PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tatlı su Kefali

küçükbalıkçı
28.10.08, 14:25
:d Sevgili Arkadaşlar Bu Baliğin Yakalama Teknikleri Oldukça Fazladir Bildiğiniz Gibi..ama En Ilgiç Ve Keyiflisi şimdi Anlatacağim Gibidir..( En Azindan Ben öyle Düşünüyorum
Resimlerde Görünen Kefaller Düzce'de Yakalanmiştir.fakat Ben Diğer Illerde Dedenedim Ortam Müsait Olduğu Sürece Her Yerde Tatbik Edilebilir..
Av Için En Uygun Yerler Küçük Derelerin Siğ Bölgeleridir.etrafin Açiklik Olmamasi, Suyun Karadan 1 - 2 Metre Veya Daha Fazla Alçak Olmasi, Akinti Olmamasi Ve Balik Avlayan Kişinin Kesinlikle Baliklar Tarafindan Fark Edilmemesi Bu Avin Olmazsa Olmazlarindandir.evet Biraz çok Kriter Var Ama Inanin Buna Fazlasiyla Değer..malzemelere Gelince..oltamiz 2,5 - 3 M Boyunda Olmali 0,20 Misina Ve çapari Iğnesinden Biraz Daha Büyük Iğne Ve 10 Gr Kurşun Kullanilmalidir..mantar Kullanilmasina Gerek Olmadiği Gibi Sakinca Vardir, Baliği Korkutuyor Ben Biliyorum.yem Olarak En Güzelleri çekirge,sinekvs Böcekler..tercihen çekirge..yakalama şekline Gelince....kurşun Iğneden 25 Cm Yukarida Olmalidir..yemi Taktiktan Sonra Baliklara Görünmeden Suya Yaklaşmalisiniz.oltayi Da Göstermeden Yavaş Yavaş Yemi Suya Doğru Indirmeye Başlayabilirsiniz.yem Suyun Tam üzerine Geldiği Zaman Durun.yem Suya Tam Olrak Batmasin.oltayi Hafif Hafif Titreştirmeye Başlayin Ayni Zamanda Bu Titreşimin Yeme Nasil Yansidiğina Da Dikkat Edin..oluşmasi Gereken Görüntü çekirgenin Suya Düştüğü Ve çirpinmaya Başladiğinda Ortaya çikan Görüntüye Benzemesi Lazim..muhtemelen Dipte Dolaşan Baliklar Ilk Olarak Bunu Fark Edmeyecektir.fakat Yeme Ilk Saldirmaya Başlayan Küçük Baliklarin çikardiklari Sesler Sayesinde Onlarda Yemi Fark Edecektir.ilk Bir Iki Dakika Balik Gelmeyebilir Merak Etmeyin Yemi Farkettikleri Anda Saldiriya Geçeceklerdir..çok Hizli Ve Aniden Gelirler..sizin Onlari Yakalamak Için Birşey Yapmaniza Gerek Kalmadan Onlar Kendi Kendine Yakalaniverir.yalniz Parçalanmamasi Için Küçük Baliklar Saldirirken Yemi Hafifçe Yukari Kaldirabilirsiniz.aksi Halde Sürekli Yeni Yem Değiştirmeniz Gerekir Ki Buda Sizin Haraket Etmenizden Dolayi Baliklarin ürkmesine Neden Olur..bu Avin En Güzel Tarafi Yakalayacağiniz Baliği Seçme şansinizin Olmasi Ve Baliklari Görerek Avlamanizdir

(ALINTIDIR)

http://img521.imageshack.us/img521/8496/tatlizy6.jpg (http://imageshack.us)