Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bakırköy Su Ürünleri Canlı Yayın

 1. #1
  __BALIKCI FORuM__ kenane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  2.419
  Tecrübe Puanı
  352

  Standart Bakırköy Su Ürünleri Canlı Yayın

  şu an Tuncay Şeker Marmarada kirliliğin yanı sıra marmaray ın işletmesinde çıkaracağı gürültünün de balığı ürküttüğünü söyledi.

  Müfit Bey Dilovasında ve Kocaelinde müthiş bir kirlilik olduğunu söyledi

  Balıkçılıkta uygulanan cezai şartların kaçak balıkçıyı engellemediğini söyledi.

  trolcü çiftçi 50 yıldır Ankara'dan ne istediler de almadılar.Bu ilk kez Nisanda geleneksel balıkçıyı dinlediler

  Devlet Marmarada batık konulması gerekirken boğazdan batıkları çıkarma kararı alındı.

  Balık ıslak altın olmuştur.

  Tuncay Şeker: Tüp geçitler balıkçılığa engel olma ihtimali var dır. Kanal suyu çarptığında hızı yavaşlayacak Karadenize akıntı oluşmayacak veya az oluşacak.

  Kirlilik için deşarjlar alarm vermektedir.

  Gırgır balıkçısını ikiye ayırmak lazım. belli tonajdakiler ayrılmalı. devlet işe el koymalı ki bölgesel balıkçılığın önü açılsın.

  Gırgır kurşun yakalıdır. Dibe basmaz. Çoğu balıkçının ağlarını yenileme maddi gücü yoktur.

  Ağ fabrikaları ve ithalatçıların denetlenmesi belli boyutların standartlaşması gerekiyor.

  Her balık balıkhanede her daim her çeşit bulunuyor. Bu da bir dengesizliktir. Eskiden palamut zamanı sadece palamut torik balıkhaneye girerdi.

  TŞ: Denizlerimizde reis kavramı artık kalmamış tamamen elektronik devreye girmiştir.

  Özgürdeniz: Arıtma için para gerekiyor. bu para nereden çıkabilir: kooperatiften. kooperatiflerin durumu nasıl: berbat.

  Ali Güney: Tayfalara sigorta yapılması için hazırlıklar başladı.

  TŞ: Kooperatif balığı ucuza alıp ucuza satarak. parayı canlı bulsun diye. ondan sonra da kesintiler yaparak kooperatifçiliğin adını kötüye çıkarmıştır.

  Özgürdeniz: Balıkçıya teşvik amacını yerine getirmememiştir. küçük ölçekli balıkçıya ulaşmamıştır. endüstriyel balıkçı her daim kazançlı çıkıyor.

  özgürdeniz: kooperatif resmi şatış yapıyor bu yüzden balıkçının işine gelmiyor. bu yüzden kooplar balığın değerlendirilmesinde etkin değil.

  TŞ: DTO dan balıkçının direk balık satışı için yerler için projeler hazırlatayım. finans da bulayım. valiliğe çıkalım. kooperatifleri üyelerinin balığını satılabilecek yerler haline gelelim.

  D.Koryürek: Bu düşünceye katılıyorum. Finans açısından koopları güçlendirecek. Adam gibi balıkçılık için bu gerekli. günün maddelerinden biri bu olabilir.

  Ali Güney: mecliste 2 senedir bekleyen " 1380 sayılı su ürünlerinin " çıkarılması lazım. bütün tüzel kişiliği olan kuruluşlarla çalışır. bakanlık kuruluş görüşü olmadan kanun veya sirkü çıkaramaz. Ab müktesebatı da bunu önermektedir. Kooperatifler üretici örgüt adını alacaktır. Üretici birlikleri şu an ticaret yapamaz durumda.

  Ali Güney: Şu anki mevcut 1380 sayılı koop kanunu kifayet etmemekte ve güdüktür.

  Tuncay Şeker: AB hibelerinin harcama yeri belli değildir.

  Ali Güney: AB den alınan teşvik ve hibeler Tarım Bakanlığı girdabında kaybolmaktadır. Turizm bakanlığına balıkçı çiftlikleri için uyarı yaptık.

  Ali Güney: Balıklara kota sistemi getirilmeli. ekonomik değeri olan 94 çeşit balık var. pelajik olanların zamanları vardır. hava ve balığın akışına göre av planlaması yapılması lazımdır. motor gücü ve ağ aralıkları önemlidir.

  Ali Güney: Aşırı büyümüş filoları %30 AB baskısıyla küçültülecektir. Büyük teknelerden başlamak üzere.

  Özgürdeniz: Gemiler tonaj olarak küçülmelidir. Adet olarak değil. AIX cihazları 3 adet ithalatçı firma var. Bu da yetersizdir.AIX cihazı arızasında balıkçı denize çıkamamıştır.

  Tuncay Şeker: Limandan hangi balıkçı çıkarsa çıksın balık jurnal defteri ve çıkış kaydı yaptırmak zorundadır. Bir nüshası hale nakliyesinde bir kopyasını göndermek zorunda. Su ürünlerinin yetkisi kontrol eder.Şu an halde %20-30 kaçak balık mevcuttur. Kotaların takibi içini yapılmalıdır. bu sistem sağlam olmalı.

  Özgürdeniz: TC de şu an sağlıklı balık kayıdı takip edilmemktedir. Balıkçı vergi gelecek korkusuyla balığını eksik beyan etmektedir. Kooperatifler bölgesel balıkçılık yapmalı. Her kooperatifin belli bir bölgesi olmalı.

  Kulek Reis: Her konuyu birbirinden ayrı detaylandırarak işlemek lazım.
  kirlilik balıkçının boyunu geçmektedir. Asıl konu temmellerini tartışalım.
  Problemleri madde madde yazarak temel oluşturulalım.

  özgürdeniz: STK lardan istediğimiz kaçak avcılığın önüne geçilmesi gerekiyor. Kirlilik evrensel boyutlara ulaşmıştır.

  D.Koryürek: Adam gibi balıkçıyı belirleyim ki ondan balık almayalım. Marmarada trolcü adam gibi balıkçı değildir. Yasak yerde avlanan balıkçı adam gibi balıkçı değildir. 15 Ağustostan önce her türlü vasıta ile balık avlayan adam gibi balıkçı değildir. 15 Ağustos 1 Eylül arası ağ kullanarak balık yakalayan adam gibi balıkçı değildir.
  Adam gibi balıkçının adını koyalım.

  Ali Güney: Deniz ihtisas mahkemeleri işlevlik kazanmalı. Denizde balıkçılıkla ilgili bir olayın orada çözülmesi lazım. Kıyı emniyet. sahil güvenlik ve barodan toplantılarımıza katılmasını sağlamamız gerek.

  Verilen ara sonrası:

  "Kırmızı çizgilerimiz.
  Sürdürülebilir balıkçılık.
  Hem göç eden hemde yerli balık stoklarımız aşırı avcılık baskısı altında günden güne eriyor dönemsel patlamalar hariç av miktarı sürekli bir düşüş eğilimi gösteriyor. Ne kadar balığımız olduğunu ve ne kadarını avlamamız gerektiğini bilmiyor, olsa olsa böylesi doğrudur anlayışı ile sezonu sadece göç ve üreme mevsimlerine göre belirliyoruz.
  Bu sistemin hızla terk edilerek Stok tespiti ve stok yönetimine geçmemiz konusunda mücadele etmek gerekmektedir. Bu sistemin olmazsa olmazlarından biri denizdaş komşularımızla işbirliğine girmek birlikte hareket etmemizdir. Sistemin hayata geçirilmesi ile birlikte tür başına kotalar belirlenecek ve gelecek sezon avcılığı hakkındaki karamsar kuşkularımızdan kurtulmuş olacağız.

  Sucul kaynakların hakça paylaşımı.
  Mevcut balıkçılık sistemimiz küçük ve büyük balıkçı arasınd bir fark görmemekte mevzuat ve yasalar karşısında eşit muamele yapmaktadır. Av sezonunun açılmasının küçük balıkçı için kapanması anlamına geldiği hepimizin malumudur.
  Ağır borç stoğu altında ezilen Gırgır balıkçıları üzerlerinde baskılar nedeni ile geleceklerini\geleceğimizi düşünmeden avcılık yapmakta ve küçük balıkçının denizde var olma ve avlanma hakkına saygı göstermemektedir. Bu konuda onlarca yüzlerce örnek hepizin malumudur.
  Küçük balıkçı kooperatiflerinin ya parakende balık satış yerleri yoktur yada ticari olarak kötü yerlerde satış yapmaktadırlar. Gerekli yasal düzenlemeler bir an önce yapılarak, yerel yönetimlere talep halinde ticari açıdan uygun satış yerleri gösterme zorunluluğu getirilmelidir.
  Balık hallerinin yönetimine birlikler katılmalı, birliklere hallerde ücretsiz satış yerleri verilmelidir.


  Tebliğ'lere sahip çıkılması ve delinmemesi konusunda mücadele.
  Hepimiz tebliğ'leri zaman zaman eleştiriyoruz. Bu eleştirilerimizin çoğunun haklı sebepleri olsada bir bütün olarak balikçılık yönetimi konusunda iyi niyetli ve korumacı anlayışla hazırlandığını unutmamalıyız. Ege'de uluslararası suların avcılığa açılmasının sonuçlarını hep birlikte gördük. Boğazda avcılık lehine talep edilen yeni düzenlemeleri ise yine hepimiz biliyoruz.
  Her ne olursa olsun, tebliğlere tavizsiz sahip çıkmalı ve avcılık lehine yapılan ara düzenlemelere karşı çıkmalıyız."

  Bu yazının öncelikle diğer 32 istanbul kooperatifine gönderilmesi ve görüş alınmasına karar verildi.

  TŞ: Kooperatifleri balıkçının branşlarına göre ayrı ayrı toplantılar düzenletme görevi sayın ali güneye düşüyor. bana da toplantı salonunu DTO hizmetinize ayarlamak düşüyor.

  Ali Güney: Bayram sonrası kooperatiflerle alakalı bir toplantı zaten düzenlenecek.

  Özgürdeniz: Adalarda 4 koop var. hiçbiri ilgi göstermedi. siyasilerden umut kesilmiş durumda. kaymakam varken av yasağı vardı.

  D.Koryürek: Adadaki toplantının ön hazırlıklarını tarafımız yapmasına rağmen. ne afiş ne de pankartlar asılmıştı. oradaki koopların iyi niyetli olduğuna inanmıyorum.

  Ali Güney: Adalarda balık yasağı uygulanamamaktadır.
  Bayram sonrası toplanmaküzere.
  .  "Denizlerimize içtiğimiz suya gösterdiğimiz özeni gösterelim."

  Kenan Haydan
  (Tevellüt; Teşrini evvel miladi 1964)
  YENİKÖY-İSTANBUL

  http://www.amazing-animations.com/animations/fish40.gifhttp://img451.imageshack.us/img451/3605/coadmin7nz9.gif


 2. #2
  Vip Üye bnymnblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  41
  Mesajlar
  1.158
  Tecrübe Puanı
  185

  Standart

  Alıntı kenane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Marmarada batık konulması gerekirken boğazdan batıkları çıkarma kararı alındı.
  ???????????????????????
  Bünyamin

 3. #3
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  1.708
  Tecrübe Puanı
  237

  Standart

  İşte , istediğimiz böyle bir bilgilendirmeydi , (şu an itibariyle 300 kişiye yakın bir izlenme olmuş) Kim ne dedi , bilelim ki , fikir edinelim , fikir geliştirelim , forumun amacı bu değil mi ?
  Ali Güneyin 19 ve 24 nolu mesaları dikkat çekici !! 24 nolu mesajındaki bu ''Deniz ihtisas mahkemeleri'' konusu

  Bu başlığın , bu şekilde açılmasını düşünen ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim...

 4. #4
  __kaptan nazan__ kaptan nazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  1.056
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart deniz ihtisas mahkemeleri

  Alıntı kenane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ali Güney: Deniz ihtisas mahkemeleri işlevlik kazanmalı. Denizde balıkçılıkla ilgili bir olayın orada çözülmesi lazım. Kıyı emniyet. sahil güvenlik ve barodan toplantılarımıza katılmasını sağlamamız gerek.  öncelikle ''DENİZ İHTİSAS MAHKEMELRİNİN YETKİ ALANINDAKİ KONULAR NEDİR '' ona bakalım !!!  5145 sayılı ''Emniyet Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun''

  Türk Tiacret Kanunu'ndaki değişiklik
  ''Türk Ticaret Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun'', Denizcilik İhtisas Mahkemeleri kurulmasına ve yabancı ortaklı gemilere Türk bayrağı çekilebilmesine olanak sağlıyor.
  Kanuna göre, iş durumunun gerekli kıldığı yerlerde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun olumlu görüşü, Adalet Bakanlığı'nın izni ile deniz ticareti alanındaki ihtilaflara bakmak üzere bir mahkeme kurulacak. Denizcilik İhtisas Mahkemeleri asliye mahkemeleri düzeyinde olacak.
  Türk Bayrağı çekebilme koşullarını değiştiren kanuna göre, ortaklık paylarının bir bölümünün yabancılara geçmesi durumunda pay çokluğu Türk vatandaşlarında kalmak şartıyla gemi, Türk gemisi niteliğini korumayı sürdürecek. Böylelikle azınlık hisselerinin veraset, cebri satış, şirket hisselerinin devri ve benzeri gibi nedenlerle yabancılara geçmesi durumunda geminin Türk Bayrağından çıkması ve dolayısıyla sicilden silinmesi engellenecek. Yasayla azlık hisselerinin hamiline yazılı olması olanağı da sağlanıyor. Böylelikle hisselerin yüzde 49'una kadar olan kısmı halka arz edilebilecek.
  Denizcilik Müsteşarlığı, yabancılara ya da çoğunluk hisseleri Türk vatandaşlarına ait olmayan şirketlere en az bir yıl süreyle kendi namına işletilmek üzere bırakılan gemilerin en çok iki yıl süreyle yabancı bayrak çekmesine izin verecek. Bu izin bitmedikçe veya yasal sebeplerle geri alınmadıkça gemi, Türk Bayrağı çekemeyecek.
  Denizcilik Müsteşarlığı, Türk gemisi olmayan bir gemiye, Türk vatandaşlarına ya da çoğunluk hisseleri Türk vatandaşlarına ait şirketlere işletilmek üzere bırakıldığında da Türk Bayrağı çekme izni verebilecek. Geçici olarak Türk Bayrağı çekme süresini de kaldıran yasa, sözleşme süresi ne olursa olsun iki yılda bir şartların devamının ispatını öngörüyor.
  Kanunla, geminin sicilden silinme koşulları arasına, geminin yurtdışında cebri icra yoluyla satılması da alınıyor. Yabancı para üzerinden ipotek koydurabilmek için Maliye Bakanlığı'ndan izin alma koşulunu kaldıran kanun, aynı derecede birden fazla para türü kullanılarak gemiye ipotek konulmasını da engelliyor. Yabancı veya Türk parası karşılıklarının hesabında, hesap günündeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın döviz alış kuru esas alınacak. Kanun, yurtiçi cebri icra yoluyla satışlarda olduğu gibi geminin yurtdışında da cebri icra yoluyla satılması durumunda gemi üzerindeki rehin haklarının kalkması yönünde değişiklik yapıyor. Buna göre, ülke genelinde en yüksek tirajlı beş gazeteden ikisinde ilanın yayınlanması kaydıyla yurtdışında cebri icra yoluyla satılması durumunda alacaklıların gemi üzerindeki rehin hakları kalkacak. Kanun, kaptan tarafından zorunlu hallerde satılması durumunda da gemi alacaklılarının rehin haklarının kalkmasını da öngörüyor
  YA SEV ,YA TERKET !!!!

  Benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa ;TÜRK olarak dünyaya gelmemdir !!!

 5. #5
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  1.708
  Tecrübe Puanı
  237

  Standart

  Kanuna göre, iş durumunun gerekli kıldığı yerlerde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun olumlu görüşü, Adalet Bakanlığı'nın izni ile deniz ticareti alanındaki ihtilaflara bakmak üzere bir mahkeme kurulacak. Denizcilik İhtisas Mahkemeleri asliye mahkemeleri düzeyinde olacak.

  HSYK olumlu görüş bildirirse ve adelet bakanı olur verirse , niçin olmasın ki !

 6. #6
  __kaptan nazan__ kaptan nazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  1.056
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  YARGITAY HUKUK GENEL KURULU
  E: 2006/11*58 K: 2005/228 T: 19.04.2006
  Deniz Ihtisas Mahkemesinin Görevi • Görevin Baslangici • Deniz Ihtisas Mahkemesinin Kurulmasindan önce Meydana Gelen Olay Nedeniyle Açilan Davanin Görülecegi Mahkeme
  (5136 SK.; TTK. m. 4)
  özet: Uyusmazlik konusunu olusturan her hukuki olay, meydana geldigi tarihteki yasal düzenlemelere tabi olup, olayin mey*dana geldigi zamanda mevcut olan mahke*me tarafindan çözümlenmelidir. Baska bir anlatimla, her dava, açildigi tarihte varolan kosullara ve uygulanan kurallara göre görü*lüp sonuçlandirilmalidir.
  Deniz Ihtisas Mahkemelerinin kurulusu*nu saglayan yasada, bu mahkemelerin faali*yete geçmesinden önce meydana gelen olay*lara, Deniz Ihtisas Mahkemelerinin bakaca*gina iliskin bir düzenlemeye yer verilmemis*tir.
  O halde, Deniz Ihtisas Mahkemesinin fa*aliyete geçirildigi tarihten önce meydana ge*len olaydan dogan uyusmazlik, o tarihte va*rolan ve yasal yönden görevli bulunan Asliye Ticaret Mahkemesinde çözümlenecektir.
  Hal böyle olunca, Deniz Ihtisas Mahke*mesinin faaliyete geçirildigi tarihten önce meydana gelen olaylardan dolayi Asliye Ti*caret Mahkemesinde açilmis bulunan der*dest davalarin istek üzerine veya dogrudan dogruya Denizcilik Ihtisas Mahkemesine gönderilme olanagi bulunmamaktadir
  YA SEV ,YA TERKET !!!!

  Benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa ;TÜRK olarak dünyaya gelmemdir !!!

 7. #7
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  1.708
  Tecrübe Puanı
  237

  Standart

  2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun 2/b, 2461 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunun 4/2 1 Nisan 2005 tarihinde yürürlüğe girecek olan 5235 sayılı Kanunun 7 ve 15 maddeleri gereğince;  Özel kanunlarına göre kurulmuş olan ihtisas mahkemelerinin yargı alanlarının yeniden belirlenmesi ile ihtisas mahkemesi kurulmayan yerlerde bu mahkemelerin görev alanına giren iş ve davalara hangi mahkemenin bakması gerektiği hususlarında ,
  -----------------------------------------------------------------------

  HSYK isterse yargı alanlarını yeniden belirleyemez mi ?

 8. #8
  __kaptan nazan__ kaptan nazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  1.056
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  sayın yeşiil ,zaten yazmışsınız hsyk nın ne işe yaradığını !!!! tabiiiiii yeniden belirleyebilir !!!!Son günlerde gündemde adı pek sık duyulan HSYK nedir ne zaman kurulmuştur? Bu soruların yanıtlarını yazımızda bulacaksınız:
  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 13 Mayıs 1981 tarihinde kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nde adli ve idari hakim ve savcılarını mesleğe kabul etme, atama, nakletme, geçici yetki verme, yükselme ve birinci sınıfa ayrıma, kadro dağıtma, meslekte kalmaları uygun görülmeyenler hakkında karar verme, disiplin cezası verme veya görevden uzaklaştırma işlemlerini yapan kurum. Başkanı Adalet Bakanı’dır.

  kurulun görevleri şunlar…
  1. Yargıtay ve Danıştay üyelerini seçmek.
  2. Adalet Bakanlığının, bir mahkemenin veya bir hâkim veya savcının kadrosunun kaldırılması veya bir mahkemenin yargı çevresinin değiştirilmesi konusundaki tekliflerini karara bağlamak.
  3. Hâkim ve savcıların;
  a) Mesleğe kabul etme,
  b) Atama ve nakletme,
  c) Geçici yetki verme,
  d) Her türlü yükselme ve birinci sınıfa ayırma,
  e) Kadro dağıtma,
  f) Meslekte kalmaları uygun görülmeyenler hakkında karar verme,
  g) Disiplin cezası verme,
  h) Görevden uzaklaştırma, İşlemlerini yapmak.
  4. Anayasa ve kanunlarla verilen diğer görevleri yerine getirmek.
  YA SEV ,YA TERKET !!!!

  Benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa ;TÜRK olarak dünyaya gelmemdir !!!

 9. #9
  __kaptan nazan__ kaptan nazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  1.056
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Sn. Yeşil İstanbul


  istanbul da denizcilik ihtisas mahkemesi mevcuttur !!!


  18-Denizcilik İhtisas Mahkemesi Konusunda;

  I-Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun 20.07.2004 gün ve 370 sayılı Kararı ile İstanbul’da kurulup faaliyete geçirilen Denizcilik İhtisas Mahkemesinin yargı alanın İstanbul ili mülki hudutları olarak belirlenmesine,
  II-Denizcilik ihtisas mahkemesi kurulmayan yerlerde
  a)-Ticaret mahkemesi bulunan yerlerde;
  1-Bir ticaret mahkemesi bulunan yerlerde bu mahkemenin,
  2-Birden fazla ticaret mahkemesi bulunan yerlerde 1 numaralı ticaret mahkemesinde,
  b)Ticaret mahkemesi bulunmayan yerlerde;
  1 ) Bir asliye hukuk mahkemesi olan yerlerde bu mahkemede,
  2 ) Birden fazla asliye hukuk mahkemesi bulunan yerlerde, 1 numaralı asliye hukuk mahkemesinde bakılmasına,
  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun 24.03.2005 tarih ve 188 sayılı kararı;

  1 Nisan 2005 tarihinde yürürlüğe girecek olan 5235 sayılı Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanununun üncü maddesi ile 8. 4.1340 tarihli ve 469 sayılı Mehakimi Şer'iyenin İlgasına ve Mehakimin Teşkilatına Ait Ahkâmı Muadil Kanunu yürürlükten kaldıracak olması nedeniyle, yeni kurulan mahkemelerin yargısal faaliyetlerini hiçbir tereddüte sebebiyet vermeyecek şekilde 1 nisan 2005 tarihinden sonra kesintisiz olarak görevlerini devam ettirebilmelerini ve değişik tarihlerde verilen kararların güncellenerek tek bir kararda toplanmasını ayrıca bu konuda uygulamada var olan sıkıntı ve tereddütleri gidererek uyum ve birliğin sağlanması amacıyla ;
  2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun 2/b, 2461 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunun 4/2 1 Nisan 2005 tarihinde yürürlüğe girecek olan 5235 sayılı Kanunun 7 ve 15 maddeleri gereğince;
  Özel kanunlarına göre kurulmuş olan ihtisas mahkemelerinin yargı alanlarının yeniden belirlenmesi ile ihtisas mahkemesi kurulmayan yerlerde bu mahkemelerin görev alanına giren iş ve davalara hangi mahkemenin bakması gerektiği hususlarında ,
  1-Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun, aşağıdaki ilkelere aykırı tüm kararlarının kaldırılmasına


  19)İhtisas mahkemesi kurulmayan yerlerde, bu mahkemelerin görev alanına giren iş ve davalara bakmakla görevlendirilen mahkemelerin (aynı mahkemenin birden fazla dairesi varsa) tevziden gelen bu mahkemelere ilişkin dosya sayısının, genel tevziden alması gereken dosya sayısından düşülmesine,
  YA SEV ,YA TERKET !!!!

  Benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa ;TÜRK olarak dünyaya gelmemdir !!!

 10. #10
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  1.708
  Tecrübe Puanı
  237

  Standart

  Evet HSYK yapısının değiştirilmek istenmesini , merakla ve dikkatle izliyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 2/1 numaralı tebliğin deişmiş son şekli
  By ramazan özkaya in forum SUR - KOOP - SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİ MERKEZ BİRLİĞİ
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03.09.10, 21:54
 2. Su Ürünleri Yönetmeliği
  By LüFerCi in forum KANUNLAR
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02.10.09, 14:53
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 02.10.09, 14:52
 4. Su Ürünleri Üretim Yerlerinin Kiraya Verilmesine Dair Tebliğ
  By LüFerCi in forum Kültür Balıkçılığı
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02.10.09, 14:50
 5. Su Ürünleri Kanunu
  By OfficeR in forum Denizcilik Dökümanları
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 01.07.09, 22:23

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM