3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Gazete Haberi

 1. #1
  __Baba Yalçın__ Baba Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  912
  Tecrübe Puanı
  185

  Standart Gazete Haberi

  Gazete Haberi "19/10/2011/Prş."
  Sözcü Gazetesi, Mehmet Türker.

  Lüferin bayramı var kendi yok !..

  AVLANMA yasağının bitimine doğru kampanyalar başlamıştı!..
  Lüferin boyu şu kadar olacak, çinakop tutulmayacak, balıklar cetvelle ölçülecek filan diye!..
  Buna tarım bakanlığıda destek verdi, çinakop avı yasaklandı!..
  Çinakoplar büyüyecek, lüfer olacak, boyu da tutarsa avlanacak!..
  Hikaye tabi!..Lüfer sezonu geldi çattı, Tarım Bakanı Mehdi balıkhanede "Lüfer şov" yaparken, üç metre ilerde "Çinakop çok taze" diye bağırıyorlardı.
  Çinakop yasağı geldi, tezgahlar çinakopla doldu!..


  Geçenlerde "Lüfer bayramı" vardı. Ama kendi yoktu!.. Oltayla lüfer tutma yarışması yapıldı, jürinin önüne sadece bir tane lüfer geldi!..
  O da gırgır motoruyla yakalandığı için müsabaka dışı tutuldu!.. Piyasa çinakopun biraz büyüğü lüfer diye tablaya konuluyor, tanesi 20 ile 30 lira arasında satılıyor!..
  Denizde gerçek Lüfer kalmışsa eğer, o da başını sudan çıkarıp halimize gülüyordur!..
  ----------------------------------------------------------Nokta virgül gazete haberini koyduktan sonra, gelelim yazacaklarımıza. Ama öncelikle ve titizlikle Def.Kor. Banu Hanım ve İst. Bir. Erd. Kartal ve Ram. Özk.'yı dışarda tutuyorum. Herkes amaçları doğrultusunda bir şeyler düşünür yapmaya çalışır. Her zaman olduğu gibi benim toplantılara gidiş amacım aklı başında, konusuna vakıf, yada buna yakın birilerine rastlarmıyım acaba diye, aynı zamanda bir şeyler yapmaya yetkileri olanlara ulaşılabilmek açısından. Bu konuda 50 yılda koca bir sıfır. Bakanın etrafı şakşılar tarafından 2 mt. etten duvar örülü bu şekilde gerçeği asla öğrenmesi mümkün değil, yoksa amaçlarıda zaten bumudur!!??**

  Ancak kendi uslubumla bu konuları çitilemezsem kızamık çıkartırım.
  ----------------------------------------------------------1.ci gün 14/10/2011/Prş. Balıkhanede "İstanbul'un Lüfer Bayramı"etkinliği,,,
  Sağolsun "Fsd" Def.Kor.'ten ve İst. Bir.'ten faks geldi balıkhanedeki "Lüfer bayramı" ve daha sonraki toplantı ve sonraki günde etkinlik için. Daha sonra da İst. Bir. Başk. E.Kartal'dan tel. mesajıda geldi. tel.'da konuştum (Forumdanda haberim var) gel dersen gelirim dedim, gel deyince, benim için konulan ad ve mekan racona ters, doğanın kanununa aykırı olduğunu söyledim. Ben kooperatifimin bu seneki olağan genel kurulundada her zamanki gibi birlik temsilcisi seçilmiştim (oyların tamamıyla eksiksiz) bizdeki başkanda katıl deyince, tabiki birde Def. Hanımın hatırı var. Bu güne kadar kim balıkçılık için bu kadar yırtındı hemde kadın başına. Asla yanlıştır demiyorum (öncelikler sırası, eksiklikler yada birlikte yapılacaklar belirlenmeliydi) en azından inandığı şey için aslanlar gibi mücadele ediyor. Kış uykusunda olanları uyandırmaya çalışıyor.
  Neyse 13 Prş. gecesi gece 03.00'e kadar 10 adet 2'li, 3'lü, 4'lü resimleri "Geçmiş Zaman Olurki *****"
  Konu başlıklarıyla köşeme taşımıştım. Mazide kalan balıklar ve balıkçılık resimleri. Hepsi silinmiş, yazıları kalmış, bunu bir türlü anlamadım. Çünkü link koymayıp, resimleri kopyalamıştım. Neyse ilaveten rahmetli "Sadri Alışık" "Serseri" filmi (Boğ.'da oltayla palamut tutarken canlı ) videoda koymuştum bir tek o kalmış. Bunları Ege'den bir arkadaş yollamıştı.

  O gece yattık 03.30'ta sabah erken kalkıcaz. Uykuda tutmadı. Sabah 08.00'de balıkhanede olucaz. Den. Otb. saat 07.35'te var. Sabah 06.30'da kalk hazırlan yola koyul. Vee shov zamanı!!??
  Bakan geldi veee etrafı 2 mt. etten duvar şamatacılar güruhuyla çevrili.
  Öylesine nutuk en garibime gidende " Balıkçılık Politikası" olduğundan bahsetmesi. Mr. Mt. Ur. başrollerde.

  Şimdi gelelim şırıngaya; Balıkçılıkla ilgili hangi tedbiri aldınızda "Lüfer Bayramı"nı kutlamaya kalkıyorsunuz.
  Bir defa "Balıkçılık Politikası" olanların 1960 yıllarını (milat alırsak) 50 yıl önce durum neydi, şimdi nedir, neden bu duruma gelindi, neler yapmak lazım!!??**
  "Acil eylem Planı" ne olmalı!!??**
  Acil eylem planı kimlerle yapılmalı!!??**
  Yapılırsa sonuçları neler olur!!?**

  Tüm türlere ve çinakopa "Lüfer"in tabutuna çivinin çakıldığı yer balıkhane ve o kabzımallar ve "Tatlı Su kurnazları"nın tümü değilmi!!?*

  Oraya gittiğin zaman, ne yapmış oluyorsun (balıkçılık politikan, yek ila yeksan, yerle bir olmuyormu) haydi hep baraber "Lüfer"in tabutuna çiviyi çakalım. Medyaylada bu konuyu ebedileştirelim.
  Vıcık vıcık yağla birlikte, Lüfer açık artırmada 66 tl. (kimi kasası yazar, kimisi tanesi) yani "Lüfer"in tabutuna çiviyi çaktınız işide 66'ya bağladınız (tesadüf buya 66 tl.) adamların 50 yıllık sanatı bu.
  Şayetki ben bakan olsaydım. Kürsüden etraftaki etten duvarı açın, buraya icabet eden balıkçılık hakkında neler yapmamız lazım fikri olan varmı (bana ulaşamayan, hani görünen köy zaten kılavuz istemez babında) diye sorardım.
  Balıkçılık Politikamız var derken acaba bana ulaşamıyanlar varmı, onlar için başkalarının hiç bir fikri yok öylemi!!?***
  Daha çook bayram kutlarsınız, nice bayramlara!!?**

  O Zaman bilgide yok bu işi çözme niyetiniz hiç yok. Bizde el kaldırır konuşur randevu alırdık. Bu şekilde hiç bir şekilde gerçekleri öğrenme şansıda yok "SIFIR"

  Tabii bu arada hayvancılık politikasına girmiyeceğim bel altı olmasın diye, ama bir şeyler söyleyecek olan olursa Kurbanda "Angus"u Türkiye 80 yılda ilk defa duydu. Tarım, Hayvancılık politikası olmayanların " Balıkçılık Politikası"da balıkhanede "Lüfer"in tabutuna ( 66'ya bağlıyarak) çivi çakmak olur.

  Bu arada balıkhanede etrafımdan bazıları Banu hanımın neden buna katılmadığınıda sordular bilmediğimi söyledim, en iyi kendisi bilir dedim.

  Sonra orası dağıldıktan sonra Erd.Kartal ve Ram. Özk. Sağ olsunlar arabaya benide alıp "Maslak" ta sucul kaynaklar toplantısına gittik. Bu arada "Maslak Mutfak Sanatları Akademisi" galiba talebelerin yaptığı enfes yemekler kısmı, yemek yenecek. Zaten bu arada aceleden hiç bir şey yememiştim. Yemekler enfes, isimleride, nede olsa nasıl balıkçılık bizim işimizse, mutfak sanatıda o da onların işi. Yalnız menüye bakarken fiyatlara gözüm takıldı, yemekler enfes olabilir ama bu fiyatlar bizi bozar. Erd. ve Ram.'a baktım ben bunları yersem burda rehin kalırım deyince Başkanlar rahat ol biz varken düşünme dediler kendilerine teşekkür ettim. Yemek sonrası Çinakopun anası Def.Kor. gene rambo gibi silahını erken çekti bizlere para ödetmedi kendisine burdan tekrar teşekkür ediyorum gene sağolsun ekmeğini yedik. Bir kaç kere daha böyle gidip gelirsem sonunda mutfak sanatlarına merak salıcam. Sonraki "Sucul Kaynaklar" toplantısındada Erd. Ram. birde ben başkada balıkçı yoktu. Def. Han. konuştu, sonrada galiba soyadı Gürs olan arkadaş. Erd. Ram.'da konuştu (salonda diğer fsd üyeleride var tabi) ben konuşmadım ama arada giriş çıkışlar yeter. Ha birde 250 işletmesimi varmış, onlar adınamı konuştu tam hatırlamıyorum şimdi. Sazı alırsam hepsi o gece orda rehin kalırlar bende bulaşmadım. Her türlü aralarda bayanlara, yardımcı kaç kişi ve bayanda olsalar elimden geldiğince hep bilgilendirme görevimi ifa etmeye çalıştım.

  Şu 66'ya geleyim. Kimisi Lüferin tanesi 66 dedi, kimisi kasası 66 dedi. Kasası 66 diyelim, o zaman herkes lüfer yemek için illa bakanmı olmak lazım diye, insanlar düşünmezlermi!!?***

  Tanesi 66 desek o zamanda "Lüfer Bayramı"nı tanesi 66 lira olduğu içinmi kutluyorsunuz, hangi tedbiri aldınız, yada almadınızda 66'ya işi bağladınız hemde tüm balıklara soykırım yapanların bulunduğu yerde.

  Maşallah "Balıkçılık Politikası "enfesmiş. Yalnız 66 lira lüfere verecek kaç delikanlı çıkar.
  Siz lüferi 66'ya bağlarken 10 mt. arkada çinakop zebil, halkın aklıylamı kimle dalga geçiyorlar!!?***
  Kimler!!?***
  Sayın Bakanım bunlar sizidemi işletiyorlar, sadece esnafımı, yoksa halkımı!!??**
  Yoksa (kendileri hariç) şıkların hepsimi!!?***
  ---------------------------------------------------------
  2.ci gün Mr. Kokoş, diğer boşlukta kaldığım yerden devam edicem. Daha sonra.
  Baba Yalçın

 2. #2
  __Baba Yalçın__ Baba Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  912
  Tecrübe Puanı
  185

  Standart

  2.ci gün sonrasından bu güne bölgesel tezgah çinakop gözlem. Artık kim olursa olsun bundan sonrası halkın aklıyla alay etmek anlamına gelir. Bu kepazeliğe son verecek siyasi irade olmadığından (50 yıldır olduğu gibi) bu konuyu işlemenin anlamıda kalmamıştır.
  Çetele gözlem ajandamda kalır o konuyu buraya artık işlemem. Bu kısa son liste.

  Sonucun böyle olacağını bilmiyormuyduk elbette biliyorduk. Boşuna "Tatlı Su Kurnazları"
  demiyoruz. Şartlar ne olursa olsun konuya vakıf siyasiler olmadıkça her zaman zokayı yuttururlar. Şekil 5'te görüldüğü gibi ama itiraf edilecek bir durum daha var o da esnaf sorunlarına sahip çıkmıyor çıkamıyor onunda birincil nedeni siyasilere olan güvensizlik.
  Haksızlarmı!!?*
  İlk 5-6 madde diye öncelik neler yapılmalı diye şeyimizi yırttık ama nafile
  geçen seneden beri ne kadar zaman kaybedildi.

  1) 1.2. Biyolojik Koridor "OLTA ile avcılık dışında" mutlaka ava kapatılmalı. Ceza tek.
  2) Marmara Denizi'nde Trol başta sürütme ile avcılık 1 ayda bitirilecek. Ceza tek.
  3) Tüm Karasularımızda Işıkla avcılık 1 ay içinde bitirilecek. Ceza tek.
  4) Cm. "Endüstriyel Balıkçılık" için diye üstüne basa basa adı konacak.
  Diğerlerini sıralamıyorum.

  Tek yetkili; Geniş yetkilerle donatılmış eğitilmiş Sahil Güvenlik.

  15/10/2011/Cmt.------- Karaköy Tez. 8 tabla çin. 6 Kasa çin. 1 Leğen çin.
  3.5 Kg'. lık 2 Kofana --- Kadıköy Tez. 6 Tabla çin. 5 Kasa çin.
  3 Kofana 3.5 Kg'.lık, 1 Kofana cam gibi 5.5 Kg.'lık, 3 Torik 2.8 Kg.'lık, 1 Tabla Uskumru cam gibi 7-8 Tanesi 1 Kg.

  16/10/2011/Pz.------ Bostancı Sahil Tez. 4 Tabla çin. 1 Kasa çin.
  Sabit Tez. 1 Tabla çin.

  19/10/2011/Çrş.---- Bos. Sah.Tez. 10 Tabla 1 Tabla Defne
  Sab. Tez. 1 Tabla çin. 1 Tabla Uskumru cam

  20/10/2011/Prş.----- Bos. Sah. Tez. 8 Tabla çin.
  Sab. Tez. 1 Tabla çin.

  22/10/2011/Cmt.---- Bos. Sah. Tez. 9 Tabla çin. 1 Torik
  Sab. Tez 1 Tabla çin.

  23/10/2011/Pz.----- Bos. Sah. Tez. 8 Tabla 1 Kasa çin. 2 Torik
  Sab. Tez. 1 Tabla çin.

  24/10/2011/Pzt.-----Bos. Sah. Tez. 7 Tabla çin.
  Sab. Tez. Şahane cam gibi 1 Tabla Sarıkanat

  25/10/2011/Salı-----Bos. Sah. Tez. 7 Tabla çin.
  Sab. Tez. 4 Kasa çin. 1 Tabla Sarıkanat

  Tezgahlara 750tl. ceza kesildiği söylendi. Pomaklar ve büyük Troller Şile açıklarında Çinakopu katletmiş. 300 kasa, 600 Kasa, 800 Kasa alan kayıklar olduğu söyleniyor.
  Bilgiler sağlam yerden kaynağından. Eğer bu tarihlerde daha doğru bilgi veren olursa onuda ajandaya geçiririz. Ama tezgahlar doğrular nitelikte. Bir kaç gün sonrada Pomaklara 100 bin tl. ceza yazıldığını duyduk. Kayıkları bağlayıp Ankara yolcusu olmuşlar. Düzelten olursa da kabulümdür.

  26/10/2011/Çrş.-----Dün Tezgahlara ceza yazılmamış sadece çinakop satmayın diye ihtar vermişler. Bu günde Balıkhaneden çinakoplar toplanmış.

  27/10/2011/Prş.--------Bos. Sah. Tez. 7 Tabla çin.------Sab. Tez. 4 Kasa çin.

  28/10/2011/Cuma-----Bos. Sah. Tez. 7 Tabla çin. -------Sab. Tez. 4 Kasa çin.

  29/10/2011/Cmt.------Bos. Sah. Tez. 14 Tabla çin.-------Sab. Tez. 2 Tabla çin.
  1 Kasa Sarıkanat

  30/10/2011/Pz.--------Bos. Sah. Tez. 8 Tabla çin.-------Sab. Tez. 2 Tabla çin.

  31/10/2011/Pzt.-------Bos. Sah. Tez. 8 Tabla çin.-------Sab. Tez. 1 Tabla çin.

  Bu durumun neyi gösterdiğini 7 yaşındaki çocukta anlar herhalde.
  Balıkçılık Politikası tıkır tıkır maşallah saat markası vermeyim reklam olmasın.

  1.2.Biyolojik Koridoru Olta dışında ava kapatsaydınız hiç değilse rüzgarda sularla kapağı içeri atan yatak yapardı paçayı kurtarırdı.

  Tek yetkili S.G. direk komple el koymaca çıkar kanunu 1 gecede, ver bakalım yetkiyi ne olacak görelim. Tatava yapan direk resif. Başka türlü nah önlenir ama önlemeye niyet varmıki !!??**

  Sen önlemek içim tedbir almak isteyeceksinde önliyemiyeceksin ha, buna kargalar bile güler!?

  Hani denizde "One Minute" elalemin korsanlarına taa fizana savaş gemisi gönder.

  50 senedir Marmara'da korsan trolü bitirme.

  Size bir ip ucu en çok kimler yaygara yapıyorsa Çinakopun kanını kan içici vampir yarasa gibi emenlerde onlar.

  Bir tanede "İdealist" siyasetçi yetkili, bürokrat, avcı hiç çıkmayacakmı!!?**

  Diğer boşluktada 2. bölümü anlatıp noktalarız. Saygılar.
  Baba Yalçın

 3. #3
  __Baba Yalçın__ Baba Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  912
  Tecrübe Puanı
  185

  Standart

  Nerde kalmıştık. Gelelim 15/10/2001/Cmt.

  "İstanbul'un en baba lüferi" balık avı yarışması, Fındıklı sabah 08.00'de

  Hava kuzeyden yağmur çiselemece beton rıhtımda kamışla olta atanlar. Çay ocağı tenteler afişler falan. Cefakar Fsd üyeleri, jüriye ayrılan bölüm. İlerde arabada 2 Başkan, Erd. Kartal, Ram. Özk. Gene çizmeler ayakta kolları sıvamış çinakopun anası iş başında bildiği yolda durmak yok yola devam. Bir müddet sonra jüri üyeleri medya gelmeye başlıyor. Uzatmayalım rıhtımdan kamışla olta atanlarda ilarya yakalıyor. Yani baba lüfer dışında her şey yolunda. Bir aradayken soru soranlar oluyor konuşuyoruz. Konuşurken birde ne göreyim. 1 karış arkamda Mr. çinakopun Yunanlı Stand Up'çısı, olmayan tüylerim dikildi. Şalterim atmadan biraz uzaklaştım. Elinde 2 günlük 3.7 kg.'lık gırgırdan çıkmış kofanayı oltayla tuttum diye kakalayacak. Bayanlar geldi sordu. Böyle şey olurmu diye. Ne yapalım. O ikide birde esnafa Yunanlı deyip duruyorya istediğini yapın dedim. Ne yapalım dediler. Ege'de İzmir'de Yunanlılara ne yapıldıysa onu yapın dedim. Mademki yunanlı, bunu anlamalı.

  Orda kofana uzatmadan çıktı dedi. Tv.'de gırgırdan 20 tane çıktı dedi. Birde bu balığı tutacak takım yok oltacılarda dedi. Yapma yaa dedim. O balık kaç kg. 3.7 kg. tamam.
  1 tane 11 Kg. 1 Tane 9 Kg. bir kaç defa 6-7 Kg. olanları, 4-5 kg. olanların sayısını hatırlamıyorum gel eve gidelim vereyim takımları eline dedim. Ama dersenki foto varmı o zamanlar sizler mal bulmuş mağribi gibi saldırmadan balık tutmaktan foto çekmek aklımıza bile gelmedi, baksana lüfer bile ayazda değilmi dedim.


  O günün dönüşünde 20 balığın Karaköy ve Kadıköy'deki ayağını yukarıya yazmıştım.

  Bu arada unutmadan Defne Hanımla Kokoşu yanyana gördüğümde, Defne Hanıma dedimki ikinizi yanyana gördümya artık gözlerim açık gitmez dedim. Defne Hanım ayy bu imalarınızdan, iğnelemelerinizden bıktım artık dedi, tamam dedim. Sonra Ram.'la Erd.'a ben gidiyorum dedim yapma dediler kaldım sonra. Bir aralıkta jüriden bir kaç kişiylede konuştum.
  Sonradan görüşmek üzere fikir teatisinde bulunduk. Cnn'de habire yiyen neydi adı iş bitince 5 dakika konuşalım dedim. Ben tv'lerle konuşurken kaybolmuş. İlk kolesterolünü soracaktım.


  Trt 1, ntv, atv, habertürk, daha başka hatırımda değil şimdi tv.'lere çıtlattım birazcık. Ama ııı ıhh, anlamadıklarını sordukları sorulardan anlıyorum. En çok bende hayal kırıklığı yaratan Show Tv'de hani haberlerin sonunda balık tezgahlarını magazin babında gezen varya o na dedimki senelerdir magazin balıkçılık yerine gel şu balıkçılık konusuna damardan girelim yoksa senin çoluk çocuğunda balığı fotoğrafta bile göremiyecek dedim. Hay demez olaydım ondan hiç beklemediğim şekilde abuk sabuk konuşmaya başlayınca bende insanım yanılabilirim hiç konuşmadık farzet, kolay gelsin deyip yanından uzaklaştım. 5 dakika sonra baktım yanında Mr. Stand up'çı beni çağırıyor konuşmak için ben sinirli adamım almayım kolay gelsin dedim. Az bir zaman sonra dayanamadım omuzundan tutup tenhaya çektim. Gel biraz konuşalım dedim. Önce kendimi tanıttım. Sende hiç utanma yokmu, utanmadınmı balıkçı esnafımıza, hepimize, ihtiyara nasıl Yunanlı dersin dedim.
  "Wall street journal İstanbulun kaybolan balığı" konusunda öyle demişsin dedim.
  Cevap; Yahu yanlış anlamışsınız dedi, eee sonra ben onu ithalatçılar için söyledim dedi. Ne alaka!!!?? Biz yasak zamanı uluslararası suda balık tutamazken Yunanlılar tutuyor. Bizim ithalatçılarda o zaman ithal balık getiriyorlar ben onlar için söylüyorum dedi. Sen orda ne dediğini bir daha oku. Orda öyle söylemiyorsun dedim.

  Sonra gelelim şu dünyanın 8.ci harikasına şu 2 cins çinakop meselesine sakın başkasının yanında kalabalıkta değil, tenhada karanlıkta bile söyleme dedim. Ne de olsa yerin kulağı var dedim. Karizmayı fena halde çizdirirsin. Sonra acaba "Doktorun bu durumuna ne diyor"
  derler rezil olursun sakın yapma dedim. Hala 2 cins var var diyor ama yemediğimi anlamış süngüsü düşmüş vaziyette. Yani yersen yapıyor. Diretmedi zaten. Diretse ne yazar.

  Birde 1955'ten beri denizler 10 kat kirlendi demişsin doğrumu dedim. Doğru dedi, demekki birini yanlış anlamış, birini doğru anlamışım öylemi. Bak sana 15 puanlık öneri madem buraları kirli o zaman burda ne işin var git temiz denizde avlan.


  Arkasındanda buraya merkez bankası deriz, ihracatı 5 milyon $'dan 180 milyon $'a çıkaracağını söylüyorsun. Allah aşkına biraz tutarlı ol bunların hangisi doğru.

  Sonra ah o oltacılar yokmu muhabbeti. Şu kadar tutsa şukadar balık yapar muhabbeti.
  Bak diyelimki ben bakan oldum farzet. Seni bir anda köşe yapayım elimi de omuzuna koydum. Tekneni alır gelirsin bilir kişi tespit yapar tüm tekne teçhizatın kadarda artı plakana öder. Eğer borcun varsa toplamından düşer geri kalanı öder. Ama biz seni hemen salmıyoruz sana firmanın ikramı olarak denizlerin sizlerden kurtulduğu için de eline bir kamış, cebine beyaz bir şükran kartı veriyoruz istediğin kadar, 24 saat her türlü balığı tutar köşeyi de döner kıyıdaki oltacılarada nasıl reis olduğunu göstermiş olursun dedim.
  Sana balık satmakda serbest


  Baktım savunmasız sakin duruyor fazlamı yüklendim kötü bir insana benzemiyor (bugünkü toplantıda geri aldım) bir an sus pus oldu. Ama ya para pusulasını şaşırtmış. Yada ipleri birinin elinde pataryalık oynatıyor. Birinle tel. konuşuyor bende öyle intiba oluştu.

  Sonra dalyana konu geldi. İlginç fikirleride var akıllara zarar. Neymiş dalyan açık kalacakmış balığın yukarı çıkışında denizden dalyanının etrafını ağla sarıp kapatalım der.

  Madem elinizden iş geliyor 50 yıldır sirküler yazıyorsunuz, çinakopu bile çift görüyorsunda niye Marmara'da trolü bitirmediniz. Onada boğaza trol için resifçikler atalım trol çekemesinler diye uğraştık dedi. Bende Mavi Anayasadan çıtlattım biraz.

  Marmara'da hamsiye lamba yakanlar için Sahil Güvenliğe bildirdim. Ne oldu biliyormusun Sahil güvenlik gidip yakalayacağına telsizden lamba yakmak yasak diye anons geçiyor dedi.

  Aklımda bu kadar kaldı ama sağda solda söylediği ne kadar konu varsa hepsini ince ince yasemince.

  En son jüri önünde balık veto yiyince gırgırcı balık tutmasın yok olsun falan gibi tüm kameralar önünde oryantale başladı. Marpol 73/78'den girdim, Ulusal denizcilik şurası çalışma gurupları nihai raporları 1997 İstihsal rakamlarından çıktım. Meydanı boş buldun tırışkadan nağmeler çalıyorsun boyuna, bundan sonra her tezini çürütücem senin dedim. Balığı aldığı gibi sağ şeritten tırıs. O kadar tv.'den bir tek ntv vermiş galiba ben göremedim.
  Sow bildiğiniz gibi magazin, birde atv'de gördüm. Ama tümü değil. Konuştuklarımın hiç biri veremedi bakan ve Başbakanada seslenmiştim. Şimdilik bu kadar. Sonunda hafif grip atlattık. Sağda solda herkes grip havadan kaptık. Arabya biniyorsun milletin bazısında öksürürken ağzını kapama olayı yok fırça atsan ne yazar. Allah'tan hafif atlattık. Limon, bal karabiber. Bu bölümde burda biter. Saygılar.
  Baba Yalçın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. lüfer haberi
  By Ali güney in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 02.11.11, 16:09
 2. İlk vanoz haberi !!!!!!!
  By LüFerCi in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 07.07.11, 08:59
 3. kaçak akaryakıt kullanımı haberi
  By mercan in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 07.03.11, 21:54
 4. Bilgi haberi
  By kasırga in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16.08.10, 12:33
 5. TC Resmi Gazete Arşivi
  By Burhan Reis in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17.03.10, 00:20

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM