PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köstek uzunluğu

deflet
23.10.08, 10:30
Merhabalar

Arkadaşlar öncelikli şartlarımı yazayım.

http://www.hepsiburada.com/shakespeare-1199-omni-kamis/productdetails.aspx?categoryid=1304546&productid=sporkisik1199 buraki kamışı aldım (300 cm).

aynı marka 2450 2ball amidex sanırım çok eski bir makinem var.

olta takımımı kendim hazırlama istiyorum.Bu bakımdan mustad 496 kısa pala çapraz iğne aldım.

misina olarak okuma 0,35 mm. 300 mt. aldım.

köstek için daha ince bir misina tercih ettim. asso 0,25 mm. aldım.

şimdi arkadaşlar açıkcası bildiğiniz üzere bu konuda bilgim yok.

internetten indirdiğim videolar ile iğne bağlamayı öğrendim. eşim bile şaşırdı :)

fırdöndü ve kurşuna geldi sıra

fakat köstek ne kadar uzunlukta olmalı

2 iğne takmayı düşünüyorum 2 iğne arası ne kadar olmalı

kurşun için misina ne kadar bırakmalıyım. yardım ederseniz sevinirim.

2. ama benim için önemli avımı cumartesi sabahı göztepe iskelesinden yapmayı düşünüyorum.

rastgele.

meteor
23.10.08, 20:07
bence 25 cm. lik köstekler ideal olacaktır 2 iğne arasıda 30 cm olsun, alttaki iğne ile kurşun arasında 5 cm boşluk bırakın, ilk raporu merakla bekliyorum. rastgele

geveze
23.10.08, 21:15
Orhan abi senin dediğin takım tekneden güzerl iş yapar bence. Bence aytunç abi köstekleri 15 20 cm arası bağla en alttaki iğneni aşağı sarkıttığın zaman kurşunla arasında 20 25 cm boşluk bırak ikinci iğneni alttaki iğneyle arasında 15 cm köstek yaparsan 40 cm boşluk 20 cm köstek yaparsan 50 cm bırak ama kıyıdan en ideali 15 cm köstek ve 4 iğne olacaktır bence rast gele abi. Cumartesi akşamı haberleri bekliyoruz sanırım bolca izmarit alırsın iri izmarit bu sene bol yemi bol takarsan mırmır ve istavrit alma şansında olur reflekslerini iyi kontrol et bence çünki işin zor olacak :) Sabrını hiç yitirme

deflet
24.10.08, 08:44
teşekkürler yorumlarınız, bilginizi paylaştığınız için.

bugün tuzlayıp 2 gündür beklettiğim tavuk göğüslerini kare kare kestim. Vakumlu bir kaba koyup (eşim sağolsun) dolabın sebzeliğine koydum. bugün olta takımı hazırlayacağım. ve yarın Allah nasip ederse...:)

rastgele.

LüFerCi
24.10.08, 10:01
teşekkürler yorumlarınız, bilginizi paylaştığınız için.

bugün tuzlayıp 2 gündür beklettiğim tavuk göğüslerini kare kare kestim. Vakumlu bir kaba koyup (eşim sağolsun) dolabın sebzeliğine koydum. bugün olta takımı hazırlayacağım. ve yarın Allah nasip ederse...:)

rastgele.

rastgele sana simdiden bol avlarr

küçükbalıkçı
11.12.08, 21:20
Paylaşımın için teşekkürler abicim..