Balıkçıların Hal İsyanı
Başkent’te vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için yeni bir balık hali yapılmasını isteyen Ankara Manavlar Balıkçılar Tavukçular ve Akvaryumcular Odası Başkanı Mehmet Çelik, Ulus Hali’nin içler acısı bir halde olduğunu vurguladı.

Halin yenilenmesi için yaklaşık üç yıldır uğraştıklarını belirten Çelik şunları anlattı:
“Ankara Hali’nin içler acısı halini herkes iyi bilir. Büyükşehir Belediyesi’ne halimizin yenilenmesi için defalarca yazılar yazdık. Ankara Valiliği, Koruma Kontrol Müdürlüğü de bu isteğimizi destekledi. Fakat yıllardır bu talebimiz askıda bekletiliyor. Bizler bu halde, hijyenik sayılmayan ortamlarda üretim ve satış yapıyoruz. Zor koşullarda, vatandaşa faydalı olabilmek için çabalıyoruz. Esnaf olarak bizler düşünülmüyorsak bile, vatandaşın sağlığı düşünülmeli. İstanbul Hali olsun, Konya Hali olsun, en ince detayına kadar vatandaşın sağlığı düşünülerek dizayn edildi.

Ankara Manavlar Balıkçılar Tavukçular ve Akvaryumcular Odası olarak halimizin yenilenmesini istiyoruz. Maddi destek çıkılırsa Ulus Hali’ni, elimizden geldiğince, ‘vatandaşın gelmek istemediği’ bir yer olmaktan kurtarmak istiyoruz.”
02.09.2009 01:48
[17