YÜZER BARİYER ÇEŞİTLERİ
3 SEA BOOM 1100SEA BOOM 1100
TAM YÜKSEKLİK1100 -1115 MMDENİZ YÜZEYİNDEN YÜKSEKLİK400 MMSU ALTI YÜKSEKLİK700 -715 MMALT AĞIRLIKGALVANİZLİ ZİNCİR, GALVANİZLİ METAL AĞIRLIKÜNİTE BOYU15-25 M.kullanımı en yaygın ve kolay olan bariyerlerdir. Hızlı akıntılı sularda, deniz yüzeyini temizleme, tarama operasyonlarında sıvı ve katı atık toplama başarısı çok yüksektir. Tek gemi ile veya iki ufak gemi arasında u şeklinde bağlanarak deniz yüzeyini temizleme faaliyetlerinde bulunabilir. Bu iş için geliştirilmiş takviyeli gergi halatları ve devrilmeye dirençli ipli çeşitleri vardır. Sahlideki petrol depo ve tesislerinde tankerlerde , denizde yakıt dağıtan satıcı gemilerde, slop-sludge toplayan gemilerde yükleme - boşaltma sırasında süratle ve kolaylıkla kullanılacak şekilde hazırlanmıştır. Tekerlekli veya sabit tamburlu makara ile aha da hızlı servis verilir.


YÜZER BARİYER ÇEŞİTLERİ
4 SEA BOOM 1000


SEA BOOM 1000
TAM YÜKSEKLİK1000 MMDENİZ YÜZEYİNDEN YÜKSEKLİK350 MMSU ALTI YÜKSEKLİK650 MMALT AĞIRLIKGALVANİZLİ ZİNCİRÜNİTE BOYU10-15 M.Su yüzeyinden yükesikliği 35 cm. su altındaki kısmı 65 cm. olan hareketli perde tipi bir bariyerdir. En dipteki gizlenmiş galvanizli zincir ağırlığı sayesinde sudaki dalgalanmalara kolayca uyum sağlayarak yüzeydeki sıvı ve katı kirliliğin kaçması engellenir. Su yüzeyine atılması ve toplanması çok kolaydı. 100 m. bariyer her beş dakikada atılır, 10 dakika içinde toplanır. Bunkering hizmeti veren gemiler, tersaneler ve marinalar için geliştirilmiştir. Güverte üzerine yerleştirilen sabit veya rıhtım iskelede tekerlekli tambur bariyer makarası ile çok kolay kullanılır.
YÜZER BARİYER ÇEŞİTLERİ
5 SEA BOOM 750

SEA BOOM 750
TAM YÜKSEKLİK750 MMDENİZ YÜZEYİNDEN YÜKSEKLİK250 MMSU ALTI YÜKSEKLİK500 MMALT AĞIRLIKGALVANİZLİ ZİNCİRÜNİTE BOYU10-15 M.
Balık üretim çiftliklerinde yemleme ve muhtelif faaliyetlerden doğabilecek kirliliğin çevreye yayılmasını engellemek amacıyla geliştirilmiş bir tiptir. Su yüzeyinde 25 cm yüksekliği, su altında 50 cm derinliği olan perde tip bir bariyerdir. Turistik otel ve tatil köylerinde plaj kıyılarında gelebilecek yağ ve çöp gibi kirlilikleri önleyen bir koruyucudur. Muhtelif noktalardan demirlenerek sabitleştirilebilir ve uzu süreli olarak kullanılabilir.