http://www.youtube.com/watch?v=Ju0mSJSrNgc

Tavanda asılı balık ağı ve deniz temalı dekorasyonu ile bu küçük balıkçı, bahçesi ile yaz ayları için de ideal bir mekandır. Deniz üzerinde olmamasına rağmen tamamen bir balık keyfi sunan Takanik’deki meze ve balıklar oldukça lezzetli. O zaman fiyatlar neden bu kadar ucuz diye soruyorsunuz? Çünkü Takanik te mekana ve ambiyansa değil yediklerinize para ödüyorsunuz. Takanik'de arka masanızda oturan ünlülerden hiçbir farkınız yok.

Sundukları yemekler servis ve temiz mekan ile küçük mütevazi sevimli bir aile restoranı burası. Takanik’e balıklar günlük ve taze geliyor, mezelerde günlük hazırlanıyor. Mutfak açık olduğundan temizliği gözlerinizle görebiliyorsunuz hatta kendinizde mutfağa geçebiliyorsunuz.

Takanik’de kalamar, güveçte tereyağlı karides, karides söğüş, midye dolma, midye tava, lakerda ve en iddialı oldukları balık köftesi ve balık çorbası mekanda ki aperatiflerden dir. Balıklar kömür ızgarasında pişirilip sade olarak servis yapılıyor. Salatalarda kullanılan malzemelerde Gümüşdere’den özel olarak getiriliyor.

Öğle vaktinde bankacılar ve borsacılar tarafından tercih edilen bu balıkçıya Sarıyer, Bebek arasında oturanlarda sık sık rahbet ediyor. Akşam masaya fazla yayılmadan sağlıklı bir yemek ve öğlen hafif lezzetli bir balık öğünü için TAKANİK BALIK LOKANTASI’nı tavsiye ediyoruz.

Takanik te ortalama fiyatlar kişi başı 30-40 TL arasındadır. Her gün 12:30-23:00 arasında açık olup İstinye ve Tarabya bölgesine paket servisimiz vardır. Takanik sizi misafir etmekten mutluluk duyacaktır.
Arnavutköy Birinci Cadde No. 87 Tel: (212) 263 83 46 263 83 47 (532) 451 48 12

Yeniköy Köybaşı Caddesi İskele Sokak No. 3 Tel: (212) 299 82 33 299 82 65
İstanbul

www.takanik.com

FACEBOOKU için tıkla...
Eski Hali: