Balıkçı Beyi Balıkçım’a kardeş

Alkolsüz balık restoranlarını İzmir’de uygulayan Balıkçım’ın mimari projelendirmesini gerçekleştiren Sedaş Mimarlık, kardeş firma projesini hayata geçirdi.

Balıkçı Beyi Bornova Sakarya Caddesi’nde açıldı. Evlere servis de yapılan restoranda balık kavurma, susamlı karides, tereyağlı karides gibi lezzetlerin yanı sıra balık kebabı, deniz mahsulleri içli köfte, balık mantı, ızgara balık köfte, balık böreği, krepte balık, köri soslu balık gibi spesiyallerin de bulunduğu belirtildi. Süleyman Ekim, Selçuk Dağıstan ve Hüsnü Değer, bu projeyi Balıkçım’daki farklı lezzetleri Bornovalılar’ın hizmetine sunabilmek için hayata geçirdiklerini ifade etti.

BORNOVA’nın Manavkuyu Özkanlar semtinde 10 ay önce hizmete giren Balıkçı Beyi’nde deniz mahsülleri yemeğinin 87 çeşidi yapılıyor.
Balık çorbası ile başlayacağınız yemekte sunulan ara sıcak seçenekleri arasında peynirli midye dolma, midye çöp ızgara, balık böreği, Boşnak böreği, patlyıcan böreği, kalamar çöp ızgara, deniz mahsülleri içli köfte, balık ciğeri, balık milanez, midye tava, balık köfte, hamsili pilav, deniz mahsülleri pilav, kalamar tava, tereyağlı karides, tereyağlı kalamar yumurtası, susamlı karides, karides çöp ızgara, jumbo karides yer alıyor. Fiyat aralığı ise o kadar uygun ki. 1 ile 15 lira arasında değişiyor. Balık kebabı, balık şiş, dil şiş, lagos şiş şişleri oluşturuyor. Vejeteryan güveç, balık güveç, karides güves, danez mahsülleri güveç, ahtapot güveç, balık yumurtası güveç, sebzeli krep, krepte balık, krepte deniz mahsüllerinde fiyat aralığı 6 ile 10 lira arasında değişiyor.

Vejeteryanlı lavaş, balıklı lavaş, deniz mahsülleri lavaş pizzalarda fiyatlar 6 ile 10 lira arasında, hamsi, sardalya, mezgit, levrek, çipura, lagos buğulamalarda fiyat 7 ile 15 lira arasında. Beyaz peynirli, sebzeli, fesleğen, kremalı, napoliten, köz patlıcanlı, fını, balıklı, bolonez soslu, ton balıklı ve balıkçım makarnaların fiyatları ise 4.5 ile 8.5 lira arasında yer alırken salatalar ise 4 ile 9 lira arasında.

Ekmek arası balık yemek isteyenlerin 7 lira ödeyeceği Balıkçı Beyi’nde balık nugget+hatates+garnitür+bardak kola 6, kalamar pane+patates+garnitür+bardak kola 6, hamsi tava+salata+su 7, sardalya tava veya ızgara+salata+ su 7, çipura ızgara+salata+cola veya levrek ızgara+salata+cola veya mezgit ızgara+salata+cola nın fiyatı ise 11 lira.
Mekanın en büyük özelliği ise Bornova’nın hemen her yerine servis bulunduğunu söyleyen 25 yıllık yönetici Mustafa Çark, “Evka 3’ten Atatürk Mahallesi’ne, Bayraklı’ya kadar 11.00 ile 23.00 saatleri arasında paket en kısa zaman diliminde ulaştırılıyor. 6 yıldan bu yana Şirinyer’de Balıkçım’ın şubesi olarak 10 ay önce devreye giren Balıkçı Beyi’ne bir kez uğrayanın bir daha kopamıyor.

Konuklara, deniz mahsullerinden hazırlanan tam 87 çeşit yemek sunuluyor. ,

Restoranın yöneticisi Mustafa Çark, fiyatların 1’le 15 TL arasında değiştiğini, kaliteyi ucuza sunduklarını söylüyor. Çark, “Paket servisimimiz de var. Buraya kadar gelemeyenlerin ayağına lezzetimizi götürüyoruz.

Telefon: 347 10 86
Adres: Sakarya Caddesi No: 41 Özkanlar Bornova İZMİR