Çıkarma Filosunun deniz temizliği
[ 26.04.2008 ]

Foça Belediyesi ve Foça Çıkarma Filosu Üst Komutanlığı tarafından başlatılan "Deniz ve Kıyı Temizliği" kampanyası çerçevesinde Foça sahilleri pırıl pırıl oldu

Foça Büyük deniz sahilinden start verilerek başlayan temizlik kampanyası Foça belediyesi personeli ile beraber 500 askeri personelin ve Foça Halkının katılımı ile gerçekleşti.

Foça çıkarma filosu ve garnizon komutanı tümamiral Baha EREN, emekli koramiral lütfü Sancar , Foça Kaymakamı Kamil KÖTEN ve Foça Belediye Başkanı Gökhan DEMİRAĞ"ın katıldığı temizlik kampanyasında Foça üst komutanlığı na ait deniz temizlime aracı ile sahil güvenli botu kıyı temizliği ne eşlik etti Ayrıca kıyı temizliği yapan askeriye ye ait 20 dalgıç ile denizin dibindeki kıyıdan atılan artıkları temizlendi.

Dalgıçlar tarafından çıkarılan atıklar römorklar ile toplandı. Tamamen gönüllülerden oluşan temizlik harekatında gönüllüler sahildeki taşların arasına girerek çöpleri tek tek çıkardı.

Daha sonra Foça belediyesi meydanında toparlanan bira şişeleri, kola kutuları, plastikler vb atıklardan oluşan geniş bir çöp yığını daha sonra Foça belediyesi ekiplerince kaldırıldı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ" böyle bir temizlik kampanyasını her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştiriyoruz dedi. Temizlik Kampanyasına Foça belediyesi personel i ile askeri personelin ayrıca Foça halkının da katılımlarından çok memnun olduğunu dile getiren Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.


not: deniz ticaret gazetesinden alıntıdır.