HAFTANIN ‘PİŞTİ’Sİİşte bir pişti daha! Önceki gece bir davette Feryal Gülman’la karşılaştım. Giydiği panço görünümlü ‘saks mavisi’ montla her zamanki gibi çok şık ve zarifti. Feryal Hanım’a üzerindeki Marc Jacobs imzalı montun, çılgınlıklarıyla ünlü Amerikalı şarkıcı Lady GaGa’da da olduğunu söyleyince biraz keyfi kaçtı. Lady GaGa’nın ‘florasan sarısı’ nı tercih ettiğini duyunca yüreğine biraz su serpildi. Bilmeyenler için, asıl adı Joanne Angelina Germanotta olan ‘Lady GaGa’ bu ilginç ismi Queen’in ‘Radio Gaga’ isimli şarkısından almış.

ENRICO MACIAS, DARIO MORENO İÇİN GELİYOR
Dünyaca ünlü Türk şarkıcı Dario Moreno adına bir ödül töreni düzenlenecek. Fransızlar’ın ‘Le Marchand du Bonheur’ (mutluluk taciri) adını verdiği Moreno, 1968’de beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdiğinde, doğup büyüdüğü ve çok sevdiği İzmir’de bir sokağa adı verilmişti. 5 Aralık 2009 gecesi Taksim’deki Fransız Konsolosluğu’nda ‘Dario Moreno’suz Kırk Yıl’ adı altında bir gece organize ediliyor. ‘Dario Moreno Müzik Ödülleri’nin verileceği gece için dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Enrico Macias, İstanbul’a geliyor. Macias, organizasyonu gerçekleştiren Erkan Özerman ve Neslihan Yargıcı ile İzmir’e gidip Dario Moreno’nun adını taşıyan sokaktaki büstünün açılışını da yapacak. Dario Moreno Müzik Ödülü’ne aday gösterilen isimler arasında Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Nilüfer, Ferhat Göçer, Sezen Aksu, Timur Selçuk, Ege ve Zuhal Olcay bulunuyor. Seçici jüri üyeleri ise şöyle: Mukadder Sezgin, Ayşe Kulin, Ali Kocatepe, Atilla Dorsay, Dani Grunberg, Gönül Yazar, Esin Afşar, Leyla Alaton, Neslihan Yargıcı, Erol Yaruş, Kaden Garanti ve Robert Char.

YENİ SEVGİLİ BARIŞ GETİRDİ
Demet Akalın, Oğuz Kayhan’dan boşanma sebebi olarak eşinin Selin İmer’le mesajlaşmasını göstermişti. Demet ve Selin düşman olmuştu. Geçen hafta ikisini Nişantaşı’nda samimi bir halde görünce ertesi gün bu sayfada “Eski düşman dost oldu” diye yazmıştım. Demet, beni aradı. “Selin, sevgilim Önder’in yakın arkadaşı. Flört etmeye başlayınca Önder ikimizi bir araya getirdi. Selin bana her şeyi anlattı. Suçsuz olduğuna inandığım için arkadaş oldum” dedi. Bravo Önder’e.
Dost dediğin böyle olur.
NOUMA’YLA RAKI-BALIK
Beşiktaş’ın gelmiş geçmiş en sevilen yabancı futbolcusu Pascal Nouma, İstanbul’dan bir türlü kopamıyor. Şimdilerde Beşiktaş Akaretler’deki W Otel’de yaşayan Pascal, 40 yıllık semt sakini gibi tek başına sokağa çıkıp, esnafla sohbet ediyor, kahvede çay içiyor. Gördüğü ilgiden çok mutlu olan Nouma’yı, Nedim Binler ile Biber Bar’da gördüm. Nouma, “Köyiçi Balık Pazarı içindeki Babalık’a gidip rakı-balık yapalım” demiş. Nedim de kabul etmiş. İkili Babalık’ta yemek yiyip, eğlenmek için Binler’in işlettiği Biber’e geçmiş.
İKİ AYAĞI BİR PABUÇTA
Deniz Berdan, İstanbul gecelerinin en renkli ismi. Davetlerin, partilerin vazgeçilmezi olan Deniz, bir süre önce sırra kadem basıp ortadan yok oldu. İki haftadır onu ne davetlerde ne kulüplerde görüyordum. Deniz’e Bebek’te rastladım. “Nerelerdesin? Seni göremez olduk” dedim. “İki hafta önce evimi Etiler Maya Sitesi’ne taşıdım. Farkında değiliz, o kadar çok eşya varmış ki aç aç koliler bitmiyor. Bu arada 15 gün sonra kız kardeşim Berrin evleniyor. Bir taraftan düğün hazırlıklarına yardım ediyorum. İki ayağım bir pabuca girdi” dedi. Kolay gelsin Deni