PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz hamsi kapış kapışaFaLa
19.10.08, 22:20
Zonguldak’ta balıkçı teknesi içinde 10 kilogramı 5 YTL’den satılan hamsiyi satın almak isteyen vatandaşlar limana akın etti.

ZONGULDAK - Zonguldak limanında, bir balıkçı teknesinin Karadeniz’de bol miktarda avladığı hamsinin ucuza satıldığını duyan çok sayıda vatandaş, ellerindeki torbalara balıkçıların 10 kilogramlık kovayla doldurdukları hamsileri satın aldı.
Balıkçılardan İsmail Uzun, Karadeniz açıklarında yaklaşık 20 kilogramlık 2 bin kasayı dolduracak kadar hamsi avladıklarını, balıkların bir kısmını toptancılara verilmek üzere de buzhaneye gönderdiklerini söyledi.

Uzun, yaşanan hamsi bolluğunun vatandaşların da yüzünü güldürdüğünü belirterek, “10 kilogramlık kovalarla doldurduğumuz hamsileri 5 YTL’den satıyoruz. Hamsinin kilogramı 50 YKr’ye denk geliyor. Hamsi bol avlandıkça liman içinde ucuza satmaya devam edeceğiz. Bazı vatandaşlar kasalarla hamsi aldı” dedi.

Vatandaşlar da ucuza balık satılmasının yüzlerini güldürdüğünü, Karadeniz’de bol miktarda balık avının sürmesini dilediklerini kaydettiler.Kaynak. NTVMSNBC

ADA
20.10.08, 00:33
birazda buraya getirseler....