Mekan : Bebek Balıkçı

Tel: (0212) 263 34 47
Adres: Cevdetpaşa Caddesi 26/A, Bebek
Semt: Bebek
E-Posta: info@bebekbalikci.net
Web Sitesi: http://www.bebekbalikci.net
Harita

Bebek Balıkçı, felekten bir gece çalıp içip eğlenmek yerine şık ve nezih bir ortamda balık keyfi yaşamak isteyenler için ideal.

1998 yılında tecrübeli işletmeci Ertuğrul Karabulut, Bay Balıkçı Restaurant’ı devrederek, Yeni Bebek Restaurant adıyla hizmet veren yerde, M.Ali Demirci ile deneyimlerini birleştirip Bebek Balıkçı’sını açtı. Açıldığı 1998 yılından bu güne, Bebek Balıkçısı’nda hijyen, servis, kalite ve müşteri memnuniyetinden hiçbir şekilde taviz verilmedi. Muhteşem deniz manzarası, 120 yıllık Laterna ve internete kablosuz erişim ağı (sınırsız) ile eski ve yeninin uyumu göze çarpıyor burada.

Bebek Balıkçısında, balıkçıların işletmenin iskelesine yanaşarak gerçekleştirdiği taze balık (canlı balık) satışına şahit olabilirsiniz.

Türkiye’deki müdavimlerinin yanı sıra yurt dışından gelen ünlü balık severleri de burada görmek mümkün.

Bazı spesiyalleri ise şöyle: Soğuk mezelerden; melissa soslu patlıcan salatası, maydanoz salatası, Şevketi bostan kökü, Ispanak salatası

Sıcak mezelerden; Kalamar tava ve ızgara, balık köfte, okyanus lokumu, tava ve ızgara dışında buğulama ve kağıtta balık. Restaurantın favorisi ise Tuzda Balık.

Bebek Balıkçısında kapanışı mutlaka ayva, ekmek kadayıfı, kabak tatlısı ve lezzeti başka yerde olmayan çikolatalı sufle ile yapın.


Denizin üzerindeki konumu, servis elemanlarının nezaketi ve sosyetik müdavimleri burayı en iyi anlatan özelliklerden. Menüdeki her şey lezzetli, servisse oldukça hızlı. Levrek marine, Rum pilakisi Bebek Balıkçı’nın spesiyalitesi. Fener balığı kavurması ise bizim önerimiz. Denizin üzerindeki masalardan birinde yer bulabilirseniz şanslısınız demektir. Müşterilerin büyük bir bölümü orta yaşın üzerinde ve sosyo-ekonomik düzeyleri yüksek. Haliyle hesaplar da ortalama bir balık restoranının oldukça üzerinde.

Her gün 12.00-00.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.