PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08/10

meteor
02.10.08, 23:10
dünkü lodosla balıkçılık yapılamadı, gece çıkanlar yemli yapamadı uzun oltalarla lüfer aldılar ambarlı civarlarında 8-10 parça balıklar alındı

balıkcı
03.10.08, 11:57
Orhan abi saat 2 gibi gündüz bizde çıkmaya karar verdik. tam menekşe köprüsünü geçtik balıkçıların ordan köşeyi döndük denize doğru ani bir şekilde motor nasıl olduysa hava yaptı istop etti. dalgalarda sağolsun bizi direk kayalara doğru itiyor teknede bulunan tahtalarla falan kayalarda zorlada olsa kurtardık köprünün altında senin uyuz olduğun teknenin yerine getirdik. azıcık uğraştan sonra çalıştırıp tekrardan çıktık. askeriye kampının önünde azıcık açıkta iri ve bol izmarit vardı. arada sırada mezgitte yaptı güzel. ayrıyetten yeşil floş istavrit çaparisine 2 adet sarıkanat. avcılar burunda ağ atan bi gırgır vardı dedik bakalım ne alacaklar diye yanlarına gittik ağı çektiler bizde iyice yaklaştık ağın yanına 300-400 kg isnce istavrit aldılar. adam dedi vereyimmi istavrit istiyormusunuz bizde hiç istavrit yoktu ver abi dedim at kovayı dedi doldur du 3 kilo falan verdi .teşekkür etti basıp gitti adamlar. yani toplamda 3 kg istavrit , 3 kg izmarit , 1 kg mezgit , 2 tane sarıkanat yakaladık

aFaLa
03.10.08, 13:50
bereketli olsun bariş birde geçmiş olsun tehlike atlatmışınız

meteor
03.10.08, 20:04
geçmiş olsun Barış, orası hakikaten çok kötü bir yer resmen balıkçılara eziyet çektiriyorlar büyük tekneler e5 köprüsünden silme geçiyor ordan kurtarınca altını sürtmeden denize çıkarsa iyi bidesizin kaldığınız yerde karşıdanda tekne gelir. onuda kurtar lodos varsa dalga vurur, kimseninde birşey yapacağı yok. (sinirlendim yine) . neyse arkadaşım çok geçmiş olsun size bişey olmazdı ama kuvvetli dalgada maddi hasar çok olabilirdi, tekrar geçmiş olsun, bende bayramın 2. günü çıktım lodosta 10 dk. durup geri döndüm. çapayı çekerken az daha denize uçuyordum :) dengemi kaybettim mecburen ön camın üstüne oturmak zorunda kaldım, plastik cam yerinden çıktı... iyi balık almışınız yine. o gece engin usta 9 tane almış kofana lüfer karışık ama sabah zor girebilmiş dereye :) sarı kanatlı balık var ama çıkamadık bir türlü.

balıkcı
04.10.08, 13:14
Engin abi iyi takıldı oraya 2 gün önce de ediz abiyle birlikte 12 tane falan almışlar. dün öğlene doğruda 4 kofana almışlar. balık bol bu günlerde ama lodostan sabah denize çıkılmıyor

meteor
04.10.08, 16:11
Engin abi iyi takıldı oraya 2 gün önce de ediz abiyle birlikte 12 tane falan almışlar. dün öğlene doğruda 4 kofana almışlar. balık bol bu günlerde ama lodostan sabah denize çıkılmıyor

çok can sıkıyor bu lodosta :) tatil günlerimizin içine etti resmen :) hayırlısı diyelim.