SEA BOOM DENİZ YÜZEYİ YÜZER BARİYERLERİ

Çabuk döşenebilen Yağ toplama ve dökülmüş yağın etrafını çevirme tipi bariyerdir. Dünyanın ünlü ve geniş tecrübeli kuruluşlarının deniz kirliliği ile mücadele için geliştirdikleri çok kullanışlı bir bariyer cinsidir. Üniversitelerce yapılan araştırmalarda daha da geliştirilmiştir. Acil müdahale gerektiren tüm operasyonlar için ideal olan çabuk döşenir - hafif bariyerdir. Dokunmuş polyester üzerine PVC kaplı parlak portakal renkli özel kumaştan imal edilmiştir. Güneş ışığına , deniz suyuna , yağ ve petrol ürünlerine dayanıklıdır. Avrupa standartlarına uygun , PVC esaslı , kapalı hücreli su emmeyen özel mantar plakalar bariyerin yüzmesini sağlar bariyerin alt uçlarındaki galvanizli zincir ve paslanma ağırlıklar dengeleri oluturur. Gerilme ve kopma direnci çok yüksektir. SEA BOOM un en önemli özelliklerinden biriside dökülmüş yağda kullanıldıktan sonra kolaylıkla temizlenebilmesidir. Hava ile şişirilir bariyer tiplerine kıyasla çok ekonomiktir. Kompresör , dizel motor, jeneratör , fazla personel gibi ek yatırımlar ve masraflar gerektirmez, süratle ve kolaylıkla denize toplanabilir ve geri döşenebilir.SEA BOOM DENİZ YÜZEYİ KORUYUCU YÜZEY BARİYERLERİ
Kullanılacağı bölgelerin rüzgar hızı, dalga yüksekliği , akıntı sürati , su derinliği kıyıya olan mesafesi ve kirliliği kontrol altına tutma engelleme , belli bir noktada toplama pompalarla emme ibi bir kullanma amaçlarına göre farklı bariyer çeşitlerimiz varır. Bariyerlerimiz denize dökülmüş yağ petrol ve kimyasal madde türevleri gibi sıvılar her çeşit çöp ve katı atıkları toplama işlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Denizlerin geleceğimize temiz bırakılabilmesi için firmamız aktif olarak katılmaktadır. Bariyerlerimiz Tuzla Tersaneler bölgesinde İstanbul - Ahıkapır demirleme sahasında yenikapı sahillerinde, bunker hizmeti veren tankerlerle ve gemilerden sintine atığı slop toplayan hizmet tankerlerine kadar başarı ile kullanılmaktaır.
YÜZER BARİYER ÇEŞİTLERİ
1 SEA BOOM 2500

SEA BOOM 2500
TAM YÜKSEKLİK2500 MMDENİZ YÜZEYİNDEN YÜKSEKLİK700 MMSU ALTI YÜKSEKLİK1800 MMALT AĞIRLIKGALVANİZLİ ZİNCİRÜNİTE BOYU10-15 M.
Okyanur tipi bariyer çeşididir. Dalga yüksekliklerinin sebep olabileceği kirlilik kaçaklarının önlenmesinde başarı ile uygulanır. Deniz yüzeyine döşenmesi çok süratli olarak gerçekleştirilebilir, 100.m bariyer maks. 15. dakikada döşenerek kirlilik kontrol altına alınabilir. Suyun altında kalan 180 cm lik perde görevli yüzeyi büyük deşarj borusu çıkışlarında çok başaralı kirlili kontrolü sağlayabilir.
YÜZER BARİYER ÇEŞİTLERİ
1 SEA BOOM 1500