3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bir düdük sesinden korkar.

 1. #1
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Bir düdük sesinden korkar.

  DOĞRU İŞ YAPMAYAN,YASALARIN DIŞINA ÇIKAN HER ZAMAN KORKAR..BİR DÜDÜK SESİNDEN BİLE..!
  Konu bu yazı http://www.balikcilar.net/35218-surdurulebilir-balikcilik-i…aşşagıda belirteceğim bir başka yazı. Denizlerimizde 2017 -2018 av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılıkta verimsiz bir yıl geçmesi her kafadan bir ses çıkmasına yazılı ve görsel basında haberler çıkmasına yol açmıştır. Yukarıdaki yazınında verilen demeç neticesinde bir gazetede daha sonra başka yerlerde yayınlanması neticesinde haber niteliği taşıdığı için buraya forum sayfasına konularak balıkçının haber alması sağlanmıştır.
  Bizim kimseye bir yazı yazdırma gücümüz olmadığı gibi bahse konu yazıyı da onaylamıyorum içeriği ve dayanağı olmayan sadece laf olsun diye verilmiş bir demeç sonrası meydana çıkmış bilimsellikten uzak bir yazı.Böyle olmasına bizim dahlimiz olmayan bir yazıdan ötürü sağda solda hakaret edilir duruma düşüyoruz biz ki yalan hiçbir haber yayınlamadığımız gibi belgesi olmayan hiçbir konuyu da paylaşmıyoruz aylardır da tek kelime yazmadık şimdi bu hale niye geldik balıkçılık bu hale neden düştü kim doğru yaptı kimler yanlış bazı örneklerle bunu anlatayım.

  2016-2020 tebliğlerinde bu forumdan çığlıklar attık hepsi kayıtlı isteyene çıkarırım,yapmayın ne olur yapmayın Marmara da ışık yanmasın bu karar Marmara da balıkçılığı bitirir katliam olur balık popilasyonu tamiri zor zarara uğrar İstanbul Boğazında dalyanlarda herkese oltacıya dahi yasak zamanda havyarlı torik palamut kofana lüfer tutulmasın dalyanlar kurulmasın dedik. Tutulan toriklerin nasıl satıldığını kaç yıl haber yaptık bazende suçüstü yapıldı satış yerlerine sonuç ne oldu alınan kararlarla katliam devam etti.Bu gün veryansın edenler hakaret küfür edenler battı balık yan gider balıkçının işi rast gider ne bir yazı ne bir söz çıktı ağızlarından balığın %90 lık kesimini tutan balıkçıdan Eylül 15 de yakılacak ışıklar Eylül birde yakıldı kural tanımadan derinlik göz önüne alınmadan bunları da yazdık hepsi kayıtlı duruyor 1.5 ay yanacak ve 1 yıl olacak serbestlik 2 sezondur devam ediyor sezon boyu bu yazıyı yazarken bile bir arkadaşım telefon etti ışıklar yanıyor diye sonuç Marmara da katliam deniz çöl adeta hal böyle olunca Marmara da aradığını bulamayan Marmara balıkçısı Karadeniz e yöneldi ekmeğinin peşinde tabi Karadeniz de çarşı karıştı artan avcı filosuna bağlı av baskısı hamsinin erkenden Karadeniz kıyılarını terk etmesine sebep oldu sebebide sular sıcak denilip geçiştirilmeye çalışıldı gerek balıkçı gerek bilim insanları tarafından fakat balığın geçtiğimiz yıllarda kaç derecede yaşadığı bu seneki suların derecesini söyleyen olmadı havalar sıcakta sıcak anavaşya zamanı yukarı Karadeniz e çok miktarda çıktığı söylenen sarıkanat lüfer balığı sıcak sular nedeniyle inmedi dendi deniz suyu şu an 10 derece civarı hala inmedi neden? Lüfer oldu kğ 200 son haberlere göre çinekop sarı kanat yok palamut az olunca balıkçı zorda kaldı borcu olanlara Allah yardım etsin sezon kapatanlar var. Ucuz balık yiyeceğine inandırılmaya çalışılan halk hamsiyi 20-25-30 liralık eteketlerde lüfer kğ 200 çinekop kasa halde 700 -800 yapınca başladı balıksız kaldık demeye fısıltı gazetesi haberlerini duyan yazılı ve görsel basın başladı bunları haber yapmaya bazılarıda bundan rahatsız olmuş suçlu aramaya kalkıyor suçlu ayağa kalk emriniz olur ayağa kaldıralım.
  Suçlu Marmara da ışıkla balık avcılığını serbest bırakanlar karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşan hocaların desteklemesinde desteklemiyorsa bunu belirtmemesinde dalyanlar nostaljik avcılık yapıyor diye dalyanların havyarlı balıkları tutup satmalarına izin verenlerde Karadeniz de İstanbul Boğazında defne yaprağını tutan gırgırcı trolcu kıyı balıkçısı volici alamanacı uzatmacıda oltacıda kıyıdan balık tutan amatörde yasak olmasına rağmen yasadışı trol avcılığını önleyemeyen caydırıcı yasalar çıkaramayan denetimleri caydırıcı bir şekilde yapamayanlarda 70 lerde çıkan yasalarla yönetenlerde hala 1380 de değişiklik yapmayanlarda yaptıramayanlarda kooplarda birliklerde üst birlikte hadi adaları yasak yaptınız burada tur teknelerinin ticari olarak para karşılığı adamlara balık avlattırmasında hamsiyi 5 lira kasası sattırmam deyip yem fabrikasına 1 liraya veririm vatandaştan banene diye yazan daha sonra silende çiftlikçiye karşıyız söylemini dile getiren çiftlikçiye yem yetiştirebilmek için hamsiyi yem fabrikalarına 1 liraya veren hamsiyi ortalama vatandaşa 20 liraya yedirende örnekler çoğaltılır suçlu sayısı artırılır özetle SUÇLU HEPİMİZ yok birbirimizden farkımız biz bunları yazınca suçluyuz öylemi gerçekler insanın içini acıtır bazende işine gelmez ama gerçeğin bir huyu vardır er geç meydana çıkar insanın suratına bir tokat atar bugün suçlu arayanlardan kaç kişi 2012 yılında yaptığımız hamsiye sahip çık imza kampanyasına katıldı biz hamsiyi kıyı balıkçıları oltaylamı tutacaktık hamsi balıkçının ekmeği balığın yemi denizin bereketidir ocaklar tüttürür yokluğu kara kara düşündürür vatandaşı lezzetinden mahrum bırakır niye niye destek vermediniz bugün suçlu arayanlar bu güne kadar icraatı olmayanlar balıkçılığı kurtaracağım deyip yazıları çarpıtanlar duyuyorsunuz değil mi?bakın birisi daha bir demeç vermiş bir reisimiz paylaşmış demecin içereğine ulaşamadım ateş olmayan yerden duman çıkmaz Reis kusura bakma izinsiz aldım.

  Şimdi buraya koydum benmi suçluyum? İçi boş balıkçıyı zorda bırakacak birilerinin menfati var diye balıkçılığı yasaklayacak yasa dışı avcılığa yol verecek her türlü yasağa karşıyım.Ama kimseninde ak kaşık olmadığını bilmesi lazım Herkesin karşıyım söylemine rağmen çiftlikçi her yıl %30 büyümeye istisham yaratmaya devam eder sizler hayali rakamlarda yaşarsınız birisi çıkar gerçekleri yüzünüze belgelerle vurur çok geç olur ki buda hiçbir kesimden deniz balıkçısının işine gelmez hakaret ve birilerini karalamakla hareket olmaz hareket balıkçının kendi kurtuluş reçetesini yazmasından geçer. yazılan hiçbir hakareti elimde olmasına rağmen kullanmıyorum şimdilik amaç kavga değil zaten geçmişte yapılan hepimizin yaptığı yanlışlardan ders alıp dostu düşmanı iyi analiz edip bütün deniz avcılarının çıkarına bir balık avcılığı formulü bulmaktır herkes vicdanını sorgulasın viCdanı rahat olanlarara lafım yok şüphesi olanlar bir daha düşünsün doğru vicdanlarının bir köşesinden kendilerine doğru yolu gösterecektir olmayanlar için yapacak bir şey yok.
  SUÇLUMU ARIYORSUNUZ HALA?
  UCUZ HAMSİ HAYAL OLDU..!
  Halkımız ucuz Balık yesin diye Balıkçıya Çiftçiye verilen MAZOT fiyatının yarısından fazla indirimli TRANSİT MAZOT verilmesine rağmen.
  Karadeniz Kıyılarında sayıları giderek artan Hamsi Unu fabrikaları nedeniyle ucuz HAMSİ yemek hayal oldu,
  Balıkçı gemileri tarafından avlanan Yüz binlerce ton HAMSİ Kilosu 1 TL den İç piyasada Tüketiciye ulaştırılmak yerine Un fabrikalarına boşaltılarak ,İç piyasada Hamsi fiyatını 5 ile 10 TL arasında satmaya devam ediyorlar.
  Hamsiden elde edilen un ,Balık Çiftliklerinde Çupra ve Levrek balıklarına yem olarak veriliyor.
  Et alamayan Tüketici Ucuz HAMSİ yemek yerine kilosu 20 ile 30 tl Arasında Çiftlik Balığı yemek zorunda bırakılıyor.
  Et alamayan Tüketici Ucuz HAMSİ yemek yerine kilosu 20 ile 30 tl Arasında Çiftlik Balığı yemek zorunda bırakılıyor.
  Ben ve arkadaşlarım uzun yıllardır Hamsi Avcılığında yapılan yanlışları gündem de tutmaya devam ediyoruz,Emin olun Karadeniz de Hamsi hiç bitmez dense de bizim balıkçılık filosu bitirmek için elinden geleni yapar.
  Denizde balık kalmayınca yada bazı tatsız olaylarda BALIKÇI İSYAN ediyor.
  Hiç isyan etmeyin ilişikte ekli arşiv lerime daha fazlasınını eklerim.
  Otomatik alternatif metin yok.

  Görüntünün olası içeriği: açık hava, doğa ve suGörüntünün olası içeriği: açık hava
  Görüntünün olası içeriği: açık hava
  Fotolar ve yorum Zafer Murat Çetintaş

  Kaynağını bilmiyorum.
  Daha çok var bunlardan başka bir zaman.
  Bunlar yanlıştı peki bundan sonra ne yapabiliriz yanlışlardan dönüp doğruyu bulmakmı? biz varız. yoksa bitmedi siz hala anlamadınız nede olsa benim gibi ilk okul mezunu değilsiniz bakın kim için çalışıyor kimin için konuşuyor hoca.birazda az sonra aşşağıki sayfada...
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 2. #2
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Bir düdük sesinden korkar

  Bir haber daha paylaşayım bunuda paylaştı diye kızmayın emi neler döndüğünü anlayın kimin amacı ne onuda iyi öğrenin biraz araştırın lafla hareket olmaz denizler avcılığa kapanırsa kimler kazanır kimler kaybeder.

  'Kültür Balıkçılığı Artılmalı'

  Ordu Üniversitesi (ODÜ) Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Balık, Türkiye'de kültür balığı üretiminin 250 bin tonu aştığını, ihracatının gelirinin ise 1 milyar doları bulduğunu belirterek, "Karadeniz'in bu konuda daha sık tercih edilmesiyle hem mevcut üretimin hem de ihracat gelirinin artması sağlanabilir." dedi.

  Prof. Dr. Balık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de vatandaşların yıllık tükettiği balık miktarının ortalama 5-6 kilogram, Avrupa'da ise 15-16 kilogram olduğunu söyledi.

  Türkiye'nin Avrupa ortalamasını yakalayabilmesi için her şeyden önce üretimini artırması gerektiğine dikkati çeken Balık, "Bizim avcılık yoluyla avlayacağımız balık miktarı yıllık 350-400 bin ton civarında. Onun için Türkiye'de tüketilen balık miktarının artmasının tek yolu ya ithalat ya da üretimi artırmaktır." diye konuştu.

  Balık, üretimin artması için kafes balıkçılığı olarak da bilinen kültür balıkçılığına önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, denizler ve iç suların buna oldukça müsait olduğunu dile getirdi.

  Karadeniz'in de kültür balıkçılığı için son derece uygun olduğuna işaret eden Balık, Karadeniz'de özellikle Ordu, Samsun ve Trabzon'da kültür balıkçılığının oldukça yaygın olduğunu, başta Batı Karadeniz olmak üzere diğer bölgelerde de yaygınlaştırılmasının önem arz ettiğini kaydetti.

  Balık, şu anda kültür balıkçılığının yapıldığı yerlerde genellikle levrek, somon ve alabalık üretildiğini de belirtti.

  Türkiye'de kültür balığı üretiminin 250 bin tonu aştığını, ihracatının gelirinin ise 1 milyar doları bulduğunu belirten Balık, Karadeniz'in bu konuda daha sık tercih edilmesiyle hem mevcut üretimin hem de ihracat gelirinin artmasının sağlanabileceğine dikkati çekti.

  - "Balık tüketimi zihin gelişimi için çok önemli"

  Balık, 7'den 70'e herkese balık tüketmelerini tavsiye ederek, "Balık tüketiminin zihin gelişimi için çok önemli olduğunu biliyoruz. Onun için çocuklarımıza balık tüketimini alıştırmamız lazım. Belki okullarda bile süt yerine çocukların da tüketebileceği şekilde balıklı gıdalar dağıtılmalı. Sağlıklı bir toplum ancak sağlıklı yetişen nesille oluşur. Bu nedenle özellikle çocukların yetişmesinde balık tüketimi olabildiğince artırılmalı." dedi.

  Balık tüketiminin pek çok hastalıklara iyi geldiğini vurgulayan Balık, "Özellikle kalp hastalarına balık tüketiminin iyi geldiğini ve kalp krizi geçirme oranlarının da oldukça düştüğünü biliyoruz. Bunun yanında balık tüketiminin alzaymır hastalığına yakalanmamak için son derece önemli olduğunu biliyoruz." ifadesini kullandı.

  Kaynak : AA'Kultur Balıkcılığı Artılmalı' - Ordu

  Hala anlamadınızsa yapacak bir şey yok.Haber ntv haberlerde yer aldı 16 bülteninde.
  Konu aFaLa tarafından (25.12.17 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 3. #3
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  2.690
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Bir düdük sesinden korkar

  Konu aFaLa tarafından (25.12.17 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM