Fish Var Balık Lokantası
İstinye cd. No:26
İstinye İstanbul
Tel : 212 277 25 82
Fax : 212 277 25 83
Web Sitesi: http://www.fishvar.com.tr/

Oto park yeri mevcut.1997 yılında Boğaz'ın incisi olan Yeniköy Kalender sahilinde mütevazi bir kayıkla başladığımız hizmetimizi 1998 yılında açtığımız FİSHVAR YÜZER BALIK LOKANTASI ile devam ettirdik. Tekne üstünde Boğaz'ın eşsiz manzarası eşliğinde keyifli geçen yemek şölenleri teknelerin kaldırılmasıyla son bulmasına rağmen 2004'ün Eylül ayında eski İstinye Süreyya Restoranı alarak lezzete adımızı vermiş bulunmaktayız. FİSHVAR markası isim hakkının korunması amacıyla tescil edilmiştir.Fish Var’da çinekop

April 13, 2009 3:50 pm · Yazan: ceyda · Kategoriler Az paraya, Boğaz'da, Deniz Mahsülleri, Salata, Sağlıklı birşeyler

Uzun zamandır bana en fazla keyif veren yemek, geçen Pazar günü İstinye sahilde bulunan Fish Var’da yediğimdi.

Sabah geç uyandıktan sonra, kahvaltı için gidecek yer ararken, izlediğimiz bir videoda gördüğümüz pişen taze balıklardan canımız isteyince,

Yasinle hemen sahile inip balık yemeğe karar verdik. Birçoğunuz için şaşırtıcı gelebilir ama evet, biz kahvaltı niyetine balık yedik, hem de çok zevk alarak.
Hava günlük güneşlik olduğundan, ikinci katın balkonundaki masalardan birini oturduk ve hızlıca siparişlerimizi verdik. Ismarladıklarımızdan önce, turşu ve ekmek getirdiler. Ekmek sepetinin üzerine koydukları, yuvarlak mısır ekmekleri gerçekten çok lezzetliydi.

Arkadan gelen kalamar tava, taze, yumuşacık ve yağ çekmemişti. Yanındaki tarator sosla birlikte, kalamar tava sevmez diye bildiğim bünyemi, her yerin kalamar tavasını sevmez bünye olarak değişime uğrattı.

Yasin, balık olarak istavrit tava ısmarlamıştı.

Mısır ununa bulayıp kızarttıkları istavritler çıtır çıtırdı, lezzetliydi ve miktarı kararındaydı.


Ben, çinekop ızgara istemiştim.Önceden söylemeliyim, çinekop en sevdiğim balıklar listesinde bulunan bir balık hiçbir zaman olmadı. Aynı aileden sarıkanat severim, lüfer çok severim ama çinekop hayır. Yine de, hem garsonu diğer masalara ısrarla çinekopu tavsiye ederken duyunca, hem de içimden bir ses “neden olmasın?” diyince, bu balığa bir şans vermek istedim.


Sonuç, şahaneydi. Bariz bir şekilde, balıklarımı yerken, beynimdeki mutluluk hormonlarının seviyesinin arttığını hissettim.


Toplam hesap, bir kola, bir fanta, iki kişilik kocaman salata ve yemekten sonra içtiğimiz iki çay dahil 50 TL geldi.


Tavsiye ederim, eğer siz de balık seviyorsanız, Fish Var’ı bir ara mutlaka bir deneyin. Çok büyük ihtimal, siz de beğeneceksiniz.