Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Denizlerde Yapılan Katliam

 1. #1
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Yaş
  63
  Mesajlar
  22
  Tecrübe Puanı
  15

  Standart Denizlerde Yapılan Katliam

  *** Selam Balıkçı kardeşlerim;Sözüm daha çok ekmeğini balıktan çıkaranlara,sanırım sizlerde çok iyi bilirsiniz balıların havyar (yumurta ) atma zamanındayızbiliyorsunuzki denizlerimizde zaten balık nesilleri tükenmekte bir çoğununda sayısı azalmakta tüm bunları bile bile siyasi baskılar yapılarak seçimlerin hatırına trolle avlanma süreside balıkların tam yumurta atma zamanınıda içine alıcak şekilde 1 mayısa kadar uzatılması trolcülerin bu kıyağa rağmen avlanmaları gerekli ağ gözü büyüklüklerine uymayıp küçücük balıkları (örneğin hamzi ağı ile izmarit çevirlmesi gibi ) yumurta atmadan üç kuruş para hırsı için yakalyıp tezgahlarına koymaları denizlerimizde yapılan büyük katliamın ispatıdır,bunları ucuz diye alıp yiyenlerde satanlar kadar suçludur.

  Lütfen vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı ve hassas olmaya çağırıyorum ,satamadıkları balığı bir daha yakalayıp tezgahlarına koymazlar almayın ,yemeyin ucuz deye küçücük balıkları ,yumurtasını atammaış balıkları yakalayıp tezgaha koymakla hamile kadınları öldürüp atmak ayni şey bence çünkü bir balık binlerce yumurta atıyor bunların bir kısmı ve yumurtadan çıkıp küçük balıkların bir kısmı büyüyünceye kadar diğer diğer küçük balıklara ve deniz canlılarına yem oluyor onların yaşamalarını sürdürebilmelerini sağlıyor hem kendi türü çoğalıyor hemde var olan diğer canlıların yaşamına destek oluyor bu doğanın dengesi bunu bozmakla denizde katliam yapmış oluyorsunuz.

  Elinizi vicdanınıza koyup düşünün ,hatta yarınları düşünün böyle devam ederseniz zaten azalmakta olan denizlerimizdeki balık türleri ve sayıları giderek yok olacak ve ondan sonra ne tutacaksınız ??Eve nasıl ekmek götüreceksiniz??Katliam aracı olarak kullandığınız Teknelerinizi ne yapacaksınız??Bu yüzden kimleri suçlayıp cezalandıracaksınız ??Lüfen Kafanızı iki elinizin arasına alıp iyice bir düşünün bunları,vicdanınız varsa onunla kendinizi bir yargılayın.

  Balık türleri ve sayıları azaldığı için sunni yollardan balık çiftlikleri kurulmakta ve bu çiftliklerin sayesinda insanlarımızda sunni havuzlarda sunni yemle beslenen balıkları denize göre çok daha ucuz fiatlarla yemekteler.Buda yeni bir balıkçılık sektörü geliştirilmesine neden olmakta balıkçılık çiftlikçilik haline gelmekte bundan zevk alırmısınız acaba ??Balıkçımısınız çiftçimi ??Tabi yine bu yetiştirme havuzlarıda yasalara uygun yerlerde ve şekilde yapılmadıkları için kıyıları kirletmekte ve Turizme sekte vurmakta oysa bu çiftliklerde yasalara uygun mesafelerde ve yerlerde yapılsa bir sorunda bu olmaktan çıkacak ama nedense biz Türk milleti olarak kendi çıkar ve menfaatlerimiz doğrultusunda hep yasaları çiğniyor ülkemize* milletimize zarar veriyoruz.***** Anlamadığım bir şey benim milletim neden önce kendisine (Bilmeden )sonra ülkesine zarar veriyor??Evimizi ,yuvamızı nasıl koruyor ,gözlüyor, bakıyor ve hiç kimsenin zarar vermesine izin vermiyorsak,yuvamızın içinde olduğu ülkemize neden zarar vermekte israr ediyoruz?Yasalar var ,kanunları takip eden ve koruyanlar var nasıl oluyorda zarar verilebiliyor derseniz bizim vatandaşımız sanırım yasaları delmenin bir yolunu buluyor ve bunuda uyanıklık kar kabul ediyorlar.Arkadaşlar son pişmanlık fayda etmiyor bilirsiniz,keşkeler çare olmuyor,her şeyi yapmadan önce düşünmeliyiz,hepimiz müslümanız* ve bir müslüman önce kendine,sonra ailesine ve daha sonra çevresine vatanına zarar veremez ,vermemeli.Eğer birde bunu bilerek isteyerek yapıyorsa çok çok Günahtır hatta ben onun inancından şüphe duyarım,gerçek müslümanlar vicdan sahibidir ve kişiyi erdemli yapan şeyde iradesi ve vicdanıdır.**** Allah yardımcımız olsun ,akıl,fikir versin herkeze.
  Halil ÖGE
  Edirne -24.02.1956
  Matematik Öğretmeni (Emekli)
  Kan grubu;0 RH ( + )
  Amatör balıkçı (Olta Balıkçılığı)
  Yazlık;Edremit / Altınoluk (Edremit Körfezi)
  Kışlık;Edirne / Merkez
  Tekne;Karpuz kıç 6,5 mt çift cidarlı kamaralı fiber (Tacarboat İzmir yapımı 2008)
  Motor;22 HP dizel Yanmar (2008)
  Mail : hoge_24@hotmail.com

 2. #2
  Hıcaz

  Standart

  Sayın hocam,
  aramıza hoş geldiniz..yazınıza katılmamak mümkün değil.Ancak ne yapabilirizki...
  T.Köy İşl.Bakanlığına ve bağlı ilğili genel müdürlüklere 10 nisan'da yazılar yazdım.balıkçılık uzatılmasın diyerek..maalesef netice ortada,,,star gazetesindeki arkadaşımıza konuyu ilettim...şu ana kadar bir netice çıkmadı..ama durmadım devam ediyorum bir gün yazımıza bir deger veren belki çıkabilir hocam,ne dersiniz..teşekk..

 3. #3
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  60
  Mesajlar
  140
  Tecrübe Puanı
  35

  Standart

  Paylaşımınız için teşekkürler hocam.Hemfikiriz ama bu hafta sonu pazarda marmara hamsisisi satılıyor ve hepsi tabiki havyarlı,alanda suçlu ama halkımız yani tüketici bu konuda bilinçli değil malesef,bence asıl suçlular,yasağı uzatanlar,diye düşünüyorum.Saygılarımla.
  skoccan

 4. #4
  Balıkçı Adayı erhan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  64
  Mesajlar
  106
  Tecrübe Puanı
  31

  Standart

  Alıntı skoccan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Paylaşımınız için teşekkürler hocam.Hemfikiriz ama bu hafta sonu pazarda marmara hamsisisi satılıyor ve hepsi tabiki havyarlı,alanda suçlu ama halkımız yani tüketici bu konuda bilinçli değil malesef,bence asıl suçlular,yasağı uzatanlar,diye düşünüyorum.Saygılarımla.
  Kardeşim sözlerine katılarak bir iki şeyde ben söylemek istiyorum, halkımız hangi konuda bilinçliki, acaba inandığı ne varsa araştırarakmı inanmıştır, yoksa herşeyi araştırmadan doğrumu yanlışmıdır düşünmedenmi inanmıştır. Peygamberimiz bile size bir haber geldiğinde doğruluğundan emin olmadan inanmayın diyor. İlkokuldan beri bilgi adına ne verdilerse doğruluğunu araştırmadan kör gibi herşeye inandık tabi böyle yetişen toplumdan ne beklersin,ne hakkını savunur, nede arar, tabii görünürde asıl suçlular yasağı uzatanlar gibi görünüyor ama, sorarım onlar, bizim irademiz dışında gökten zembillemi geldiler, biz seçmedikmi onları ? yakın zamanda elimize bir fırsat çıkmıştı, maalesef fırsatı kaçırdık, yeni bir fırsat başka bir bahara kaldı. Allah cc inandığımız kitapta ne diyor nasılsanız öyle idare olunursunuz, demekki biz bunlara layıkız, biz akıllanana kadarda böyle gidecek, durum öyle gözüküyor, Allah cc sonumuzu hayırlı etsin, deniz bitti demeden bize uyanmayı nasib etsin.

  '' Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar; Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir''

  ''Böcek olmayı kabullanenler ezilince şikayet etmemelidirler''

  ''Düşünceniz ne ise yaşamanızda odur, yaşamanızın gidişini değiştirmek istiyorsanız düşüncelerinizi değiştiriniz''

  ERHAN ALKAN
  1955-0RH+

 5. #5
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  11
  Tecrübe Puanı
  22

  Alkis

  duyarlılıgınız için teşekkür ederim size her türk vatandaşı örnek almalı yazınızı.saygılar ömerataç

 6. #6
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  11
  Tecrübe Puanı
  22

  Alkis duyarlı olmak lazım

  halil bey duyarlılıgınız için teşekkür ederim.herkes örnek almalı yazdıklarınızı.saygılar.ömerataç

 7. #7
  USTA BALIKÇI
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  38
  Mesajlar
  1.344
  Tecrübe Puanı
  231

  Standart

  Halil abi gerçekten hepimizin düşüncelerini yazmışsın teşekkürler. ama biz buna mustahakız. bundan iyisi bize fazla, hatta bu bile fazla. ektiğimizi biçicez
  BARIŞ AYDOĞAN
  24.05.1981
  K.ÇEKMECE/İST
  AB rh+

  ince misina büyük balık, usta işi

  barisaydogan1981@hotmail.com


  Bende 1 Lira Vardı,
  Sende 1 Lira vardı.
  Paraları değiştirdik yine 1 liramız var.
  Bende 1 bilgi, Sende 1 bilgi vardı.
  Bilgileri değiştirdik, şimdi sende 2 bende 2 bilgi var...
  İşte Paylaşım Ruhu Budur

 8. #8
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  60
  Mesajlar
  140
  Tecrübe Puanı
  35

  Standart

  Tüm arkadaşlarımızın ilgisinin daim olması dileğiyle,teşekkürler.
  skoccan

 9. #9
  Balıkçı poyrazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  428
  Tecrübe Puanı
  65

  Standart

  Paylaşim için teşekkürler her seyi yazmısın abi diyecek birsey kalmamış bize

 10. #10
  Hıcaz

  Icon2

  Evet Arkadaşlar,hepinizin duyarlılığına teşekkürler..

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Av değil katliam
  By oltacı tayfun in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14.04.09, 12:53
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 07.04.09, 21:35
 3. Boğazlarda ve Denizlerde kirlilik
  By Hıcaz in forum Deniz Kirliliği Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 07.04.09, 14:45
 4. Denizlerde asitten canlı kalmayacak
  By aFaLa in forum Deniz Kirliliği Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 13.03.09, 13:08

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM