HiltonSA Mersin Oteli tarafından her ay farklı bir menü, yine farklı bir damak tadıyla sunulacak. Bu ayın menüsü olarak da balık ürünlerinden oluşan 'Ehlikeyf' oldu.Greenhouse Restaurant'ta gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan HiltonSA Satış Ofisi ve Pazarlama Koordinatörü Cemile Arıkoğlu, menünün her cuma akşamı servis edileceği bilgisini vererek, kişi sayısına göre 4 ile 6 çeşit mezenin yanında ara sıcak, ana menü olarak da balık ya da etin tercih edilebeceğini, içecek olarak ise, yerli içkilerin tercih edildiğini ve menünün tatlı ikramıyla son bulduğunu anlattı.Mersin'in önemli bir deniz kenti olarak öne çıktığını ve kent insanına deniz ürünlerini özellikle de balığı sevdirmek istediklerini kaydeden Arıkoğlu, bunda da başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi. 'Ehlikeyf Gecesi'nin ilk olarak Mersin'de görev yapan gazetecilere düzenlediklerini belirten Arıkoğlu, bundaki amaçlarının, basınla olan dostluğun pekiştirilmesi ve ikili ilişkilerin daha iyi bir noktaya taşınması olduğunu sözlerine ekledi. Gecede,
Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal, Merkez Mersin Gazeteciler Derenği (MMG) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Akdağ ve Anadolu Basın Birliği (ABB) Mersin Şube Başkanı Selman Özipek de hazır bulundu.

Mersin Hiltonsa – Greenhouse Restaurant
Mersin’in en seçkin restoranı Greenhouse, Alman Şef Andreas Bruck’un hazırladığı Türk ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini, geleneksel Hilton servis kalitesiyle sunmaya devam ediyor.
Akdeniz’in simgesi palmiyeler, ünlü piyanist Mahmut Can’ın yorumladığı doyumsuz melodiler ve eşsiz lezzetlerle Mersin geceleri unutulmaz anlara tanık oluyor.


Greenhouse Restoran haftanın yedi günü sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde servis veriyor. Yılın büyük bir bölümünde kullanıma açık teras, sizi şehir ve günlük yaşamın stresinden uzaklaştırmak için birebir...
Türk Mutfağı’nın ve Akdeniz’in en güzel yemeklerini tatmak ve zengin mönümüzü denemek için bir an önce 0 324 326 50 00’ı arayıp, rezervasyon yaptırarak kendinize özel bir gece armağan edin.

Greenhouse Restaurant

The Mediterranean Sea glimmers beyond the palm trees on the terrace at the Greenhouse Restaurant at the Mersin HiltonSA hotel. International cuisine and local favourites are part of the buffet at this Mersin restaurant. Try anything from local kebabs to Mongolian barbecue and a glass of raki.
Greenhouse Restaurant is open for:
Breakfast
Lunch
Dinner

Attire: Casual

Greenhouse Restaurant

Das Mittelmeer glitzert hinter den Palmen auf der Terrasse des Restaurants "Greenhouse". Das Buffet in diesem Restaurant besteht aus internationalen und einheimischen Spezialitäten. Schlemmen Sie sich durch das Angebot an Kebabs und mongolischem Barbecue und gönnen Sie sich zum Schluss ein Glas Raki.Reservieren Sie telefonisch unter 90324 241 5000Özel tarif:
Balık Pikata -Tartar Sos ve Patates Kızartması İle

Malzeme
pikata sos için
2 yemek kaşığı un
1 adet yumurta
1 çay kaşığı nişasta
kırmızı toz biber
karabiber
ayçiçek yağı

levrek için
1 fileto levrek
tuz, karabiber
feslegen

tartar sos için
1 yemek kaşığı kapari
2 adet kornişon
1/2 kuru soğan
3 adet ceviz

tuz, zeytinyağı
1 adet limon
1/10 adet dereotu
mayonez
2 yemek kaşığı pulbiber


Yapılışı

Levrek
Balıklar temizlenip fileto edilir. Tuz, karabiber ve feslegen ile marine edilir. Bir kenarda bekletilir.

Pikata sos
Un, yumurta, nişasta, tuz, kırmızı toz biber, karabiber, ve ayçiçek yağı ile pikata sos hazırlanır.

Tartar sos
Kapari, kornişon, ceviz ve kuru soğan incecik kıyılır. Avuca alınır ve iyice sıkılarak suyu çıkarılır. Mayonez ve kıyılmış dereotu eklenir. Limon ve tuz konularak tatlandırılır.

balıklar önceden hazırlanmış pikata sosa batırılır ve hemen tavaya alınır. Kızgın yağda kızartılır. Kızaran balık tartar sos ve fırınlanmış patates ile servis yapılır.

Afiyet olsun-)

Not: Bu balık yemeği Adana Hiltonsa Otelinin yemek kursunda yapılmıştır.