PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : volicilik ağları

aFaLa
04.11.08, 10:17
voli ağları sade ağlar ve fanyalı ağlar olarak deyişiyor .
daha cok istanbul cevresinde volicilik sade ağlarlada yapılıyor son zamanlarda dert yüzünden ,bunu daha cok lüfer için kullanılıyor ve palamut içinde ama daha cok lüfere kullanılıyor.
fanyalı ağlarsa lüfer palamut torik ringa gibi balıklara kullanılıyor
15-16 -17 göz ağlarıda istavrit için kullanılıyor
13,5-13-12,75 bunlarıda sardalye için kullanılmaktadır arkadaşlar

İŞTEYEN ARKADAŞLAR OLURSA DONAMLARINIDA ANLATIRIM...

ADA
04.11.08, 18:30
teşekkurler paylaşim için

yunuslar
09.11.08, 14:52
bence sade lüfer ağsı için 3 boy 300 göz 30-32 ağ olursa güzel olur 5-6 kulaçlarda kumanda eder yarı yarıyada yapılırsa donam zengin olur biraz kekemoz alır sıyda ama iş yapar ırı balıklarıda toplar ip kalınlığıda üst kapaklar 4 numara kursun tarafıda 6 numara olursa iyi olur derim...

enginreis
05.03.09, 12:49
teşekkürler bilgileriniz için

kuzey egeli
26.09.09, 12:07
Voli ağları yerine ve kullanılıcak suyuna göre dizayn edilirse sanırım daha avcı ve verimli olur.Ben karedenizde ayrı marmarada ayrı ağlar kulandım ve gördüm.karedeniz ve marmara yüzer ağ kullanır egede ise derinde balık avlanacağı için kurşunu donanımda fazladır ve ağlar yükseklik olarak daha yüksektir.birde yapılacak balık avına göre voli ağı kullanılmalıdır örneğin lüfer ağında 28 mm 32 mm göz aralığı ağ (balık çinekop yada sarı kanatsa kör ağ dediğimiz 22 mm 25 mm arası ağ kullanılır) Tabiki bu ağlar fanyalı olması lazımdır.volicilik balıkçılığın en zevkli ağcılığındandır. tüm volici arkadaşlarıma bol balıklı ve sardınmı ağın içinde kalan balıklar diliyorum.saygılarımla.

silivrili balıkçı
06.10.10, 20:22
volicilik herkesin yapabileceği bir zanaat değildir volicilik emek sabır bakım ister bu sene tam voli seneside lüferler bu sene huy değiştirdi 15.20 şerli guruplar halinde gidiyo he bu arada marmarada lüfer uzatması bırakan arkadaşlar 7-8 kulaçlara uzatma bırakmayalımda balığın yönünü değiştirmeyelim volicilerede gezme sahası kalsın herkese rasgelsin

aFaLa
07.10.10, 05:17
volicilik herkesin yapabileceği bir zanaat değildir volicilik emek sabır bakım ister bu sene tam voli seneside lüferler bu sene huy değiştirdi 15.20 şerli guruplar halinde gidiyo he bu arada marmarada lüfer uzatması bırakan arkadaşlar 7-8 kulaçlara uzatma bırakmayalımda balığın yönünü değiştirmeyelim volicilerede gezme sahası kalsın herkese rasgelsin

Rastgele ..
Anadolu balık akıyor ama cok sinsi balık bir tarafa işliyor hadi hayırlısı bakalım

Levent
07.10.10, 08:49
Teşekkürler reis

Burhan Reis
08.10.10, 07:31
Evet voli meralarına yatılı ağ bırakmayalım.Sürkülerde belirtilmiş voli yerlerine yatılı ağ bırakmak uzatma yapmak yasaktır.

.MADDE 14-(8) İl müdürlüklerince belirlenen voli yerlerinde avlanmayı engelleyecek tarzda her türlü uzatma ağları ile avlanmak yasaktır.

Bu yerlerin nereleri olduğunu bilen varmı .