PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzümüzü güldürmeyen palamut...

kaskin4
25.10.08, 16:07
11 ekim cumartesi akşamı Marmara Ereğlisi'nden voli için denize açıldık. Amacımız lüfer. Hava karardığında ay vardı. Ay kaybolana kadar botaş'ın avlanmaya yasak bölgesinden ağır ağır kınalı istikametine ilerleyerek geçtik. 4 kuvvet kadar lodos rüzgarı esiyordu. Hafif orta lodos denizleri vardı. dalgayı yandan aldığımız için sallana sallana ilerliyorduk. 5 şerli 10 arlı 20 şerli parça palamutlara rastladık. Balıkları gördükçe dikkatimiz arttı. Fakat istediğimiz balığa rastlayamadık. Tam ümitlerimiz kırılmaya başladığında saat 23:30-24:00 sıraları büyükçe bir balığa rastladık. Ne olduğunu ve miktarını anlamak için hafif bir el lambası vurduk. Balık palamut, sürü hesaplı atalım mı atmayalım mı derken tayfaya hazır ol çektik. Hazır ol komutunu mola anlayan arkadaşımız ağı denize bıraktı. Neyaptın sen at demedim, tutayım mı? tutma bırak gitti zaten derken agı dökmeye başladık. Ağı erken döktüğümüz için balığı tam kapatamadık ve ortasından geçmek zorunda kaldık. İkiye bölünen balığın bir kısmı içerde bir kısmı da dışarda kaldı. Ne kadarını sardık acaba diye düşünürken ağ bitti. Girdik içine dön dolaş balık ağa vurmaz. Vurmaz tabii denizde salya var. Ağ balığın önünde duvar gibi. Sen göz göre göre duvara toslarmısın. Hayvan da aynı. Sıkıyı gören vurdu. İncesi ağdan geçti. Bakalım bize ne kaldı diyerek ağı basmaya başladık. Ağı bastık geçtik balık ayıklamaya. Saymaca 49 adet. 24 çift bir tek. Bereket versin buna şükür. Ondan sonra döndük ters istikamete yeniçiftlik tarafına. Sabaha kadar aradık büyük balığa rastlayamadık. 10 arlı 20 şerli palamutlar. Lüfer dersen yüzünü göstermedi. 24 çift balıkla avımızı bitirdik.....

oltacı tayfun
25.10.08, 16:17
arkadaşim bereketli olsun size bu meret her yerde var büğtün balıkçıyı bezdırdı oltacısından ağcısına volıcısıne gırgırını manyatcısına her kesime vurdu bitecekmi ne olcagıda belli deyil kaykaydan balık nasıl vursun ağlara acık göz yokkı hepsi kapalı hemen batıyor ağlar dıbe gidiyorsanki 50 kulaçtan ağ cekiyorsun ....
bolsun be arkadaşim bereketli olsun diyelim genede belki salyasız kaykaysız bir denizlerimiz olur ihşallah..
birde erken molada kötü balık dışarda kaldı palamut baş başa geldinmi bir far direk yamanır ağlara cabuk olsaydınız iyi olurdu ...

balıkcı
25.10.08, 16:38
yinede bereketli olsun. hepsini alsaymışsınız daha güzel olurmuş. daha güzel daha temiz marmara denizine diyelim

meteor
25.10.08, 18:31
bereketli olsun reis,aramıza hoş geldiniz. anlatım çok güzel olmuş elinize sağlık..
daha iyilerine rastgelin inş. raporlarınızı bekliyoruz

size doğru hitap edebilmemiz için imza ayarlarınızı yapın lütfen.

levrekci
26.10.08, 16:17
benim meralarda dolaşmışsınız ben balık bırakmadım reis oralarda hepsini tuttum fazla dolaşmayın yani gerek yok :)
bereketli olsun

kaskin4
27.10.08, 10:47
canın sağ olsun senin...kıyısından kenarından kaçanlar bize de denk gelir belki....umut fakirin ekmeği derler!

küçükbalıkçı
27.10.08, 19:39
berektli olsun abicim paylaşımın için teşekkürler........