Mekan : Papalina Balık Restaurant

Tel: (0212) 560 12 40
Adres: Ataköy Yat Limanı, Ataköy
Semt: Ataköy

Web adresi: http://www.papalinarestaurant.com
HaritaAtaköy Yat Limanı’nda hizmet veren Papalina, denize sıfır konumuyla, Marmara Denizi manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bir yer.


Her gün 09.30-01.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.


Tarihi Türk, Akdeniz ve Rum mutfağının gizli kalmış sırlarını, özellik ve güzelliklerini dört mevsimin tüm tazeliğiyle denizden tabağınızda bulacaksınız.Mezelerin ve deniz ürünlerinin günlük olarak hazırlandığı Papalina’da zengin bir menü var. Somon ızgara, levrek dolma, Balıkçı Böreği, balık köftesi, levrek marine, balık pastırması, düğmeli ahtapot, tereyağda karides, balık kokoreç, radika, börülce menüden birkaç örnek. Şef Ahmet Kazık tatlılardan dondurmalı irmik helvasını ve dondurmalı hurma tatlısını öneriyor. Minimalist, sade dekorasyonu ve kocaman camlarıyla ferah bir havası var. Yazın 350 kişi alabilen bahçesi, düğün organizasyonları ya da şirket yemekleri için uygun.


Dünyada sadece Cunda adasında yetişen Papalina Balığı'nın meraklıları bu balığı Papalina Restaurantta bulabilirler.


Papalina'dan ıstakoz festivali

Balık tutkunlarının vazgeçilmez mekanı Papalina Balık'ta bundan böyle dünyanın en lezzetli ıstakozlarını canlı olarak bulacaksınız. Okyanusların değerli gıda maddesi ıstakozları mönüye dahil eden Papalina'nın sahibi Erhan Ece ıstakoz seçimi konusunda çok titiz olduklarını, bu konuda en iyi ıstakozları getiren Lobster+Plus adlı firmanın sahibi Sema Çelebi ile çalıştıklarını söyledi. Erhan Ece özellikle Atlantik Okyanusu'nun soğuk sularında yaşayan ıstakozları tercih ettiklerini belirtti. Maine ıstakozları tat ve besin değeri olarak dünyanın en değerli ıstakozu kabul ediliyor. Papalina Balık tel: (0212) 560 12 40 ve 70.Papalina’nın artık bahçesi de var. Papalina Balık Restoran’da, her pazar açık büfe Ege kahvaltısı var. Ege köy ekmeği, Ege otlarıyla hazırlanan çaykama, gözleme, kabak böreği, keçi peyniri, İzmir tulum peyniri, Ege zeytinleri, bergamut, mandalina ve portakal reçeli... 10.30-13.30 arasında


200 araç kapasitesine sahip özel otoparkıyla önemli günleriniz, iş yemekleriniz ve şirket toplantılarınız için de ideal bir mekan.