Bu habere ait dökümanlar
» MBB Yeni Haliç Sunumu

» MBB Haliç SunumuDosyayı indiremiyorsanız "Hedefi Farklı Kaydet (Save Target As)" diyerek indirebilirsiniz"

Haliç ve Marmara Denizindeki Kirliliğin Artması ve Çevreye Etkileri2008 Uluslararası Sanitasyon Yılı Sebebiyle “Haliç ve Marmara Denizindeki Kirliliğin Artması ve Çevreye Etkileri” konulu Çevre Paneli 20 Kasım 2008 Perşembe Günü büyük bir ilgiyle gerçekleştirildi.

Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Binası Hızırbey Çelebi Seminer Salonundaki Panelde konuşmacı olarak Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği, Çevre Yönetim Merkezi Yöneticisi, Aynur Acar “Haliç ve Marmara Denizin”den izlenimlerine değinirken, Türkiye Biyologlar Derneği Başkanı, Prof. Dr. Dinçer Gülen “Marmara Denizinde Evsel Atık Sorunları”, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Prof. Dr. Şükran Cirik “Çanakkale İli İçme ve Sulama Suyu ile Denizsuyunun Kalite Kriterlerinin Değerlendirilmesi”, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Dr. Murat Ayan “Kentsel Kıyılarda Çevre Temizliği, Mavi Bayrak ve Haliç Örneği”, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çevre Bölümü , Müh. Meriç Deniz “İzmit Körfezinde geçmişte ve günümüzde gerçekleştirilen çalışmalar, kirlilik kaynakları, bunların etkileri alınacak önlemler” ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şube Müdürü İrfan Yılmaz / Mustafa Karakadıoğlu “Marmara Bölgesi Deniz, Kıyı ve Su Sanitasyon çalışmaları” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panel sonundaki soru - cevap kısmında ise panelistler sorunlara çözüm bulmak için geniş katılımlı tartıştılar.

2008’in son Çevre Paneli 25.12.2008 tarihinde üye Belediyelerimizin “Örnek Belediyecilik Projelerini tanıtmak için “Doğa Sporları ve Çevre” başlığı ile gerçekleştirilecektir.