Amatör denizcilerin sınavı 27 Temmuz'da
Amatör denizciler, bu yılın son sınavına 27 Temmuz'da girecek. Sınava 15-77 yaş arası amatör denizciler katılabilecek.

Amatör denizciler, bu yılın son sınavına 27 Temmuz'da girecek. Çanakkale Gençlik ve Spor Kulübü Sınav Koordinatörü Alper Doğmaz, yaptığı yazılı açıklamada, bu yılın son amatör denizci ve kısa mesafe telsiz sınavının, Çanakkale Gençlik ve Spor Kulübü'nde, 27 Temmuz 'da yapılacağını bildirdi.
Amatör denizci belgesi ile kısa mesafe telsiz belgesinin, 15-77 yaş amatör denizcilerle yelken, kano, kürek gibi spor dallarında antrenörlük başvurularında istendiğini belirten Doğmaz, sınavın, bilgisayar ortamında son derece çağdaş bir sistemle yapıldığını, amatör denizci belgesi sınavı için 50 soruya 1 saat, kısa mesafe telsiz sınavı için ise 25 soruya 30 dakika süre tanındığını ifade etti.
Doğmaz, başvuruların, 15 Temmuz'a kadar Çanakkale Gençlik ve Spor Kulübüne yapılabileceğini dile getirerek, başvuru sırasında, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi, sağlık raporu, 3 adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı belgesi ile 18 yaşını bitirmemiş adayın velisi tarafından düzenlenmiş muvafakatname istendiğini kaydetti.