Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: HYDRADRIVE Baysan İle TÜRKİYE'de

 1. #1
  Vip Üye baysanmarine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  257
  Tecrübe Puanı
  46

  Standart HYDRADRIVE Baysan İle TÜRKİYE'de

  Değerli dostlarımız denizlerde ençok zorluk yaşadığımız şanzıman layn kaçıklığı ve ses ve vibrasyona karşı firmamız uzun zamandır konu hakkında bir partner firma arayışında idi. ve denizcilik konusunda kendisine uluslararası pazarda lider olan POWERTRAIN firması ile bir çalışma yapıp ülkemizdeki bu açık konuda sizlere hizmet sunmak istedik.

  Bu bağlamda aşağıda bilgileri olan
  HYDRADRIVE ürünü ile ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için ülkemizde temsilciliğini aldık. Knu hakkında tüm sorularınız için firmamız ile temasa geçebilirsin. Kısa bir süre sonrada web sitesi yayında olacak ve el kataloglarınıda talepleriniz doğrultusunda barınaklarınıza veya bulunduğunuz yerlere kargo ile sevk edilecektir.

  Bu vesile ile esenlikler dilerim rastgele değerli denizci dostlarım.


  Saygılarımla

  Hydro-Drive özellikleri:

  - Hem gezi teknesi hem de yüksek performans tekne uygulamaları için çift taraflı Sabit-Hızlı mafsal sistemi
  - Pervane şaftı ve şanzımanın tam hizalanması gereksinimini ortadan kaldırır
  - Bakım gerektirmeyen mafsallar

  - 8 dereceye kadar layn kaçıklığını absorbe edebilir.

  HYDRADRIVE monte etmenin avantajları:

  - Sabit-Hız mafsal sistemi, pervane şaft hızının, açılar eşit değilken bile, sabit kalmasını garanti eder
  - Pervanenin itişi, lastik montaj blokları ile emilerek şanzımandan izole edilir
  -
  HYDRADRIVE sadece sağlam yapılmamıştır, aynı zamanda ¾” (19.05 mm.)den ( 4”) 100 mm’ye kadar olan pervane şaftlarını kapsayan hem Emperyal
  hem de Metrik boyutlarda mevcuttur.
  - Mafsallar kendi başlarına kullanılabilirler, istek üzerine de evrensel (cardan) şaftlara uygun şekilde yapılabilirler.
  - Hem emperyal hem de metrik şaft çapları için mevcutturlar ve özel istek üzerine konik şaft bağlantıları için de üretilebilirler
  -
  HYDRADRIVE Sabit Hız mafsal sistemleri 1,500 Kgm. ( yaklaşık 14.7 kNm )’ya kadar tork alabilirler
  - Mafsal sistemleri değişik boyutlarda mevcutturlar ve özel boyutlara uygun da yapılabilir
  - Tüm gerekli saplama, cıvata, pul, şanzıman flanşı ile ve kolay anlaşılabilir montaj el kitabı ile gelir
  .
  -
  Dünya Standırdında çıkış kaplini olan her şanzımana için bağlantı adaptörü bulunmaktadır.
  -Tüm ölçülerde kaçıklıkları absorbe etmesi için küresel rulmanlarla donatılmıştır.
  -10 sene garantilidir.
  -Norveç menşei'lidir ürünlerimiz.  Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: aquadrivealigneme.gif
Görüntüleme: 24
Büyüklüğü: 24.0 KB (Kilobyte)
ID:	11227  
  Hakan GÜLBAY
  SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  BAYSAN DENİZ ŞANZIMANLARI

 2. #2
  Balıkçı ekmelakdik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Yaş
  51
  Mesajlar
  246
  Tecrübe Puanı
  52

  Standart

  H serisi hidrolik şanzumanlarınız için ''trolling valve'' adı verilen ilave by pass sistemi ile pervane hızını düşürerek tekne seyir rölanti hızını istenildiği kadar yavaşlatabilen aparatı yaptırabilme durumunuz ilerde olacakmı acaba? Benim twindisk TM 345A şanzumanım için İtalyadan getirttiğim bu parça, yavaş seyirle uzun olta ve canlı yemli olta ile balık tutma durumlarında son derece gerekli bir aparattır. Umarım Baysan firması da bu aparatı dizayn edip satışa sunar ve bu trollingvalve aparatına ihtiyacı olan yüzlerce olta balıkçısını teknelerini yavaş seyir için kocaman araba lastikleri bağlamak v.s. gibi işlerden kurtarır. Bu küçük aparatın Türkiyeye geliş fiyatının da maalesef şanzuman fiyatından daha pahalı olduğunu da bu arada belirtmek isterim. 1000 € gibi !

 3. #3
  Vip Üye baysanmarine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  257
  Tecrübe Puanı
  46

  Standart

  Merhabalar değerli deniz dostumuz. bu konuda çalışmalaramız açıkcası 2011 senesinin aralık ayı start almış durumda proje ve tasarımdan sonra ar-ge çalışmaları olarak devam edecek.malumunuz firmamız heran yeniliğe ve sizlerden gelen düşünceleri ince eleyip sık dokuyarak pazara yeni ürünler sunma konusunda çalışmalarını her daim devam etmektedir. Trolling adına ancak şunu belirtmek isterim asıl amacı liman girişi ve çıkışı için manevra için tasarlanıp üretilen bir sistemdir. Ancak farklı amaçlara da hizmet etmekte beklenmedik iyi sonuçlar vermiştir. Umut ediyorum ki sizlere bu ürün hakkında yakın zamanlarda çalışmalaramız ve süreçten bahsederek hakkında bilgi vereceğimize eminim.Bu vesile ile esenlikler dilerim.

  Saygılarımla
  Hakan GÜLBAY
  SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  BAYSAN DENİZ ŞANZIMANLARI

 4. #4
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Yaş
  58
  Mesajlar
  107
  Tecrübe Puanı
  23

  Standart

  Sayın baysanmarine; bir ''arge'' bölümünüz varmı. Yanlış hatırlamıyorsam geçen senelerde böyle bir kanun çıkmış, firmalara ''arge bölümü'' kurma zorunlululuğu getirilmişti. Doğrumu hatırlıyorum acaba?

  Bunun haricinde, mevcut arge çalışmalarınızdan bahis edebilirmisiniz. Merak ediyorum ne yapar bu Baysan? Ülkemize hangi teknolojileri kazandırır.

  Saygılar.

 5. #5
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Yaş
  58
  Mesajlar
  107
  Tecrübe Puanı
  23

  Standart

  Ekleme ihtiyacı hissettim; siz POWERTRAIN firmasının HYDRADRIVE ürününü bize ballandıra ballandıra tanıtınca insanlar ''ee Baysanmarine ne?'' diyebilirler. Daha ötesini de diyebilirler de ben yazmıyorum.

  Saygılar.

 6. #6
  Vip Üye baysanmarine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  257
  Tecrübe Puanı
  46

  Standart

  Tekrar merhabalar BAYSAN ailesi olarak Ar-ge çalışmalarımız 2010 senesinde start vermiştir. İlkten ürünlerimizin üstündeki eksikleri siz değerli kullanıcılardan gelen sıkıntı talepler değelendirerek ürünlerinde revizyonlara gitmiştir.
  Bir örnek vermek gerekirse H serisi deniz şanzımanlarımızda Dıştan Filtre sisteminin denizde paslandığı için ve değişimde siz kullanıcılarımıza maliyetler çıktığı için 2 modelimizde tel filitre sistemi ile emiş kısmına yerleştirdik ve temiz yağıda sistemde dolaşmasını sağladık.

  Bir başka Ar-ge projesi ise şanzımanın çıkış kaplinine bağlanan şaft kaplinlerin firmamız tarafından kontrollü olarak siz değerli kullanıcılara sunulması oldu. Bunu arge yapıp üretme sebebimiz birincisi konik şaftlarda kullanım zamanı geçtikçe oksitlenme ve paslanma yapıp şafttan kolay çıkmaması ve bir diğeride salgılı ürünlerin şanzıman tahriğinde şanzımana ve pervaneye doğru iletim yapmamasından kaynaklandı.

  Firmamız şuan iki Ar-ge çalışması yapmaktadır. Ve yakın zamanda sizlerle bu konu hakkında bir sohbet etmek isterim .Tabiki sizlerden gelen yeni düşüncelere ve fikirlerede açığız her zamanki gibi çünkü el ele büyümeye devam edeceğiz.

  Bu arada Firmamız 2011 senesinde aldığı bir karar ile büyüme kararı almış ve Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinden 12.000 m2 bir arazi almış bulunmaktadır. Bir aksilik olmazsa 2012 Haziran ayı itibariyle 2500m2 kapalı alan İnşaata başlayacaktır.

  Yeni fabrika avrupalı üreticiler teknolojisinde eksiksiz ve daha verimli bir üretim ve kontroller yapması için her ayrıntı ince elenip sık dokunmaktadır. İstanbul şuan bulunduğumuz konum ise siz değerli kullanıcılar için alt katı showroom üst katı ise servis ağı için genişletilecektir.

  Değerli zamanınızı ayırıp bu mutluluğumuzuda paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Bu vesile ile esenlikler ve rastgele diyorum.

  Saygılarımla
  Hakan GÜLBAY
  SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  BAYSAN DENİZ ŞANZIMANLARI

 7. #7
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Yaş
  58
  Mesajlar
  107
  Tecrübe Puanı
  23

  Standart

  Sayın baysanmarine; yeni yeriniz hayırlı uğurlu olsun. Umarım, özgün ürünlerle dünyaya açıldığınız bir yer olur. Bu vesileyle sormak istiyorum ithalatını yaptığınız ürünleri de üretmeyi düşünüyormusunuz acaba? Kast etdiğim bir ''tersine mühendislik'' yada ''lisans altında'' üretim değil. Biliyorsunuz ithalat olayı Türkiye'nin kanayan yarası haline geldi.

  Saygılar.

 8. #8
  S- Moderators Ali41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  2.353
  Tecrübe Puanı
  333

  Standart

  Hakan bey hayırlı işler,
  HYDRADRIVE Sabit Hız mafsal sistemlerinde 14 hp lik bir motora takabilceğim mafsalın fiyatı ne kadar acaba bilgilendirirseniz memnun olurum. şaft çapı 26 mm. baysan BN10 2/1şanzıman mevcut.

  Ali TEZER

  KOCAELİ / İZMİT


 9. #9
  Vip Üye baysanmarine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  257
  Tecrübe Puanı
  46

  Standart

  Ali Beyciğim merhaba ürün hakkında tarafınıza teklif vereceğim hemen bana bir mail adresi verirseniz sevinirim.

  Saygılarımla
  Hakan GÜLBAY
  SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  BAYSAN DENİZ ŞANZIMANLARI

 10. #10
  Vip Üye baysanmarine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  257
  Tecrübe Puanı
  46

  Standart

  Biz firma bazında hep yeniliklerle geldik bu ülkeye gelmeyede devam edeceğiz. Ülkemizin ihtiyaçlarını siz değerli dostlarımızdan ve ülkemize ithalat yapılan deniz pazarındaki ürünleri incelemekteyiz. Esas olan ülkemizin yerli bir marin motora herşeyden önce ihtiyacı var. Evet yıllarca pancar motoru bir marin motor şeklinde kullandık veya süperstarları vb. Motorları ancak hiçbiri marin motor değildi birşeyler tam değildi aldığım izlenimler veya görüşler bu yöndeydi.
  Planlarımız çok ancak bunları sıraya koyup siz değerli dostlarımızın beğenisine sunmak için herşeyi ince eleyip sık dokumak zorundayız.

  Çünkü ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili bulunduğumuz konum her seyahetimde yurtdışı kıymetini bilin ifadeleri ile dolu bir memlekette yaşıyorsunuz.

  Biz genç ve hırslı bir bakış açımız var. Bugün 9 Ülkeye ihracat yapan ürünleri Dünya pazarında kendisine bir TÜRK var piyasada ekolünü yaratmaya çalışan bir firmayız. Herşey bir yana memleketimiz için yeni ürünlerlede sizlerle olacağımızdan emin olabilirsiniz.

  Her türlü sorunuzu veya sorununuzu bu ülke için elimizden geldiğince yanıtlamaya hazırız.

  Hepimizi hayırlı birgün diyorum ve rastgelsin diyorum.

  Saygılarımla
  Hakan GÜLBAY
  SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  BAYSAN DENİZ ŞANZIMANLARI

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Baysan Deniz Şanzıman
  By kenane in forum Deniz Şanzımanları
  Cevap: 90
  Son Mesaj: 02.09.14, 07:54
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 30.12.11, 15:27
 3. Cevap: 15
  Son Mesaj: 06.12.11, 14:19
 4. Hava durumu uydu görüntüsü TÜRKİYE
  By aFaLa in forum Metoroloji
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10.12.10, 19:04
 5. baysan şanzıman hk
  By yelken in forum Deniz Şanzımanları
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30.12.09, 22:02

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM