Koç'un teknesiyle çarptığı duba boyandı
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç geçen hafta teknesiyle Çırağan Sarayı açıklarında bulunan dev dubaya çarparak yaralanmıştı. Koç'un kaza yapmasına neden olan duba boyandı.
Dev duba fosforlu beyaz boyayla boyanarak görünür hale getirildi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri ekipleri Koç'un teknesiyle çarptığı dubayı fosforlu beyaza boyadı. Dubanın kısa sürede aydınlatılması da bekleniyor. İstanbul Boğazı'nın ortasına gemilerin bağlanılması için konulan 2 dev duba denizcilerin korkulu rüyası haline geldi. Geçen hafta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Halas isimli 8 metrelik teknesi ile bir iş toplantısından evine dönerken boyasız ve aydınlatması bulunmadığı için karanlıkta görülemeyen dev dubaya çarptı. Çarpma sonucu Mustafa Koç'un bacağı kırılırken, tekne de su almaya başladı. Yardım sinyali verilen tekneye Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekipleri müdahale ederek yedeğe aldı. Mustafa Koç da hastaneye kaldırıldı. Kazadan bir hafta sonra, Boğaz'da tehlike yaratan dubaların bakımı yapılmaya başlandı.
Türkiye Denizcilik İşletmeleri personeli Çırağan Sarayı ve Galatasaray Üniversitesi önünde bulunan 2 dubayı boyadı. Fosforlu beyaza boyanan şamandıralar gece karanlıkta daha iyi görülebilecek. Beyaza boyanan şamandıraların aydınlatılması işlemlerinin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olduğu öğrenildi. Henüz bir aydınlatma çalışması yapılmayan dubaların kısa zamanda aydınlatılması bekleniyor.Biraz şansımız varsa diğer sorunlarımızada birileri çarpar