4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Aynalar yalan söylemez

 1. #1
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.443
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Aynalar yalan söylemez

  Aynalar yalan söylemez

  Bu yazıda kıyı balıkçısının 2012 istişarelerinde kazanımlarını o kazanımlarının bu güne kadar nasıl kaybettiğini kısa olarak hatırlatmaya çalışacağım.

  20 Haziran 2012 de Ankara’da yapılacak olan istişare toplantısı öncesinde Kıyı balıkçıları hiç görülmemiş bir şekilde organize oldular,bütün sivil toplum kuruluşları desteğinde.Belkide bu bir ilkti ve ilk olarak kalacak bundan sonra bu kafalarla olur mu? biraz zor gözüküyor o birlikteliği yakalamak ne yazık ki mümkün gözükmüyor.
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: ankaraya gidiş.jpg
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü: 59.8 KB (Kilobyte)
ID:	16589
  Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak denilerek kandırıldığımız gün Ankara yakınları sabah kahvaltısı

  O günlerde herkes elini taşın altına koydu inandı gün bugün dedi bir şeyleri değiştirmeye başlayacağına inandı bütün yürekler.
  İstişareler tarihinde görülmemiş bir kalabalık otobüslere bindi şarkılar söyleyerek şen şakrak kararlı gitti Ankara’ya sabahın ilk ışıklarıyla vardık Ankara’ya kaç otobüs özel araba hatırlamıyorum ama hiç görülmemiş kalabalıktı işte.
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: ankara istişare kalabalık.jpg
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü: 84.2 KB (Kilobyte)
ID:	16590
  O gün inanmış insanlardan sadece bir kısmı

  İstişarenin yapılacağı salon kıyı balıkçısıyla adeta doldu taştı yer kalmadı bu bir inanmışlıktı.
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: istişare ankara salon.jpg
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü: 77.1 KB (Kilobyte)
ID:	16591
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: istişare balıkçı ayakta.jpg
Görüntüleme: 31
Büyüklüğü: 56.8 KB (Kilobyte)
ID:	16594
  istişare tarihinde bir ilktir bu

  Ve o gün sürdürülebilir balıkçılık adına, bize gelecek neslin emaneti denizlerin gelecek nesle intikali için umut verecek bazı kararlarda alındı hayata geçirilmek adına neydi bunlar kısaca.
  Denizlerde 24 metreden sığ sularda endüstriyel avcılık yapılamayacaktı artık.Bir sonraki istişarelerde derinliğin 30 metre hatta kademeli olarak ilerleyen zamanlarda 50 metre olması bile dillendiriliyordu.

  İstanbul prens Adalarının belirtilen bölgesinde ve bazı bölgelerde endüstiriyel gırgır gemilerine avlanma yasağı getirildi.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: yasak-bolgee-104-harita.jpg
Görüntüleme: 29
Büyüklüğü: 38.0 KB (Kilobyte)
ID:	16593

  Kıyı balıkçısının misina ağlarını kullanması yasaklandı.


  Videoda zamanın tarım bakanının eşlik ettiği hayalet ağ çıkarma operasyonu bu ağlar ne ağı?

  Çinekop avlanma boyu 20 cm oldu 20 cm den küçük boyda çinekop avlanamayacaktı artık.

  Her şey den önemlisi kıyı balıkçısı kendi yöneticilerinin vermiş olduğu sözler konuşmaları birlikteliğin gücüne inanarak ileriye daha umutlu bakmaya başlamıştı,inanmıştı birliktelikten güç doğacağına.

  Tabi ki bizim toplumumuzun her alanında olduğu gibi elde edilen başarıyı sahiplenmek adettendir bizler ben olur birden bire ben yaptım alışkanlığı nükseder nitekim öylede oldu.Bizler profesyonel balıkçı forumu yazanları olarak başarıyı sahiplenmedik öyle bir düşüncemizde hiç olmadı ancak istişareler sonunda günah keçisi biz olduk maalesef yaşadıklarımız uğradığımız iftiralarda forumun geçmiş tarihinin sayfalarında durmaktadır merak edenler açıp bakabilirler demiştik söz uçar yazı kalır diye. Bir tane link vereyim buldukça konuya ekleyeceğim açmak için tıklayınız.http://www.balikcilar.net/balikcimiz...lar-24459.html

  Peki 2012 iştişarelerini takip eden günlere bağlı yıllarda neler oldu ne değişti?

  Dedim ya bir başarı oldu kıyı balıkçısı adına 2012 istişareleri birileri ayran kabarttı,ben dönemi başladı.2012 istişarelerini kendine yediremeyen endüstriyel balıkçılarının bazıları alınan kararlardan hoşnut olmadılar idareye baskı yapmaya başladılar.ilk önce 20 cm den küçük avlanamaz denilen çinekop yasağını %5 olan istisnayı % 15 istisna olarak değiştirdiler %15 istisna adı altında katliama onay çıktı %85 yakalanması gereken hiçbir zaman görülmedi bir karar böylece endüstriyel adına bozulmuş oldu.

  Endüstriyele yasak olan İstanbul Adalarda 1 Ocak 2015 yılında görülmemiş katliam yapıldı ne yer yasağı kaldı ne boy yasağı indir bindir neresinden bakarsan bak katliam kanun tanımamazlık güvenlik güçlerine bile saldırı yapıldı,balıkçılığın kabadayılarınca.

  Tabi bu süre zarfında bütün denetimler kıyı balıkçısı üzerinde yoğunlaştı havada karada denizde teknede limanda nerede görülürse misina ağlara el konuldu sahiplenen olduğu zamanda ceza yazıldı kurşun mantar dinlenmeden yakıldı,kurşunun mantarın ne günahı varsa?

  Geldik 2016 -2020 tebliğ zamanına Mayıs 2016 da Ankara’da istişare toplantısı yapıldı.Bu sefer kıyı balıkçısı toplanıp gidemeyecekti,O 2012 yılındaki birliktelik yok edilmişti birileri biz yaparız sizler olmasanızda havasına girince belkide en büyük kaybedişimiz birlik beraberlik ruhumuzdan olmamızdı. Katılımcıların isimleri önceden belirlendi belirlenen isimler dışından gelen olursa toplantı salonuna alınmayacağı bildirildi o sıralar göz dağı vermek adına bazı kooperatiflere misina ağ kontrolü adı altında baskınlar yapıldı gelirseniz yanarsınız denilmek istendi.
  İstişare günü toplantı salonuna giden herkes alındı içeriye kıyı balıkçısı istişare öncesi ilk gölünüde yemiş oldu.Hemde kendi STK ları tarafından atıldı bu gol? Peki ne oldu istişarelerde ne kararlar alındı biz balıkçılar net forum olarak neler yazdık isteklerimiz nelerdi? Dedik diyoruz bu forum unutmaz söz uçar yazı kalır.Ne yaşanmışsa bu konunun devamında her şeyi yazacağım ok yaydan çıktı.

  Neler olmadı ki kıyı balıkçısı adeta sırtından hançerlendi Kendisini savunmakla yetkili bir STK sı 18+18 bile istedi.

  Trübüncüler her şeyi ben biliyorum dedi kendini kahraman edasında gördü oysaki ateşleyecek barutu bile yoktu sade duman çıkardı kokusuz.

  2012 yılında sürdürülebilir balıkçılık adına alınan bütün kararlardan geri adım atılmaya başlandı Genel Müdürlük endüstürüyelin baskılarına malesef yenildi.Geri adımlar peş peşe atıldı çinekop boy yasağı 18 cm oldu.
  Dalyanlar 15 Haziran da kurulacak denildi ondanda geri adım atıldı katliam aracına nostaljik adı takıldı okumuşlarca.
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: torik.jpg
Görüntüleme: 28
Büyüklüğü: 55.1 KB (Kilobyte)
ID:	16592
  İşte nostaljik katliam görüntüleri
  Kıyı balıkçısına 15 Nisan 15 Mayıs ARASINDA VOLİ YASAĞI GETİRİLDİ günah keçisiyiz ya.


  Neler oldu neler en vahimi Marmara Denizinde tepeden inme bir kararla ışık serbest bırakıldı.Bu korkunç bir yanlıştı oysaki bir katliam aracı geçmişten uskumru katili ışıkla balık avcılığı malesef ki bütün haykırışımıza rağmen serbest bırakıldı.Bu bir pusu kurularak yapılan kalleş avcılık türüydü oysaki ve bu yanlış uygulama Marmara Denizinin sonunu getirdi ne yazık ki Hamsi yakalanacak diye serbest bırakılan 45 gün yanacak denilen ışıklar 3 yıldır bütün sezonu Kapsayan süre içinde yakılıyor bunuda herkes seyrediyor malesef ki Genel Müdürümüzde bunu savunuyor ısıdan dolayı toplanmayan sürü oluşturmayan balıkları ışıkla toplayarak yakalıyoruz diyor bu videoyuda koyacağım bu konunun altına bende pes diyorum ne diyeyim ki.
  Bu konu çok uzun sürecek zaman zaman eklemeler yapacağız bu konuya son yedi yılda nereden nereye gelmişiz kimler sebep olmuş bunların hepsini yazacağız.Bize Ankara ya giderken hiç bir şey eskisi gibi olmayacak deyip kandıranlara bunlara vesile olanlara söyleyecek çok sözümüz olacak bizde diyoruz ki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

  Bir sözde bizim temsilcilerize etmek istiyorum şimdi anladınız mı STK neymiş sadece siz ben bilirim diyerek böl parçala yönet taktiğini uyguladığınız için bizler kıyı balıkçılığı bu hale geldi toplantı bahane tatil+yemek içmek çarşaf battaniyeyle balıkçılığın sorunlarını tartışıyoruz diyerek orkinos paralarını ezmekle balıkçılığın sorunları çözülmüyor sizler sadece gününüzü gün ediyorsunuz bu böyle devam edemez bu konu devam edecek.
  Konu bangocu tarafından (17.07.19 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 2. #2
  dkoryurek dkoryurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2.398
  Tecrübe Puanı
  548

  Standart Cevap: Aynalar yalan söylemez

  yakalarda sarı rozetlerle sesini ve sözünü yükseltmeye o gün Ankara'ya gelen herkesi, her daim haysiyeti ve muhabbetiyle hatırlayacağım. balığı tam manasıyla koruyamadık, denizleri kurtaramadık belki fakat balıkçının onurunu kurtardığımız bir dönem oldu.

  muhabbetle.

 3. #3
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  53
  Mesajlar
  2.687
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Aynalar yalan söylemez

  Aynalar yalan söylemez


  Aynalar yalan söylüyor !!


  Ayanalar bal gibide yalan söylüyor; hemde göstere göstere söylüyorlar ki halen uyuyoruz.

  2015 yılında 26 yıl oldu ne değişti demişiz - üstüne koy 4 yıl daha = 30 yıl !!

  İSTANBUL TİCARET ODASI - TÜRKİYE SU ÜRÜNLERİ KÜÇÜK KURULTAYI 20/22-Eylül-1989
  1989-2015= 26 Yıl Sonra Neredeyiz ? 1. blm - http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=32675

  1989-2015= 26 Yıl Sonra Neredeyiz ? 2. blm- http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=32687


  Yakın ntarihe bakarak onca şeyleri yazdık ki dillere destan oldu; Forumda fikrini söyleyen birçok değerli arkadaşımız vardı - STK lar vardı !!! Düşünüyorum da bunca fikri yazıyı sözü eylemei ne için yaptık ? yaptıkları eylem İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR misali oldu; bizleri aynen it gibi gördüler ; istediklerini yaptılar vede halen yapıyorlar.

  Asıl üzücü olan ise kendi '' MESLEKTAŞ' MESLEKSİZLER tarafından darbe yememizdir.


  Forumun bu 3 konusu zaten tüm gerçekleri anlatıyor da - kim anlayacak.

  Sormayacağim ?

  Okuduğum kadarıyla herkes kendisini ak sütten çıkmış kaşık zannediyor inanın hiç birimiz masum değiliz!
  Oltacısından, gırgırcısına, trolcüsüne,volicisine,Uzatmacısına kadar herkes bu konuda hatalı ve haksız.
  Denizlerimizde yapılan avcılık kanunları yeterli olmadığından doğaya denizlerimize verdiğimiz zararları herkese yüzde oranında bölüşürsek hiç kimseye yüzde 50 oran düşmez.
  %%%% yüzdemiz%%%
  http://www.balikcilar.net/sormayacagim-27374.html
  = GÖRÜŞÜMÜZ =
  Takribi 1983 yılı ile BALIKÇILIK DESTEKLEME faliyeti plansız/hesapsız başlaması ileri görüşlü BİLİM İNSANI VE BALIKÇILAR tarafından ilk şikayet ve öneriler 1989 çalıştayında başlaması ve sonrasında yapılan her türlü BALIKÇILIK toplantılarında dile getirilmesi SİYASİ PARTİ yöneticileri tarafından görmezden gelmesi ve tek yönlü oluşuma ENDÜSTRİYEL – ÇİFLİK BALIKÇILIĞINA desteklemesi sonucu BALIK AVCILARIN GELDİĞİ DURUM :
  Türk balıkçısı Luna parkta, çarpışan oto pistindeki gibi, tek fark piste TIR-KAMYON-ARABA hatta el arabaları çarpıştırılıp duruyor = KAOS içerisinde herkes kendini kurtarma çabasıyla birşeyler yapıyor.
  Üstünde TROL - GIRGIR (korsanları) = Altında AMATÖR - ZIPKINCI (korsanları) = Ortada olan kıyı balıkcısı !?
  Bilim insanlarının ve balık avcılığı görüşlerinin dışlanması ENDÜSTRİYEL için 1. Derece yapılması gerekendi vede başarılıda olunmuştur, üzücü olanı ise bu durumu siyasetcilere kabul ettirip destek almaları için YANDAŞ BİLİM ADAMI edinerek Kurum görüşüdür havası ile STKve Resmi Kurumların işlevsiz kalarak kendi istekleri yönünde yaptırmlar getirmesi 2012 yılı tebliğine kadar sürmüştür. 2012 yılı KIYIBALIKÇISI için miladi bir yıl gibidir, ilk defa söz alabildi kendini savunabildi vede tebliğide yetersiz ama evet denecek olumlu gelişmeler oldu, ileryen zamanda ENDÜSTRİYEL + SİYASİ ÇALIŞMASI ilk yaptırımını %15 tebliği ile tüm balık avcılığını KÖKTEN YOK EDİCİkonuma getirmiştir vede ENDÜSTRİYEL + KORSAN BALIK AVCILIĞI 2015 te zirve yapmıştır.

  http://www.balikcilar.net/gorusumuz-32696.html
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 4. #4
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  Mar 2014
  Yaş
  67
  Mesajlar
  13
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart Cevap: Aynalar yalan söylemez

  Duyduğumuza kadar çok yakında Ankara’da genel müdürlük bir danışma kurulunu topluyormuş burda ne karar cıkacak Birseyler deyişecekmi yoksa aynı devammı edecek bu patlıcan toplayanlar ne olacak Marmara’da midye olayı lamba bir sürü sorun var çözülecekmi yoksa devammı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. yalan söyleyen kim .....?
  By bangocu in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 11.09.16, 15:02
 2. adı balıkcı kooparetifi gerisi yalan dolan
  By vesayre in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 06.07.14, 14:01
 3. Marmara Denizi’nin temizlendiği yalan
  By cumhur gezen in forum Deniz Kirliliği Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30.09.13, 15:02
 4. 50/200 aynalar
  By zaza in forum Balık Bulucu / Pro
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 28.06.09, 23:28

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM