Bitki Türleri
Acı Tere lyrata Aile:Brassicaceae Kıta:AsyaYükseklik:20-50 cmGenişlik:15-30 cmIşıklandırma:Orta-YüksekSıcaklık:15-24 CPh Seviyesi:6-8Büyüme Hızı:HızlıAçıklama:
Acı Tere lyrata , aslında bataklık bitkisidir.Suyun ısısına dikkat edilmelidir.28 C'den fazla sıcaklıklarda yaşayamaz.Yazın bahçe havuzları için ideal bir bitkidir.
Kaynak:www.tropica.com


Alternanthera Reineckii 'Pembe' (Roseafolia) Aile:Amaranthaceae Kıta:Güney Amerika Yükseklik:25-40 cmGenişlik:10-15 cmIşıklandırma:OrtaSıcaklık:17-28 CPh Seviyesi:5-8Büyüme Hızı:Orta
Açıklama:Alternanthera reineckii , pembe ve mor yaprakları ile, akvaryum yeşil bitkileri arasında güzel bir renk kombinasyonu sağlar.Işık kontrası açısından, daha çok yeşil bitki gurubu içine yerleştirilmelidir.
İyi ışıklandırma yapılması halinde, yaprakları kırmızı renge döner.


Anubias Barteri ''Coffeefolia'' Aile: AraceaeKıta: Cultivar Yükseklik:15-25 cmGenişlik:10-15 cmIşıklandırma:Düşük-YüksekSıcaklık:20-30 CPh Seviyesi:5-9,5Büyüme Hızı:Çok Yavaş
Açıklama:
Anubias barteri''coffeefolia'', gelişme aşamasında, yapraklı kırmızı ve kahverengi renklerde, kemer görünümündedir.Renk kombinasyonu ve yaprak şekli ile, küçük ve büyük akvaryumlarda, mükemmel bir görüntü oluşturur.
Anubias barteri, otçul balıkların bulunduğu akvaryumlarda bile, rahatça yetiştirilebilecek bir bitkidir.Yaprakları, balıkların yiyemeyeceği kadar serttir.


Azolla Caroliniana Aile:AzollaceaeKıta:Kuzey AmerikaYükseklik:1-2 cmGenişlik:5-10 cmIşıklandırma:Orta-YüksekSıcaklık:5-26 CPh Seviyesi:6-8Büyüme Hızı:Orta
Açıklama:
Azolla Caroliniana , Mavi-yeşil yaprakları ile, akvaryum yüzeyinde yüzen bir yosundur.Bu yosun açık akvaryumlarda dekoratif olarak kullanılır.Akvaryum yüzeyinde hava ile birleşir ve akvaryumunuzda azot emici bir etki yapar.


Bacopa AustralisAile:ScrophulariaceaeKıta:Güney AmerikaYükseklik:7-30 cmGenişlik:2-4 cmIşıklandırma:Düşük-YüksekSıcaklık:15-32 CPh Seviyesi:6-8Büyüme Hızı:Hızlı Büyür
Açıklama:
Bacopa Australis, adı Avusturalya ile anılsada , Brezilya'nın güneyinde keşfedilmiştir. Diğer Bacopa türlerinde olduğu gibi, Bacopa Australis'in de akvaryumlarda büyümesi kolaydır.
Bu bitki, akvaryumunuzun alt kısmında, yeşil yastığa benzeyen şekilde, tabana yayılmış bir görüntü oluşturur.İyi bir ışıklandırma ile yaprakları kırmızımsı olur.
kaynak