Deniz Koruma Alanları için İmza Atın


Deniz Koruma Alanları Akdeniz’in ekosistemini gelecek nesillerin de faydalanabilmesi için koruyor.
Akdeniz ülkeleri 2020 yılına kadar tüm Akdeniz’in en az %10’unu koruma altına almak için anlaştılar. Ama daha yolun sadece başındalar. Bugün, Akdeniz’in %4’ünden azı koruma altında ve Deniz Koruma Alanları’nın çoğu etkili değil.
Daha çok sayıda ve daha iyi yönetilen Deniz Koruma Alanlarına ihtiyacımız var. Liderlerimizi harekete geçirmek için de WWF’ in sizin yardımınıza ihtiyacı var.
Kasım 2012’de gerçekleşecek Akdeniz Deniz Koruma Alanları Forumu’nda, 2020’ye kadar Akdeniz’in %10’unun koruma altına alınacağını garantilemek adına önemli adımlar atılacak.
Forum, hükümet liderlerini, Deniz Koruma Alanı yöneticilerini, sivil toplum kuruluşlarını, bilim adamlarını ve özel sektörü bir araya getirecek. Bu forumda konuşulacak, tartışılacak ve önümüzdeki 10 yıl ve ötesi için Akdeniz Deniz Koruma Alanlarının gündemi şekillendirilecek.
Bu dilekçeyi imzalayarak Deniz Koruma Alanlarının hepimiz için ne kadar önemli olduğunu gösterebilirsiniz.
Akdeniz’in Deniz Koruma Alanlarına, Deniz Koruma Alanlarının da size ihtiyacı var.
Desteğiniz için teşekkür ederiz!
Akdeniz’deki Deniz Koruma Alanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.
İmzanızla beraber aşağıda bulunan metin yetkililere ulaşacaktır.
"Sevgili Akdeniz lideri,
Deniz Koruma Alanları, Akdeniz’in deniz ekosistemlerini, habitatlarını ve türlerini gelecek nesillerin de faydalanabilmesi için koruma altına alır.
Akdeniz ülkeleri 2020 yılına kadar Akdeniz’in %10’unu koruma altına almak için anlaştılar. Ancak bu hedeften hala çok uzaktalar. Bugün, Akdeniz’in %4’ünden azı koruma altında ve bu Deniz Koruma Alanlarının büyük bir kısmı etkin değil.
Daha çok sayıda ve daha iyi yönetilen Deniz Koruma Alanlarına ihtiyacımız var.
Sizden 2020 yılına kadar Akdeniz’in %10’unun aktif bir şekilde koruma altına alınacağından emin olmak için, uygun önlemleri almanızı talep ediyoruz. Bu, Akdeniz’de yaşayan herkesin, deniz kaynaklarından yararlanmaya devam edebilmesinin tek yoludur. Akdeniz’in çeşitliliği ve güzelliği ancak bu şekilde kalıcı olabilir. Akdeniz bizim evimiz ve geleceğimiz… Çocuklarımızın da bir evi olmasını istiyoruz.
Bu geleceği garantilemek için hemen harekete geçmeliyiz.
Teşekkür ederiz.