İSTANBUL’UN DENİZ FENERLERİ


Fenerbahçe Feneri

Tur Tarihi : 15 Kasım 2009 Pazar Günübirlik İstanbul Gezisi

Tur Lideri : Atilla Tuna ---> Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu. Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. “Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa” adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 50’yi aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evli ve bir çocuk babasıdır. Atilla ilkokulu Üsküp’ün Tefeyyüz İlkokulu’nda, liseyi de yine Üsküp’te Cvetan Dimov Lisesi’nde tamamlamıştır. Çocukluğu ve ilk gençlik yılları Üsküp’te geçmiştir. Makedonya’da Türkçe günlük olarak çıkan Birlik gazetesinde çalışan gazeteci babası Celal Tuna’nın görev icabı Makedonya’yı köy köy-kasaba kasaba dolaştığı birçok gezisine katılmıştır. Atilla bu gezilerini bugün profesyonel bir turizmci olarak sürdürmektedir. Türkiye’den Makedonya’ya her yıl çok sayıda gruba rehberlik yapmaktadır. Makedonya’nın tüm şehirlerini, köylerini ve kasabalarını adım adım gezmiş ve gezmeye devam eden Atilla yılın 30 gününü Makedonya’da geçirmektedir. Makedonya’nın kültürü, gelenekleri, sosyal ve siyasal yapısı ile ilgili çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazı ve makaleleri vardır.

Istanbul şehrinin sessiz bekçileri.. Deniz Fenerlerimiz.. Yapılış hikayeleri, içinde asırlardır yaşayan aileler, çarpıcı manzaralar..

Anadolu Feneri, Fenerbahçe Feneri, Rumeli Feneri, Ahırkapı Feneri, Yeşilköy Feneri.


Yeşilköy Feneri

Buluşma Yeri ve Saati: Taksim AKM önü, Saat :08.00. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü, Saat : 08.30

Klimalı otobüs ile ulaşım,uzman rehberlik, bağışlar, öğle yemeği, çay ikramı, giriş ücretleri. Kişi başı: 65 TL. ( içecek hariç )

Müracaat:


http://www.antoninaturizm.com