9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: AIS çihazları

 1. #1
  vip
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  353
  Tecrübe Puanı
  50

  Standart AIS çihazları

  balıkçı arkadaşlar AIS KLAS-BCS CİHAZLARI(VHF VE GPS) ANTEN dahil
  Yazılım (Software) Linux işletim sistemi Bellek 64 MB SDRAM + 32 MB Flash Bellek Ekran Dahili 7? genişliğinde LCD TFT 800x480 genişliğinde renkli ekran Ses Ses buzzer (SERENİTY 212 TR), ses stereo kodek ve amplifier Klavye Gömülü fonksiyonel klavye (9 tuş, navigatör, 4 yazılım fonksiyonel tuşlu), Harici telsiz klavye (Opsiyonel), Dokunmatik ekran (Opsiyonel) Kaynak Kendinden bataryalı ( Pil) (10,5 VDC, 30,5 VDC arası) Maksimum akım isteği 6 A pk @ 12 VDC Ortalama güç tüketimi 25W Koruma sınıfı(CDU-XPDB) IP67 Koruma sınıfı(PA) IP54 Boyut(CDU-XPDB) 235x145x90 Boyut(PA) 175x105x65 Ağırlık(CDU-XPDB) 1,200 gr brüt Ağırlık(PA) 500 gr brüt Montaj şekli Montaj tutucusu ile beraber panele veya gömülü montaj Çalışma sıcaklığı -25°C +55°C arası (IEC 62287/5-Cat c) Çalışma ortamına bağlı nem oranı %15 - % 90 VHF çıkış gücü 2W (33dBm ± 1,5dB) VHF çıkış gücü 12,5W (PA modülü ile) Frekans aralığı 156.025 Hz - 162.025 Hz Kanal aralığı 25 kHz Modülasyon 25kHz GFSK(AIS Tx ve AIS Rx), 25kHz AFSK(DSC Rx) Veri hızı GFSK 9600 b/s ± 50 ppm (AIS), FSK 1200 b/s ± 30 ppm (DSC) Alıcı hassasiyeti -107dBm 25 kHz GPS alıcı 16 kanal alıcı (dahili) VHF alıcı 2 alıcı CDU (18 Pin veri konektörü), (5 Pin güç/kontrol konektörü) PA (5 Pin güç/kontrol konektörü) (J1), Sayısal ara yüzler konektörü (J2),VHF Anteni (TNC konektör) (J3),GPS anteni (TNC konektör) (J4) ARAYÜZLER AIS veri mesajları için NMEA0183 arayüzü, Di¤er gereksinimler için RS232/NMEA0183 arayüzü, USB arayüzü (yazılım güncelleme, aksesuarlar), Ethernet (LAN) arayüzü, 1 x SD/MMC kartları, Temasız Akıllı Kart okuyucu/yazıcı ünitesi (ISO IEC 14443) STANDARTLARA UYUM IMO MSC.74(69) A.3 IEC62287-1 IEC standardı, Klas B gemi ekipman, IEC60945 Edn 4.0 IEC standardı, çevresel gereksinimler, ITU-RM.1371-1 Universal AIS teknik karakteristikleri, IEC61162-1/IEC61162-2 IEC standardı, sayısal ara yüzler kısım1, IEC61108-1/IEC61108-2 IEC standardı, GPS alıcı ekipmanı, ITU RR AP18eWRC2000 Radyo regülasyonu, Ek 18, VHF, denizcilik mobil bandındaki frekansların tablosu, ITU R M.493-9 Sayısal selektif arama sistemi -, denizcilik mobil servisleri, ITU-R.M 825-3 DSC ile VTS ve3.300 TL

 2. #2
  vip
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  353
  Tecrübe Puanı
  50

  Standart

  bazı ais cihazları arızalı olduğundan denizcilik müşteşarlığıtarafından 19.03.2010 tarihine kadar uzatıldı bilgilerinize

 3. #3
  REİS LüFerCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3.474
  Tecrübe Puanı
  396

  Standart

  Paylaşim için teşekkürler evet cok cihaz arızalı calişmıyor cihazlar yanımızdakı motorların göremiyoruz antenlerde sorun olacak galiba sahil güvenlik devamlı uyarıyor cihazlarınız acık deyılmı diye......
  BüleNt
  İSTANBUL


 4. #4
  dökülük

  Standart

  Takılan 3 cihazda sorunlu. Spectlere bakarsan 12.5 kw ama 10 milden sonra nanay. Birde bu işi kim nasıl denetliyor anlamadım.

 5. #5
  REİS LüFerCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3.474
  Tecrübe Puanı
  396

  Standart

  kim denetliyecek nasılsa bu balıkcı bilmez verelim gitsinaki birdahaki sezon yeniden alırlar zihniyeti o 3 firmaya kıyak yapmışlardır .....
  BüleNt
  İSTANBUL


 6. #6
  dökülük

  Standart

  Ben kıyak yapmaktan çok ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını düşünüyorum.
  Söz konusu ürünü düzgün üretmenin mevcut maaliyete fazla bir etkisi olacağını zannetmiyorum. Birde sistemde kullandıkları anten çok kötü belki burada bir maaliyet hesabı olmuştur.

  Bu cihazların % 90 nı seneye servislere dökülür.

 7. #7
  _Amatör_ Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  46
  Mesajlar
  3.298
  Tecrübe Puanı
  368

  Standart

  Reis hele siz takın servisi düşünmeyin......Nasılsa seneye başka model şart koşulur.....

 8. #8
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Geçen yıl yenilenen her kağıdı bu yılda yenilettiler,sanki sorumlusu biziz gibi burunlarından kılda aldırtmadılar.Kimisi ötv var dedi aldı,kimi yok dedi almadı bu da vergi dairelerine.Bir tane hesap soran yok şu memur takımına niye bilmezsiniz yada öğrenmezsiniz işiniz bu değilmi diye.Aynı işlemleri Çanakkalede yaptık güler yüz ,hizmet,yardım severlik vardı.AİS olayıda benzeri,nasıl ihale edildi,kimler araştırdı.Sonrada sorgulayın neden AB ,ye giremiyoruz?Giremiyormuyuz işimize gelmez girmek istemiyormuyuz.
  Müfit Çıkrıkçıoğlu
  İstanbul

  KIYI BALIKCISI


 9. #9
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  11
  Tecrübe Puanı
  11

  Standart

  (OTS/AIS) Otomatik Tanımlama Sistemi ve Cihazları
  Otomatik Tanımlama Sistemi (OTS/AIS)


  Otomatik Tanımlama Sistemleri, IMO tarafından seyir emniyeti ve deniz güvenliğini artırmak maksadıyla zorunlu tutulmuştur. Otomatik Tanımlama Sistemleri genel olarak iki kategoriye ayrılır. Bunlardan biri Class A sistemleridir ki, uluslar arası seyir yapan tüm gemiler tarafından kullanılması zorunlu sistemlerdir. Class B tipi sistemler kabotaj hakkı bulunan sularda seyir yapacak gemilerde kullanılmaktadır. Sistemler, bahsettiğimiz ana amacına ilaveten, Arama ve kurtarma faaliyetlerine katkıda bulunmak, Deniz kazalarını önleyebilmek ve deniz kazalarına acil müdahaleyi sağlayabilmek amaçlarına da sahiptir. Ayrıca Türk tipi Class B tipi cihazlar, ÖTV indirilmiş yakıtın usulsüz kullanımını, yasadışı göçü ve balıkçı gemilerinin yabancı kara sularında yaptıkları ihlalleri ve avlanmaları önleyebilmek amacına hizmet edeceklerdir.

  Denizcilik Müsteşarlığınca yayınlanan tebliğ gereği, Sınıf B cihazı takması zorunlu gemiler Boğazlar ve Marmara’da boyu 10 metreden büyük tekneleri tanımlarken, diğer bölgelerde boyu 15 metreyi geçen gemiler olarak tanımlanmıştır.

  IDC, halen Class A ve Class B cihazı üretmektedir. Sınıf A sistemleri, IMO ve IEC kurallarına uygun ve BSH sertifikası ile üretilmekte ve satılmaktadır.

  IDC, Deniz Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Harp Gemileri Otomatik Tanımlama Sistemlerini (WAIS) geliştirmek üzere çalışmaktadır. Bu konudaki ilk ürünler hazırlanmış olup, muayene safhasındadır. Bu sistem, Class A sistemlerine ilave olarak kriptolama ve sahte eko yaratma özelliğine sahiptir.

  IDC-AIS Class B CS cihazı, Denizcilik müsteşarlığınca yayınlanan 11 Eylül 2007 tarihli tebliğe, IMO ve IEC kurallarına uygun olarak, seyir güvenliği, arama kurtarma, ÖTV’siz yakıt denetim gibi işlevlere sahiptir. Kontaksız akıllı kart ile tüm seyir verilerinin kaydedilmesi, uzaktan kontrollü otomatik güç değişimi dâhil PS alıcısı, yakıt deposu sensör girişi(NMEA) ve DSC kanalı ile işlevsel bir cihazdır. Kimlik ve diğer gerekli statik veriler ile dinamik olarak konumu bildirerek, sahil istasyonlarına çevremizdeki denizlerde herhangi belirlenmiş bir alanda konumsal farkındalık sağlar. IDC-AIS Class B CS, SOLAS uyumlu ve BSH sertifikalıdır.

  Class B Cihazımız, CSTDMA (Carrier Sense Time Division Multiple Access) teknolojisi ile üretilmiştir. Geminin konum, kimlik, yakıt bilgilerinin iletir ve alır, yakıt tüketimini yaklaşık olarak hesaplar ve akıllı kart üzerine her yarım saatte bir düzenli olarak yazar. Kaza, arıza, emniyet, güvenlik ve sağlık problemleri gibi özel durumlarda bilgilendirme mesajlarını gönderir. Kıyı istasyonları tarafından yayınlanabilecek bilgilendirme, trafik organizasyonu uygulamaları, yasak bölgeler, kısıtlı bölgelere giriş-çıkış gibi bildirimleri alır, istenen kuralları uygular, kuralların ihlali durumunda ilgili mesajları üretir ve yayınlar. 2W ve 12.5W VHF verici gücünde yayın özelliğine sahiptir. Çıkış gücü ayarı uzaktan kontrol edilebilir ve istendiğinde kıyı istasyonu tarafından tanımlanan bölgeler içinde otomatik olarak değişir.

  IDC-AIS Class B CS cihazı, geminin grafik sistemine ve/veya ARPA radarına bir arayüzle bağlanabilir.

  IDC-AIS Class B CS cihazı, Transponder, ve Kontaksız Akıllı Kart Birimi’nden oluşur. Ancak sistemde opsiyonel olarak 7” ölçüsünde grafik ekran bulunmaktadır

  Bu cihazın, karasularımızda seyir yapan tüm ticari, yat ve balıkçı gemileri tarafından beğeni ile kullanılacağını değerlendiriyoruz.
  IDC- AIS CLASS B CS CİHAZI
  IDC-AIS SINIF B CS CİHAZI
  IDC-AIS Sınıf B cihazı, Denizcilik müsteşarlığınca yayınlanan 11 Eylül 2007 tarihli tebliğe, IMO ve IEC kurallarına uygun olarak, seyir güvenliği, arama kurtarma, ÖTV’siz yakıt denetim gibi işlevlere sahiptir. Kontaksız kart ile tüm seyir verilerinin kaydedilmesi, uzaktan kontrollü otomatik güç değişimi dâhil PS alıcısı, yakıt deposu sensör girişi(NMEA) ve DSC kanalı ile işlevsel bir cihazdır. Kimlik ve diğer gerekli statik veriler ile dinamik olarak konumu bildirerek, sahil istasyonlarına çevremizdeki denizlerde herhangi belirlenmiş bir alanda konumsal farkındalık sağlar. SOLAS uyumlu,CE ve BSH sertifikalıdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Dünyanın en kötü cihazları:
  By denizkurdu85 in forum Balıkçı Gemilerinde Kullanılan Elekt.Cihazlar
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 28.04.09, 11:43

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM