EMİNÖNÜ'NDE BALIK-EKMEK 4, PADİŞAH KIYAFETLİ POZ 2 TL
24 Temmuz 2010 Cumartesi

Eklenti 5525

İstanbul'a gelen, manzarası, denizi ve tarihiyle tüm güzellikleri bir arada tutan Eminönü, aşırı sıcaklara rağmen yine dolup taşıyor.

İSTANBUL'un yaşayan tarihi Eminönü, aşırı sıcak havaya rağmen her zamanki gibi dolup-taşarken, balıkçı teknelerinin yanına yerleştirilen 'padişah' koltuğunda, padişah kaftan ve sarığını yerleştiren bir 'girişimci' 2 TL karşılığında isteyenlere bunları giydirerek 'İstanbul hatırası' için fotoğraf çektiriyor.

İstanbul'da gezip görülecek en güzel yerlerden biri olan Eminönü'ndeki balıkçı tekneleri 4 TL'ye balık-ekmek siparişlerini yetiştirmeye çalışırken, hemen yanındaki 'Eminönü Turşucusu'da bardaklara doldurduğu turşularla ilgi çekiyor.


İstanbul'un bu doyumsuz güzelliklerinin bir arada olduğu Eminönü, bazı uyanık girişimcilerin de ortaya çıkmasına neden oldu. Oldukça 'haşmetli' koltuğu balıkçı tekneleri ve balık-ekmek yiyenlerin yanına yerleştiren yaşı küçük olmasına rağmen 'girişimcilik ruhu' ile ön plana çıkan bir genç, yanına erkekler için 'padişah', kadınlar için "sultan" kıyafetlerini bulundurarak, ziyaretçileri kısa süreliğine de olsa 'saraylı' yapmak için bekliyor. Müşteri çekmek için bağırmayı gereksiz bulan uyanık girişimci isteyenlere bu kostümleri giydirerek, koltuğa oturtarak, 2 TL karşılığında 'saraylı' yapıverirken, kamera ve fotoğraflarla bunu kalıcı hale getirilmesini sağlıyor.

Kaynak...............