PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takılmayan takım

LüFerCi
11.10.08, 00:04
İşin püf noktası çikolata,
evet şu piyasada satılan içinden oyuncak çıkan yumurta şeklinde çikolatalar var ya işte onlardan alın, çikolatasını yiyin, yedirin oyuncağını yapıp miniklere verin ama içinden oyuncağın çıktığı o turuncu ya da sarı oval plastik kutucuğa hemen el koyun...

O kutucuk zaten ikiye ayrılıyor, iki kapak haline geliyor bunlardan birinin tam üst merkezinden bir iğne yardımı ile delin, kullanacağınız takımın bedenini buradan geçirin, bu bedeni bir parça süngerden de geçirin, daha sonra bu kutucuğun içine sığabilecek boyutta bir gezer ya da normal ya da fırdöndülü kurşununuzu bedene bağlayın ( gezer kullandığım zaman bedeni içinde geçirip ucuna bir fırdöndü bağlıyorum, böylece sabitliyorum) daha sonra kutucuğun ikinci parçasını birnciye monte etmeden önce, her ikisinin de ağızlarına biraz japon yapıştırıcısı ya da o tür güçlü bir yapıştırıcı sürün ve her iki kapağı bir birine monte edin biraz kurusun. Şimdi kurşununuz kaplanmış oldu, ben denedim sonuç çok başarılı oldu hiç takılmadı, her seferinde geri geldi...

Süngerin fonksiyonu, kamışla takımı çekerken içerideki kurşunun üstteki kapağa çarparak bir süre sonra onu kırmasını önlemektir... ( bu aparat konmayınca yine bayağı kullanılıyor ama bir süre sonra üst kapakta çatlamalar oluyor)

http://img75.imageshack.us/img75/677/kinderjd3.jpg

İşte bu çikolatanın içinde ki iki parçadan oluşan oval plastik kutucuk

meteor
12.10.08, 18:05
ilginç bir fikir, paylaşım için teşekkürler

muratsadioglu
12.10.08, 18:06
Güzel bir tasarım olmuş..Bayağı da mantıklı ve yararlı..
Teşekkürler lüfer..İlk fırsatta deneyeceğim.