Balık avı şampiyonası Giresun'da yapılacak

07 Mayıs 2010 / 14:29
Önümüzdeki hafta Giresun’da yapılacak olan Zıpkınla Balık Avı Karadeniz Bölge Şampiyonası’nda hazırlıklar son aşamaya geldi.

Zıpkınla balık avı şampiyonasının Giresun’da ilk kez yapılması karşısında Giresunlu balık avcıları meraklılarının yoğun ilgi bekleniyor.

İlimizde yapılacak olan şampiyonada,Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na Giresun Belediyesi’nin destek verdiği ifade edildi.

ŞampiyonayaTrabzon, Giresun, Rize, Ordu, Artvin, Sinop, Bayburt, Bolu, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Çorum, Samsun, Bartın, Zonguldak, Düzce, Ankara ve Kastamonu il takımları katılırken.Giresun’dan 4 takım ilimizi temsil edecek.

14 Mayıs 2010 günü Teknik Kurulu’n toplantısı ile başlayacak yarışma, 15 Mayıs günü müsabakalarla devam edecek.

Giresun Samantaşı’ndan Espiye Zefre’ye kadar 3 bölgeye ayrılan Giresun sahil şeridinin, tek bölgesinde yarışma yapılacak, Yarışmanın hangi bölgede yapılacağı Teknik Kurul toplantısında belli olacak ve yarışma günü sporculara söylenecek.

15 Mayıs günü saat 10.00’da başlayacak yarışmalar 5 saat sürecek,akşam 18.30’da Giresun Atapark’ta düzenlenecek seremoni ile 1.2.3. takımlara kupa, sporculara madalya, il protokolü ile bu şampiyonaya katkı sağlayanlara Plaket ve Teşekkür Belgesi verilecek.
Konu ile ilgili olarak düzenlenen toplantıya Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Yardımcıları Dr. Şahin Özen, Yalçın Ülker, Genel Sekreter Oğuz Aydın, Giresun İl Temsilcisi Ethem Bakar katıldılar.
Giresun da ilk defa yapılacak olan şampiyona için alınacak tedbirler ele alınırken yardımlarından dolayı Giresun Belediye Başkanlığına teşekkür edildi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun Temsilcisi Ethem Bakar;” Federasyonumuz Giresun’da ikinci kez çok önemli bir organizasyona imza attı. İnşallah devamı gelecek. 3 tarafı denizlerle çevrili yurdumuzda bu tür organizasyonları Giresun’a getirmek o kadar kolay değil. Bilhassa her zaman federasyonumuzun yanında olduğunu belli eden Giresun Belediyesi ile onun kıymetli Başkanı Kerim Aksu ve ekibine teşekkür ederiz.”diyerek,”şampiyonaya bütün Giresun halkı ve Giresun medyasını bekliyoruz”şeklinde konuştu.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise Giresun’u tanıtmak isteyenlere destek olduklarını belirterek;” Körelen Giresun’umuzu canlandırmalıyız. Bu tür organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.Giresun’u kültür şehri yapmak istiyoruz.Konservatuvarımızın öğrenci sayısı 125 idi.500 oldu.Önümüzdeki sene 1000 öğrencimiz olacak. Uluslararası Aksu Festivalini yapıyoruz.Bir hafta süren tiyatro günlerimiz var.Uluslararası organizasyonların Giresun’da yapılması için Katkı sağlayanlara da teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak