2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: İç Sularda Balık Avı Yasağı Başlıyor

 1. #1
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart İç Sularda Balık Avı Yasağı Başlıyor  İç Sularda Balık Avı Yasağı Başlıyor

  Ödemiş Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, yaptığı açıklamayla, 1 Mart ile 1 Haziran 2013 tarihleri arasında iç sular olarak adlandırılan göl, nehir ve barajlarda su ürünleri avlamanın yasak olduğunu duyurdu.  Ödemiş Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, yaptığı açıklamayla, 1 Mart ile 1 Haziran 2013 tarihleri arasında iç sular olarak adlandırılan göl, nehir ve barajlarda su ürünleri avlamanın yasak olduğunu duyurdu.

  Yapılan açıklamaya göre, Gölcük gölü, Beydağ Baraj gölü gibi iç sularda yarından itibaren av yasağı başlıyor. 1 Haziran’a kadar sürecek yasağa uymayan avcılar hakkında idari para cezası uygulanarak, av malzemelerine de el konulacak. Av yasağı ile balıkların yumurtlama ve üreme mevsimini sağlıklı şekilde geçirmeleri ve sürdürülebilir su kaynaklarının korunması hedefleniyor.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve buna istinaden çıkarılan ve 29 Ağustos 2012 tarih ve 28388 sayılı resmi gazetede yayımlanan 3/2numaralı tebliğ gereği Ödemiş’teki iç sularında su ürünleri av yasağı 1 Mart 2013 tarihinde başlayan av yasağı, 1 Haziran 2013 tarihine kadar sürecek. Bilimsel, çevresel, ekonomik ve sosyal hususlar göz önüne alınarak, su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir işletilmesini sağlamak amacı ile düzenlenen av yasakları balıkların genel üreme dönemi göz önünde tutularak düzenleniyor. İlçemiz sınırları dahilinde ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yapılabilecek iç su kaynakları olmadığından genellikle amatör sportif amaçlı su ürünleri avcılığı konusuyla ilgili sorulara cevap vermek istiyoruz. Bakanlığımız tarafından yayımlanan tebliğe göre uygulanan yasak zamana bağlı av yasağı olmaktadır. Bu süre balıkların yumurtlama ve üreme dönemidir. Sürdürülebilir su kaynaklarının korunması için bu yasağa kesinlikle uymak gerekmektedir."

  Yasağa uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanarak, av araçlarına el konulacağı belirtilen açıklamada, "Her ne kadar bu yasağı koyan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olduğu halde, Bakanlığa bağlı su ürünleri ile ilgili teşekküllerde su ürünlerinin deniz ve iç sularını koruma ve kontrolünde görevlendirilen personel ile emniyet, jandarma, sahil güvenlik, gümrük ve orman muhafaza teşkilatı mensupları, belediye zabıtası amir ve mensupları kamu tüzel kişiliklerine bağlı muhafız, bekçi ve korucular bunların bulunmadığı yerlerde ise köy muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeleri koruma ve kontrollerde görevlidirler. Av yasağına bütün halkımızın duyarlılık göstereceğini umut ederiz" denildi.

  Ayrıca, konu ile ilgili isteyenlerin İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisi Mesut Şimdi’den ayrıntılı bilgi edinebilecekleri de belirtildi.

  http://www.medya73.com/ic-sularda-ba...i-1238093.html
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 2. #2
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  5.697
  Tecrübe Puanı
  934

  Standart

  3/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2012/66)

  ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
  Türlere İlişkin Yasak ve Sınırlamalar

  İçsularda avlanabilecek türler ve zamanlar
  MADDE 11

  (7) Çizelge-6’da belirtilen türlerin, belirtilen bölge veya illerde belirtilen dönemlerde avlanmaları yasaktır (Harita-A-1).
  Çizelge 6 - Zaman yasakları

  TÜRLER
  -Sazan (C. Carpio)
  -Kadife (Tinca tinca)
  -Şiraz (Capoeta.sp)
  -Yayın (Silurus glanis)
  -Tatlısu kefali (Leuciscus cephalus) (Orman içi sular ve akarsular dışındaki iç sular)
  -Diğer türler

  BÖLGELER VE İLLER
  Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kilis, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye

  YASAK DÖNEM
  1 Mart-1 Haziran  Bazı İllerin İç Sularında Balık Avı Yasağı Başlıyor 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve buna istinaden çıkarılan ve 29 Ağustos 2012 tarih ve 28388 sayılı resmi gazetede yayımlanan 3/2numaralı tebliğ gereği Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kilis, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye İlleri iç sularında su ürünleri av yasağı 1 Mart 2013 tarihinde başlayacak ve 1 Haziran 2013 tarihine kadar sürecek. Yasağa uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanarak, av araçlarına elkonulacak, "Her ne kadar bu yasağı koyan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olduğu halde, Bakanlığa bağlı su ürünleri ile ilgili teşekküllerde su ürünlerinin deniz ve iç sularını koruma ve kontrolünde görevlendirilen personel ile emniyet, jandarma, sahil güvenlik, gümrük ve orman muhafaza teşkilatı mensupları, belediye zabıtası amir ve mensupları kamu tüzel kişiliklerine bağlı muhafız, bekçi ve korucular bunların bulunmadığı yerlerde ise köy muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeleri koruma ve kontrollerde görevlidirler.  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. İç sularda balık avı yasağı bugün başlayacak
  By Ali41 in forum Balıkçılık Hakkında Genel Bilgiler
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 15.03.12, 22:54
 2. İç sularda su ürünleri yasağı
  By Burhan Reis in forum Göller - Barajlar - Akarsular
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30.03.11, 16:17
 3. Greenpeace: Av yasağı başlıyor
  By Ali41 in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 15.04.10, 05:41
 4. Av Yasağı Bugün Başlıyor
  By Hıcaz in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01.05.09, 13:45
 5. İç sularda av yasağı başladı
  By Hıcaz in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05.04.09, 09:23

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM