Akvaryum Bitkileri


Bitkiler - Sualtı dünyasının sakinleri için yesil nefes - Pek çok önemli görevi yerine getirirler:

Su temizleme - Bitkiler çakıldakı bakteriler için etkili bir filtredir. Seratofilum (Ceratophyllum demersum) ve su mercimeği (Elodea ve Egeria türleri) gibi hızlı gelişen bitkiler, ilk günden itibaren suyun içerisindeki azot ihtiva eden kirletici maddeleri çekerler.

Suyun zenginlestirilmesi - Fotosentez esnasında bitkiler besin olarak karbondioksit alır ve suya oksijen verir. Koruma - içinde bitkilerin yoğun olarak bulunduğu bir akvaryum, genç balıklara diger aç akvaryum sakinlerinin saldırısına ugradıkları zaman saklanma yeri sağlar. Bu, stresin azaltılmasına yardımcı olur.

Kaç tane bitkiniz olmalıdır?


Temel bir kural olarak, akvaryumunuzdaki en uygun bitki sayısı için asağıdaki hesaplamayı kullanın:

akvaryum boyu (cm/inç) × derinlik (cm/inç) ÷ 50 (metrik) ya da 8 (ABD) Örneğin: 100 cm × 40 cm ÷ 50 = 80 bitki (40 in × 16 in ÷ 8 = 80 bitki)

Su bitkilerini daima nemli ortamlarda taşıyın. Bunları ıslak gazete kağıtlarına, kağıt havlulara vs. sarın. Uzman satıcınızda özel taşıma torbaları da bulabilirsiniz.

Bitkilendirme planları Sonraki sayfalarda üç bitki kuşağının her biri için bitkiler tavsiye edeceğiz:

· Ön Kısım
· Orta Kısım
· Arka Kısım

Yumusak ve canlı yeşillerin ve kırmızıların çekici düzenlemesi akvaryuma bir sükunet ve uyum duygusu getirir ve evinizde rahat bir atmosfer yaratır.akvaryumculukbiz