Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu ağ ne ağıdır?

 1. #1
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Bu ağ ne ağıdır?

  Bu ağ ne ağıdır?  Yukarıda görülen ağ ne ağıdır fikri olan varmı? kullanımı yasalmıdır yoksa kullanımı yasakmıdır?
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 2. #2
  Vıp üye İhtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  4.641
  Tecrübe Puanı
  958

  Standart

  Baktığın yere göre değişir.

  BSGM gözünden bakarsan, üzerinde mapa var, öyleyse gırgır ağıdır, dersin (tebliğde bazı şartlarda yasak yazsa da aslında her yerde serbesttir.)

  Küçük balıkçı gözünden bakarsan, oha! ne gırgırı, mapa koyunca gırgır ağı mı olur, hani içinden geçen halatı dersin, bu bir voli ağıdır, çabuk batsın diye kurşunlara ek olarak mapa da bağlanmış dersin.

  Amatör gözünden bakarsan, yasaklansın, zaten bizim oltalara takılıyor filan dersin.

  Yani bizim ülkemizde doğru bir tane değildir, çok doğrucu bir millet olduğumuz için doğrularımız da çoktur, onun için bunun ne ağı olduğu herkese göre değişir.

  Aldın mı cevabını?
  Herkes, ne yaparsa kendisine yapar.

  M.Mahir Ersin
  İstanbul 1945

 3. #3
  Vıp üye İhtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  4.641
  Tecrübe Puanı
  958

  Standart

  Rızkı veren Allah'tır, kimine hesapsız kimine dar verir, bize şükretmek düşer.

  Ancaaak, Allah'ın verdiği rızkı kesmeye çalışanların, zaten açlıkla savaşan küçüklerin, binbir türlü dümenle ekmeğini çalmaya çalışanların da Allah ekmeklerini alır, vermesini bilen Rabb'im almayı da elbette bilir.

  Hele hele, devletin verdiği yetkiyi kötüye kullanıp istişare toplantısı yapıyoruz ama sadece bir kişi katılabilir dedikten sonra bir kesimi toptan içeri alıp sadece onların istediklerini yapanlar, dünyada da ahırette de bunun hesabını vermekten kurtulamayacaklardır.

  Beddua iyi bir şey değildir ama insan tutunacak hiçbir dalı ve güvenecek kimsesi kalmadığında, kimsesizlerin kimsesine sığınır da yanmış yüreğinden bir Aaah!, bir Alllaaaah! çekerse yer yerinden oynar.

  Bak, Kenan Evren ve şürekası, haşa, küçük dağları ben yarattım edasındaydılar, ne oldu sonları, rezil bir şekilde ge...ip gittiler.

  Ne demişler, ''Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.''

  Toplantıda biri çıkıp da yahu Marmara'da, kağıt üzerinde de olsa trol yasak, peki ondan hiç farkı olmayan algarna neden serbest dememiş mi?

  Adalar'da ağ atmaları yasaklanan küçük balıkçılar nasıl geçinecek, ne yeyip ne içecek diyen ya da düşünen bir Allah'ın kulu çıkmamış mı?
  Bu bir istişare toplantısı mı yoksa önceden alınan kararları dayatma toplantısı mı?

  Küçükler, siz katılmayın biz sizin yerinize de konuşuruz, öyle mi?

  Allah hepinizin cezasını versin. ( Daha önce de söyledim, bu beddua değil, Arapça manasında söylüyorum, yaptığının karşılığı demek, iyi yaptınsa iyi, kötü yaptınsa kötü karşılık)

  İyi yaptıklarına, doğru kararlar aldıklarına inananlar, yanlış yaptıksa Allah bizim cezamızı versin diyebilirler mi, desinler, duyalım, iyi niyetli olduklarına inanalım.
  Aksi halde biz, Allah hepsinin cezasını versin deriz.
  Herkes, ne yaparsa kendisine yapar.

  M.Mahir Ersin
  İstanbul 1945

 4. #4
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  2.690
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Bu ağ ne ağıdır?
  Ali abi mütavazi davranmış olayın asıl geldiği yer ve konuyu paylaşıp yorum yapan SÜRÜN-KOOP BİRLİK BAŞKANI

  Çok bilmiş arkadaşlar pekala Bu ağ ne ağıdır?

  Eyüphan Fırat istanbul su ürünleri denetleme memuru olarak Kartal da liman içi denetlemede kayık üzrinde gördüğü bu ağa el koymaya kalkmıştır !!? gerekçeside GIRGIR AĞIDIR (Çünki mapalı ağdır ) görevini yerine getirmeye kalkmıştır, bu durumuda facebook daki kendi sayfasında payllaşmış bunu gören SÜRÜN-KOOP BİRLİK BAŞKANI Sn Osman DEMİRKOL da paylaşmış vede tebrik etmiş, vede şu yorumu yapmış:  Eyüp han arkadaşın çok çalışkan olduğunu gördük : Havyarlı torikler pazarında çirit atarken ; neden HAVYARLI TORİK resmi paylaştığında tebrik edip madalya takmadınız !?

  Başkan sistemi en iyi bilenler senin bölgendeler ŞEBEKE TROLCÜLER AKDENİZE/EGE de DESTAN YAZDILAR; keza meşhur gırgırcılar senin bölgende ORKİNOS KATLİAMI yapmaya halen devam ediyor; sistemi çok iyi bildiğiniz için.

  İstişare toplantısın da ne kadar SİSTEM BİLGİNİZ VAR GÖRDÜK !!
  1. resindeki ağ 100 göz istavrit ağı - BATAR AĞ
  2. resimdeki sardalya ATEŞ AĞI

  MAPALAR AĞIRLIK AMAÇLIDIR - sayemizde sistemi öğrenirsiniz belki !!?
  Konu cumhur gezen tarafından (08.06.16 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 5. #5
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı cumhur gezen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ali abi mütavazi davranmış
  Mütavazilikten ziyade bu ağa bir bakışta nasıl bir tepki verilir onu görmek istemiştim, zaten işi bilenler yargısız infaz yapmış ve cezayı kesmiş bile

  Belliki bir cehalet var bilgisizlik var yargısız infaz var ilginç birde kıskançlık ve çekememezlik var.Çok daha önemlisi orada burada ismini siz koyun..................... konuşanlara malzeme haksız yere insanları suçlamaya yönelik malzeme vermek var.

  Diyorki: Bazı arkadaşlar voli avcılığı yapıyoruz diye avcılıklarını ve avladıkları balıklarını sanal alemde sergiliyorlar.Bugün gördük voli ağlarını.İfade bu çok güzel yasa dışılık var ve siz yakalamışsınız.Tebrik ederiz birde üzerine teşhir etmişsiniz buda çok güzel ağında resmini paylaşmışsınız delil olsun eyvallah.

  Demekki sanal alemde balık tutulma resmi paylaşanların adreslerine baskın yapılıyor olayın iç yüzü araştırılıyor.Bu çok sevindirici bir haber ancak aynı hassasiteti yüzlerce foto paylaştığımız halde isimleriyle görüntüleriyle neden işlem yapılmadı bu güne kadar biz niye görmedik hiç.

  Peki siz bu işi biliyormusunuz? suç üstü yaptığınız yasa dışılık tespit ettiğiniz ağ nerede?
  Bu teşhir ettiğiniz yasa dışı diye nitelediğiniz gırgır ağı olarak ima ettiğiniz suça ne diye ve nasıl bir ceza kestiniz?

  Ceza kestiniz bu cezayı yiyen arkadaş bildiğim kadarıyla 1 ay ötv siz mazot alamayacak yanlış biliyorsan bilen düzeltsin bu cezayı hangi zaman diliminde çekecek?

  Gene yukarıda okumuş tahsilli bilgili bir kişi yazmış:

  Neyin volisi bas bayağı gırgır takımı!

  Vay vay okumuş adamın hali nasılda belli oluyor şak yargısız infaz Allah tan kork be nereden öğrendin bu kadar bilgiyi? dedikya tahsilli Kırklareli Meslek Yüksek Okulu-Trakya Üniversitesi'de süt ve ürünleri okudu İyide sütle ağın ortak noktasını bulamadım ben süt sağmayı öğrenirken ağ yapılarınıda gösterip nasıl mayalarsınız mı okudunuz?

  Bir başkası da hocasını tastik ediyor,bu sistemi bilen yaparmış doğru,sende çok biliyorsun ya! uyarılarınıda yapmış herkes yaşadIkça anlayacakmış! neyi anlayacak yargısız infaz nasıl yapılır çamur nasıl atılırmı? Teklifte vermiş sabırla bekliyormuş gereken yapılacakmış.sonuçlarını yakında göreceğiz nasıl elinize yüzünüze bulaştırdığınızı.

  Görmesi gerekenler görmesi lazımmış: E gördülerde bu işten anlamadıklarını ispat bile ettiler hiç şüpheniz olmasın.

  İstişareden önce bir hafta kadar önce 2 veya 3 koopa baskın yapılıyor.Ertesi gün bir çoğuna misina ağ aranıyor. Misina ağ yasağı geleli 2012 -2016 -4 yıl geçmiş hala misina ağ peşindesiniz hatırı sayılır miktardada kullanan var göstermelik değil masa başında görev yapmasaydınız bu işler çoktan bitmiş biz dürüst esnafda magdur olmamış olacaktık.

  İstişareye bir hafta kala kooplara baskın istişarede kıyı balıkçısı yok olmamaları içinde toptan bir mücadele ne yaptı sizlere kıyı balıkçısı GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAYAMAZSINIZ O GÜNEŞ BİR ŞEKİLDE GENE DOĞAR

  DEDİK YA KÖRLER ÜLKESİNDE GÖRMEK SUÇTUR!
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 6. #6
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  36
  Mesajlar
  308
  Tecrübe Puanı
  53

  Standart

  Ağzina saglik cok iyi bir yaklasim yaptin..

 7. #7
  Vip Üye muğla sürkoop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  9
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Cumhur gezzen
  yazim şeklinden senin yasa dişi bir avci veya yasa dişi avcilardan nemalanan biri oldugunu anliyorum.sadece bilgisayar başindan salladiğina eminim. Toplantilara katilamayan , balikçiliği bilmeyen ,danişma kuruluna katilayan ama anlatilanlarida algilayamayan...söylediğin gibi muğla süründüren koop başkaniyim.. Söylediğin gibi yasa dişi avcilik için gelip tüm takimlarini hatta teknelerini burada birakip kaçanlarin bölge başkani.. Resimdeki ağa gelince istanbulda kurşunmu bittide halka kurşun taktiniz..halkalardan ip geçirip kepçe mi yapiyorsunuz..bari birşey biliyormuş gibi konuşup o bölgelerde namusuyla para kazanip evine ekmek götüren balikçiyi lekelemeyin...muğlada yasa dişi avciliğa kimse tenezzül etmez..sezonda herkes kasasini doldurdu , şimdi herkes yazin keyfini çikartiyor..sen burdaki yasa dişi avcilari bildiğine göre hepsini taniyorsundur..onlara söyle su ürünleri yasasi çikana kadar avlansinlar..sonra tekneleri balik yuvasi olacak çünkü..senden ricam benim ismimi yazmadan önce biraz bilgi topla..her duyduğunada inanma..cumbur gezzzen....
  Osman DEMİRKOL
  Muğla Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı

 8. #8
  Amatör Balıkçı pontus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Mesajlar
  58
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  İstavrit ağı buna gırgır diyen bu işi yapmasın palamut uzatmalarındada var onlardamı gırgır oldu mapa var diye bilende konuşuyor bilmeyende .
  Kıyı Balıkcısı
  Altan dede silivri

 9. #9
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  2.690
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı muğla sürkoop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cumhur gezzen
  yazim şeklinden senin yasa dişi bir avci veya yasa dişi avcilardan nemalanan biri oldugunu anliyorum.sadece bilgisayar başindan salladiğina eminim. Toplantilara katilamayan , balikçiliği bilmeyen ,danişma kuruluna katilayan ama anlatilanlarida algilayamayan...söylediğin gibi muğla süründüren koop başkaniyim.. Söylediğin gibi yasa dişi avcilik için gelip tüm takimlarini hatta teknelerini burada birakip kaçanlarin bölge başkani.. Resimdeki ağa gelince istanbulda kurşunmu bittide halka kurşun taktiniz..halkalardan ip geçirip kepçe mi yapiyorsunuz..bari birşey biliyormuş gibi konuşup o bölgelerde namusuyla para kazanip evine ekmek götüren balikçiyi lekelemeyin...muğlada yasa dişi avciliğa kimse tenezzül etmez..sezonda herkes kasasini doldurdu , şimdi herkes yazin keyfini çikartiyor..sen burdaki yasa dişi avcilari bildiğine göre hepsini taniyorsundur..onlara söyle su ürünleri yasasi çikana kadar avlansinlar..sonra tekneleri balik yuvasi olacak çünkü..senden ricam benim ismimi yazmadan önce biraz bilgi topla..her duyduğunada inanma..cumbur gezzzen....
  Cumhur gezzen
  Başkan öncelikle ismimi doğru yazmayı öğren !! Cumhur GEZEN.

  yazim şeklinden senin yasa dişi bir avci veya yasa dişi avcilardan nemalanan biri oldugunu anliyorum.sadece bilgisayar başindan salladiğina eminim.

  Anlayışını delillleri ile ispat etmeyen ŞEREFSİZ dir.
  Balıkçılığımı SÜRÜNKOOP başkanı Ramazan ÖZKAYA ve Tekirdağ birlik başkanı Yaşar KARAYER - tayfasıyım, sor öğrenirsin Endüstriyel balıkcı savunucusu gibi lekeleme - çamur at izi kalsın davranışlarından = Sallama konusunda sizlerin eline su dökmek haddimize bile değildir.


  Toplantilara katilamayan , balikçiliği bilmeyen ,danişma kuruluna katilayan ama anlatilanlarida algilayamayan...

  Çağrılarınıza/davetlerinize (etmediniz de !!? ) gelemedim, tayfa olunca çepte para olmuyor; 5-6 arkadaş toplanıp kredi ile gelelim dediğimizde yer yok dendide !?
  Hasan ESER reisin bu sözleri çok doğrudur : 'Külliyen toplantı, harfiyen talimat, mafiş icraat, amma ve lakin bol bol ikram' sözü, Türk balıkçılık sektörüne ne güzelde uyuyor. Yalan mı?

  danişma kuruluna katilayan ama anlatilanlarida algilayamayan..
  Hah işte burası çok önemli bir konu : Danışma kuruluna birliklerden 1 kişi gelecek diye talimat çıkarttıran sizler : içinde balıkcı üyesi olmayan derneğin temsilcisini içeri alıp birde KIYIBALIKÇISI adına konuşma yaptırma ayak oyunlarını algılayamadığımızdan içeriye girmek bir yana Ankaraya bile gelemedik - ha bizim gibi anlaması kıt olanları ENDÜSTRİYELİN önünü açmak adına orda görmek istemezsiniz.

  ,
  Resimdeki ağa gelince istanbulda kurşunmu bittide halka kurşun taktiniz..halkalardan ip geçirip kepçe mi yapiyorsunuz..bari birşey biliyormuş gibi konuşup o bölgelerde namusuyla para kazanip evine ekmek götüren balikçiyi lekelemeyin.
  Resimdeki ağa gelinceeeeee : Öncelikle Şunu Öğren : KIYIBALIKÇISI hakkını savunuyoruz.

  Resimde görülen ağın sahibi : AFALA - Cengiz KAYA beraber çalıştığı teknedeki kendi ağlarıdır !! Bilmediğin SİSTEMLER de işkembeyi kübradan atmakda üstünüze yok !! İstanbulda kurşundan bol birşey yok ama sizde bunu anlayacak kapasitede yok !! bu ağla 10 kulaca kadar kendi kurşunu ile avlanılır - eğer balık 10 kulaç üstünde avlanılacaksa ilave mapalar takılır ağırlık arttırılır ki ağ dibe çabuk batsın.

  Birşey bilmiyoruz bu ağlada namussuzluk yapıp İP GEÇİRİYORUZ öylemi ?= İSPAT ETMEYEN ŞEREFSİZDİR. Ayrıcada dediğin gibi halkaya ip geçirip kepçeleyen de en şerefsiz O.Ç dur. Hodri meydan başkan.


  Velhasıl bilmediğin kişi ve konularda ahkam kesmek sizlere mahsusdur, işin üzücü tarafıda ( bana demişin araştır doğruyu öğren ) araştırmadan yazan sensin , bakalım şimdi doğruyu öğrenince ne cevap vereceksin !!?

  Bölgendeki korsanlara yeni kanun çıkana kadar çalışın diyorsun !!? şimdiki 1380 dede cezalar var neden uygulatmıyorsun !? şimdikini uygulatmayan Başkan Yeni 1380 mi uygulatacak !!? sonrada kayıklar balık yuvası olacak !!? :))))  Başkan anladığım kadarıyla İstanbul denetlemede ki Eyüphan Fırat ile samimiyetin var !!? ağları denetlemeye geldiği gün sadece KARTAL ve GÜZELCE balıkçı barınağında görev yapmış !?? acaba birilerinin talimatıylamı görev yaptı merak ettik de !?
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 10. #10
  Reİs
  Üyelik tarihi
  Nov 2014
  Mesajlar
  431
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Birinci resimdeki ağın gırgır olamayacağı aşikar, ikinci ağ ise göz açıklığına ve ip kalınlığına bağlı olarak gırgır olarak kullanılabilecek bir takımdır. İp kalınlığı 3 numaradan fazla, göz açıklığı 13 mm. den küçük ise istingayı geçirip gırgır olarak kullanılacağı kesindir. Üstüne üstlük bu takımlar lamba yakılarak kullanılmaktadır.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM