Balıkçı Milletvekili Neden Yok !?
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sfghysfyh1.jpg
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü:  14.6 KB (Kilobyte)
ID:	16326

Ülkemiz denizlerinde takribi 17.000 ad yeşil ruhsatlı tekne, takribi 50.000 kişide çalışanı; yan sektörleri ile 150.000 kişilik bir camia; diğer yan sektörler ile 500.000 kişi desek ülke seçmenin ancak %1 camianın MİLLET VEKİLİ YOK !?

Öncelikle Siyasi görüşü ile değil Mesleki görüşü ile Milletvekili olmalıdır.

Ülkemizde Milletvekili olmak için Büyük maddi gücü veya mesleki bir STK lideri olmak gerekmektedir.

Maddi gücü olan balıkçı neden millet vekili olsun !!?

Maddi gücü olan ‘’OLİGARK ‘’ milletvekili olmaya ihtiyaç duyar mı !!? zaten tüm isteklerini siyasi erk’e dayatma beşeri ilişkiler vs.. ile yaptırtıyor gelişen olaylarda kendi pozisyon alıp çıkarlarını en üst seviyede elde ediyor. Yani mesleki, çevresel ve balıkçılık geleceği için düşüncesi sadece kendi üst düzey çıkarlarına uyması için milletvekili olmak için para harcamaz !!?:

Balıkçı milletvekili olmanın bir başka yolu ise Para harcamadan MESLEKİ idealler adına STK olmuş bir kurum ile seçilmiş bir liderin ortaya koyduğu tezler ile STK olarak bir partinin desteklemesi ile yapılabilir.

STK lideri olup BALIKÇI TEZİ ortaya koymanın yolu ise tüm balıkçılarımızı kapsayan BALIKÇI SORUN – ÇÖZÜMÜ adında ortaya konacak tezde ülkedeki tüm balıkçıların kabul edeceği, özelliklede Bilim insanlarının büyük çoğunluğunun onaylayacağı kapsamlı TEZ’ i yazılı ortaya koyarak Siyasi partilere gidip kabulünü sağlamalıdır.

Örnek : GÖRÜŞÜMÜZ : http://www.balikcilar.net/32696-gorusumuz.html

Balıkçı STK sı olarak 2 kurumumuz var SÜRKOOP – DEMBİR bu 2 kurumun da böyle bir oluşun çıkartabileceğini zannetmiyoruz, öyleyse ne olmalıdır !! Yeni bir oluşum DERNEK – CEMİYET gibi bir yapılaşma oluşturulmalıdır.
Balıkçılık Sorunu çözümü bunlardır tezi ortya konacak ülkedeki tüm kooplar tek tek gezilecek oluşuma üye olunup destek istenecek, hazırlanan tezin altına herkes imzasını koyacak. Aslına bakarsanız bu sistemi oluşturmak bayağı bir maddi destek istemektedir yapılabilirmi !!? İdealist Balıkçı vede sponsor bulunursa neden olmasın deriz !!

Balıkçı milletvekili olmasına gerek var mı !!?

Ne yapabilir ne kadar başarılı olabilir !!?


Milletvekili adayının Siyasi görüş kimliği değil İDEALİST kimliği ile herhangi partiden aday olmalıdır.

Şimdiki durumda olan 2 STK nın balıkçılık – balık adına gelişim yaptığını söyleyemeyiz !! var olmaları veya yok olmaları şimdiki durumdan daha kötü oluruz diyebilirmiyiz !! veya her şeyi düzeltecekler balıkçılık iyi günleri olacak DENİYORMU !!

Bir şekilde bir yerlere bağımlı veya işlevsiz olmaları bu günlere gelmemize en büyük nedendir.

Özellikle KIYIBALIKÇISI yaşaması adına bağımsız çıkarsız İDEALİST bir STK ya acil ihtiyaç vardır; böyle bir yapıdaki 28 denizci ilde yapılaşan BALIKÇI STK çok şeyler yapabilir.
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sfghysfyh1.jpg
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü:  14.6 KB (Kilobyte)
ID:	16326