ÇANAKKALE AÇIKLARINDA YAKALANAN KÖPEK BALIĞI BAHÇELİEVLER'DE SERGİLENDİÖnceki Bahçelievler'de balık satan esnaf, Çanakkale açıklarında balıkçıların ağına takılan dev köpek balığını dükkanının önünde sergiledi. Yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 750 kilogram ağırlığındaki camgöz cinsi köpek balığını görenler şaşkınlık yaşadı. Yoldan geçen vatandaşlar köpek balığına büyük ilgi gösterirken, korkusunu yenebilen çocuklar köpek balığını okşayarak sevdi.
Son günlerde balık fiyatlarının artmasıyla işleri iyice durgunlaşan esnaf farklı yöntemlerle balık satmaya çalışıyor. Bahçelievler'de bulunan "Uçan Balıkçı" isimli dükkanın sahibi Erdal Saka da ilgi ve müşteri çekebilmek için dükkanının önüne dev köpek balığı sergiledi. Çanakkale açıklarında kilos sürüsünü takip ettiği sırada balıkçıların ağına takılan köpek balığını Bahçelievler'e getiren balıkçı, vatandaşların köpek balığı merakını gidermeyi başardı. Köpek balığı ile yakından ilgilenen vatandaşlar sık sık fotoğraf çektirdi. Balığa dokunan vatandaşlar meraklı bakışlarla köpek balığını inceledi. Hayatlarında ilk defa köpek balığı gören çocuklardan bazıları elle dokunarak merakını giderirken bazıları da uzaktan izlemekle yetindi.
Dükkan sahibi Erdal Saka, köpek balığını iki gün teşhir ettikten sonra anlaştığı bir kozmetik firmasına satacağını söyledi.
(CİHAN)