PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izmirden acemice sorular

deflet
20.10.08, 13:02
merhaba abilerim

izmir fahrettin altay'da oturuyorum( güzelyalı) ve babamla dün ilk kez balığa çıktık. acaip sardı hiç tutamama rağmen balığın oltayı hafifçe titretmesi yemi takmak beklemek çok zevkli geldi.ve sanırım artık akşamlarımın ve hafta sonlarımın tek hobisi balıkçılık olacak. Fakat oldukça acemiyim.

temel terimleri bilmiyorum. kamış ve misina hakkında forumda okuduklarımı terimlerin fazlalığı nedeniyle çok iyi anlayamadım.

rapala nedir? mesela.

ayrıca izmirde kullanmak için" http://urun.gittigidiyor.com/SHAKESPEARE-KAMIS_W0QQidZZ13125694 " burada ki kamış yeterlimidir.

satan arkadaşa mesaj attım.ve şöyle bir cevap verdi. ayrıca aynı marka makinem var.
selam
80 gram atar demek kamışın ucunu kırmadan çok şiddetli bir şekilde ortalama 80-100 gram kurşunu rahatça atarsınız demek ,fazla ağır atarlılar sert ve kabadır balığın vuruşunu kolay anlamazsınız ve sahte yemleri ve rapalaları ileriye atamazsınız.
uzağa atmak size ve kamışa bağlı uzağa atışlar attığınız şeyin ağırlığına göre değişir.
kamışın kılıfı var,teleskopik tek parça,kapalı uzunluğu 65 cm.
başka kamışlarımız da var...

sizce bu kamış benim için uygun mu?

kıyıdan at çek mi yapacam bilmiyorum. yani terim olarak bilmiyorum. çipura için atmayı düşünüyorum. nasıl bir yol izlemeliyim. ve daha fazla bilgi ve tecrubeye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

LüFerCi
20.10.08, 14:23
farettin aramıza hoşgeldin ilk önce güzel bir hobi yakalamişin bence burda hersey öğrene bilirsin aradığın bütün seyleri bulacaksın forumda balıkçılık hakkında amatör ve balıkçı olarak bütün başlıklar mevcuttur ön sayfayı incelersen konulardan bulacaksın.....
tekraradan hoş geldin arkadaşim......

muratsadioglu
20.10.08, 14:43
Hoş geldin deflet arkadaşım.
Bence yeni başlayan biri olarak epey bilgilisin.Zamanla daha da iyi olacaksın.
Bu tutkuyu yakalaman hepsinden güzel.
Rastgele!..

deflet
20.10.08, 15:10
http://urun.gittigidiyor.com/SHAKESP...QQidZZ13125694 (http://urun.gittigidiyor.com/SHAKESPEARE-KAMIS_W0QQidZZ13125694) " izmir güzelyalı kıyıdan balık tutmak için burada ki kamış yeterlimidir.

deflet
20.10.08, 15:12
bu arada cevap yazan abilerime ustalarıma teşekkür ederim.

aFaLa
20.10.08, 15:48
aramıza hoşgeldin arkadaşım iyi forumlar.
size kıyıdan yeterli olacaktır kamiş ilk zamanlar sizi idare edecektir.....

meteor
20.10.08, 20:17
aramıza hoşgeldiniz,
linkteki kamış bence başlangıç için ideal, toplamda 100 ytl maliyet ile ufak ufak başlamanızı tavsiye ederim. eliniz kamış atmaya alıştıktan sonra surf kamışa geçiş yaparsınız, arkadaşlarımında belirttiği gibi ana sayfada temel bilgileri bulabilirsiniz.

ayrıca size doğru hitap edebilmek için aşağıdaki linkten imza ayarlarınızı yapmanızı rica ederim.

http://www.balikcilar.net/profile.php?do=editsignature

YakoMoZ
20.10.08, 21:26
aramıza hoşgeldiniz arkadaşim..
verdiyin lınkkı baktım ilk asamada sana yetecektır ve fazla bile gelebilir
rastgelsin sana simdiden...

balıkcı
20.10.08, 21:37
hoşgeldin. güzel paylaşımlar dilerim

deflet
20.10.08, 23:04
teşekkür ederim. sağolun rastgele.

son soru olarak izmirde güzelyalı sahilde balık durumunu bilen var mı? sağolun kusurumuz gereksiz sorumuz varsa affola.

balıkcı
20.10.08, 23:08
Aytunç herhangi bir kusurun yok. affedilecek bişeyde yok bu sebepten. sitemiz paylaşım içindir. herkes bilmediklerini öğrenmeye, bildiklerini öğretmeye çalışıyor rastgele

meteor
20.10.08, 23:28
teşekkür ederim. sağolun rastgele.

son soru olarak izmirde güzelyalı sahilde balık durumunu bilen var mı? sağolun kusurumuz gereksiz sorumuz varsa affola.

sorun veya kusur yok arkadaşım bizler her zaman bildiklerimizi paylaşmak için buradayız.. önce size en yakın sahilden başlayıp göre göre, sora sora gezinin, nihayetinde balığı bulacaksınız..

geveze
23.10.08, 21:28
Aramıza hoşgeldin güzel paylaşımlar dilerim.

deflet
24.10.08, 08:45
teşekkür ederim. hepimize ratgele

küçükbalıkçı
26.10.08, 22:35
evet abi linkteki kamış ideal ama kamışın bakımına yap tabiki makınanında herbalıktan döndüğünde malzemelerini mutlaka yıkamalısın eğer malzemelerini uzun vadede kullanmak istiyorsan....iyi günler iyi avlar rastgele paylaşımlarınızı devamını dileriz..................

deflet
03.11.08, 10:27
Merhaba 25 ekimden itibaren 4 kere sizlerden fikir alarak yaptığım takımlar ile kıyıdan balığa çıktım.İlk seferimde Gzelyalıdan çıktım.Çok vurdu ama yakalayamadım sadece bir adet ufak kaya balığı. 2. ve 3 . çıkışlarımdada bir değişmedi.

DÜN İSE TAKIMLARIMI yenilyip sülünes yem alıp güzelyalıya çıktım.Saat 13.00 civarı avlığımdaydım. Eşim sağolsun 3 -4 gibi nevale ile geldi. Saat 18.00 civarı üst üste 4 adet mercan tuttum.2 si ufak biri neredeyse çupraya yakındı.

Böylece ilk balığımı yakalamış oldum. :) teşekkür ederim. herşey için rastgele.

küçükbalıkçı
11.12.08, 21:26
farettin aramıza hoşgeldin ilk önce güzel bir hobi yakalamişin bence burda hersey öğrene bilirsin aradığın bütün seyleri bulacaksın forumda balıkçılık hakkında amatör ve balıkçı olarak bütün başlıklar mevcuttur ön sayfayı incelersen konulardan bulacaksın.....
tekraradan hoş geldin arkadaşim......

Evet Bülent abiye katılıyorum burada aradığınız herşeyi her bilgiyi bulacaksınızdır.....teşekkürler..... eğer balığı alamıyorsan iğnelerin küçük veya büyük olabilir abicim....