KAMADER 7. TURNA BALIĞI TUTMA ŞENLİĞİ
Bu yıl 7. sini yapacağımız Turna Balığı tutma şenliği, T.C. Gıdaş Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İzni, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası işbirliği ile 10/11 Mayıs 2014 tarihinde Kaymaz Göleti / Kandıra / KOCAELİ’ de gerçekleştirilecektir.

Bu yarışma, amatör olta balıkçılığını kamu oyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun tüzük ve yönetmenliklere uyulmasını sağlamak, yarışma heyecanı ile amatör olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak amacıyla düzenlenecektir.
PROGRAM (10 Mayıs 2014 Cumartesi)
10 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00 itibari ile organizasyon alanına gelen katılımcılar, belirlenen alanlarda kamp çadırlarını kurabileceklerdir. Yarışma alanında su, elektrik ve tuvalet mevcut olup, alış veriş yapacak merkez yoktur.
Katılımcılar Cumartesi günü Gölette balık avcılığı yapabilirler, Cumartesi günü yarışmacıların tanışması, kaynaşması ve sürdürülebilir amatör olta balıkçılığının özendirilmesi ile turna avı tekniklerinin yer alacağı sohbetler akşam ateşi ile birlikte devam ederken, halat çekme, çuval yarışı, yumurta yarışı, elma yeme yarışması, yoğurt yeme yarışması gibi yöresel oyunlar, bağlama, klarnet dinletisi ve müzikli eğlence ile işin şenlik tarafını yansıtmayı düşünüyoruz.
Uzak yerlerden gelen dostlarımızın dinlenebilmeleri için saat 24:00 civarında müzik sona erecek olup, dinlenme için çadırlarına çekilen arkadaşlarımızı rahatsız etmemek şartı ile ateş etrafında/şenlik alanında sohbet etmek isteyenler devam edebileceklerdir. Bu arada yarışmacılar gerekli kayıt işlemlerini, gece boyunca kayıt masasına yaptırabilirler. Kayıt yaptırmayanlar yarışmaya katılamazlar.
Cumartesi günü katılımcılar yemek ihtiyaçlarını kendi imkanları ile karşılayacak olup sürekli çay servisi olacaktır.
11 Mayıs 2014 - Pazar
Sabah saat 05:30 ile 06:00 arası kahvaltı verilecektir. 06:00’da yarışma başlayacaktır.
Yarışmamızda her zamanki gibi Canlı yem kullanımı yasak olup, yarışma 12:00’de sona erecektir. Yarışmacılar tutukları balıkları saat 12:30 a kadar Hakem masasına ölçüm için teslim edeceklerdir. 12:30 dan sonra gelen balıklar değerlendirmeye alınmayacaktır.
YARIŞMA 4 KATEGORİDE YAPILACAKTIR
1- En büyük turna balığı tutmak için yarışılacaktır. (sadece birinciye ödül verilecektir.)
2- Limitler dahilinde en çok turna için yarışılacak (ilk üçe girenlere ödül verilecektir.)
3- En büyük tatlısu levreği balığı tutmak için yarışılacaktır. (sadece birinciye ödül verilecektir.)
4- Limitler dahilinde en çok tatlısu levreği balığı için yarışılacak (ilk üçe girenlere ödül verilecektir.)
Ayrıca bütün yarışmalarımızda geleneksel hale getirdiğimiz,
1- Doğa ve insan konulu Fotoğraf yarışması: Konusu balık, doğa ve insan olan bu yarışmaya, yarışma alanında bulunan tüm yarışmacı ve misafirler, belirlediğimiz şartnameye göre, etkinlik boyunca, yarışma alanında çektikleri fotoğraflar ile katılabileceklerdir. Değerlendirme, fotoğraf sanatçıları ve amatör balıkçılardan oluşacak jüri tarafından o gün yapılarak, sergilenmeye değer bulunacak fotoğraflar yarışma alanında yada web sitemizde sergilenecektir. Fotoğraflar Pazar günü saat 10:00 ‘da değerlendirme jürisine teslim edilmelidir.
2- Çöp toplama kampanyası: Dağıtacağımız eldiven ve çöp poşetlerini gölet çevresindeki çöpleri doldurarak geri getiren yarışmacı ve diğer katılımcılara kura ile daha önce belirlenen hediyelerden vererek, çevre ve doğa koruma bilincini geliştirmeyi ve yarışma için kullandığımız alana katkı sağlamayı planlıyoruz.
Ödül Töreni;
Balık tutma yarışması sonuçları : saat 12:45
Fotoğraf yarışması sonuçları : saat 13:00
Çöp Toplama kampanyası sonuçları : saat13:15 yapılacaktır.

Ödül törenleri sonrası saat 13:30’ da İkramlar ile etkinliğimizi bitirmeyi planlıyoruz.
Her yıl olduğu gibi, bu yılda geniş katılımlı bir yarışma olmasını bekliyoruz.
Sizlere de bizlerin yanında olarak, hem derneğimize, hem de amatör balıkçılığa vermiş olduğunuz destekleriniz için teşekkür ederiz.

KAMADER YÖNETİM KURULU