Bu takım özellikle düşük akıntılı yerlerde göl ve koylarda yemi çok güzel sunabiliyor olması ile öne çıkar.. Bilhassa levrek izmarit istavrit gibi balıklarda son derece etkilidir.. Bu liste bu kadarla sınırlı değildir elbet ve hepimizin gözdesi lüfer de bu listeye dahildir..
Takımın hazırlanışı basittir fakat malzemesi biraz sıradışıdır.. Şöyleki en iyi sonuç için florokarbon misina şiddetle tavsiye edilir. İğneler ise delikli iğne olmalıdır düz iğneler bu işe uygun değildir..
Yapılışı ise öncelikle palomar düğümünü bilmeyi gerektirir..

Aslında bu kadarı yeterlidir.. İğneyi 1-2 metrelik bir misinanın ortasına bu şekilde bağlayın hepsi bu kadar. Bu durumda şöyle bir takım elde edilir:
Bu takımın ucuna takılacak olan kurşunun olabildiğince ağır olması istenir. Ve misina mutlaka gergin durmalıdır.. Bu halde iken takım ve yem şöyle bir görüntü arzeder:

Bu sayede özellikle silikon kurtlar vs. ile mükemmel neticeler elde edilebilir. Çünkü yemin duruşu ve salınışı son derece doğal olur. Bilhassa bu tür takımlarla kullanılmak üzere üretilmiş pek çok sahte yem bulabilirsiniz. İzmarit istavrit gibi küçükler içinse yemi (karides midye kurt vs.) iğnenin ucunda kalacak şekilde takın.. Kurtlaırn vs. takılmasına dair şu resim size fikir verecektir:


Eğer bu takımı lüfer için kullanmak istiyorsanız şak şak yem özellikle tavsiye edilir. Ayrıca iğne olarak aberdeen türü bir iğne kullanılması lüferin keskin dişleri için faydalıdır.. Bazı aberdeen benzeri iğnelerin en uç kısmında yem tutucu damaklar bulunur. Bu damaklar boğaz gibi akıntılı sularda yemin toplanmasını engeller. Şak şak yemin gözleri lüferin gelip hep arkadan saldırmasını sağlayacaktır..
Bu takım son derece etkilidir. Öncelikle çok basittir. Köstek yap bağla filan dertleri yoktur. Özellikle tekli yapılırsa çok sağlamdır. Palomar düğümü misina üreticilerinin özellikle tavsiye ettiği misinayı üzmeyen sağlam bir düğümdür.. Birden fazla iğne kullanılırsa misina biraz daha kalınca seçilmelidir. Yosunlara filan çok daha az takılır.
Etkin olup çok tutulması nedeniyle bu takıma özel iğneler vs. de mevcuttur. Örneğin:

Gerçi ülkemizde bu tür özel iğneleri bulmak nerdeyse imkansız gibi bir şey.. Ama bir aberdeen iğne bir kargaburun yardımıyla bu tür bir iğneye sahip olunabilir pekala..