Dünyanın en büyük arama motoru Google'a Türkiye'den bir rakip çıktı: Küçük Google. Ancak "Küçük Google" adı gibi küçük ve çok eksiği bulunuyor. En büyük eksiği, sitede henüz arama yapılamıyor olması.

www.kucukgoogle.com [1] adlı "arama yapamayan" bu küçük google, tamamen "Made in Turkey" bir site. Küçük Google'nin logosu da büyük google gibi, ama bir fark var; Küçük Google'nin bir amblemi var: 'Küçük Emrah. Siteye girdiğinizde de Küçük Emrah'ın "Haraaaamm! Haraaamm! Haraaamm! Zalimlereee, kötülereee Haraaaamm! Haraaamm!" şarkısı çalmaya başlıyor. Sitede henüz arama yapılamıyor ama Küçük Emrah'la ilgili bir çok şey yer alıyor. Tamamen Küçük Emrah'ın filmlerinde ve şarkılarındaki "artık zihnimize işlenen" o diyaloglar kullanılmış. Mesela "Web, Görseller, Gruplar, Bloglar" seçeneği Küçük Google'de "Normal, Ekmek, Su, Annem" olarak çevrilmiş. En komiğiyse Google'de yer alan "Şansımı denemek istiyorum" seçeneğinin "Annemin Namusunu Temizlemek İstiyorum" olarak çevrilmesi. Tabi komiklikler bununla bitmiyor. Google'de arama motorunun altındaki "Web, Türkçe sayfalar, Türkiye'den sayfalar" seçenekleri "Parasız, Ucuz sayfalar, Deftere yazdır" diye çevrilmiş. Arama motorunun hemen yanında yer alan "Gelişmiş Arama, Tercihler, Dil Araçları" seçenekleriyse "Ödemeli arama, Yetimler, Mendil ara" olarak çevrilmiş. Google'nin en alttaki seçenekleri "Reklam Programlarımız - Google Hakkında - Kariyer Başvuruları - Google.com in English" ise "Ekmek bıçaa - Haram et - Emrah Koş - google in Arabİk" olarak çevrilmiş ve üstünede iki adet ekmek resmi konmuş.

Küçük Google'nin kurucuları sitenin en altına da şöyle bir not düşmüş: "©1970 Google'nin Küçük emraha armağanıdır para ile satılmaz". Küçük Emrah'a bağışta bulunmak isteyenler için "bahış kutusu" bile konmuş. Küçük Google'ye mail atmak isteyenler şu adresi kullanabilir: kucukemrah@cocukesirgemekurumu.org.tr