Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İstanbul Balıkçılık Kurultayı yapıldı

 1. #1
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  60
  Mesajlar
  5.698
  Tecrübe Puanı
  934

  Standart İstanbul Balıkçılık Kurultayı yapıldı

  İstanbul Balıkçılık Kurultayı  Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) Başkanı Prof. Bayram Öztürk, 'Denizlerimiz kendi kaderine terk edildi. Orkinos, uskumru, kılıç balığı çoktan bitti. Kalkan balığını Romanya'dan Ukrayna'dan ithal ediyoruz. Şimdi sıra lüfere geldi' dedi.

  Öztürk, TÜDAV ve Sarıyer Belediyesinin birlikte düzenlediği İstanbul Balıkçılık Kurultayında yaptığı konuşmada, denizlerin kendi kaderine terk edildiğini belirtti.

  Bayram Öztürk, 'Orkinos, uskumru, kılıç balığı çoktan bitti. Kalkan balığını Romanya'dan Ukrayna'dan ithal ediyoruz. Şimdi sıra lüfere geldi. Bu sene kimse lüfer yiyemiyor. Neden? Çünkü balık daha çinekop iken avlanıyor. Böyle giderse diğer balıklarımızın akıbeti, lüferin de kaderi olacak' dedi.

  Yalnız lüferin değil istavrit, Tekir, barbun ve istavritin de her geçen gün daha büyük tehlike altında kaldığını ifade eden Öztürk, sorunların çözümü için balık fiyatlarını regüle edecek bir kurum kurulmasını, balıkçı tekneleri ve ağların daha iyi denetlenmesini, Marmara ve Adalar civarında deniz koruma alanları kurulmasını, arıtma tesislerinin yaygınlaştırılmasını önerdi.

  Yıllardır eleştiri ve önerilere kulak tıkandığını savunan Öztürk, şunları kaydetti:

  'Aşırı ve denetimsiz avcılık sürerse bir süre sonra hamsiyi 10 liraya yediğimiz bugünleri bile aracağız. Marmara Denizi ve Boğazlar balıkların göç yeri ama biz Kız Kulesi'nde Salı Pazarı'nda gırgırlarla ağ çeviriyoruz. Marmara'da troller fink atıyor. Üzülerek söylüyorum bu gidişle denizlerimizde numunelik balık kalacak. Nasıl şimdi hayvanat bahçesinde gidip hayvanları seyrediyorsak on yıl sonra büyük akvaryumlara balık seyretmeye gideceğiz. Balıklarımız, balık stoklarımız tükeniyor.'

  - 'BALIKÇILARA Kdv İNDİRİMİ VERİLMELİ'-

  Türkiye Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birlik Başkanı Ramazan Özkaya ise Tarım Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılması ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün kurulması gerektiğini söyledi.

  Balıkçıların barınak, kredi, teşvik sorunları olduğunu belirten Özkaya, balıkçılara Kdv indirimi verilmesini istedi.

  Çinekop avlanmasıyla ilgili balıkçılara tepki gösterilmesini de eleştiren Özkaya, 'Şu andaki tebliğ 14 santime müsaade ediyor. Balıkçı devletin kendine verdiği hakkı kullanıyor. Elbette bu tebliği değiştirmek zorundayız. Ama bu tebliğ değişene kadar balıkçı o boyuttaki balığı avlayabilir' dedi.

  45 yıldır Bostancı sahilinde balıkçılık yapan Baba Yalçın lakaplı Yalçın Çelik de, 'Yalnız mavi ormanın son kralı lüfer yetmez, uskumrumuyu da geri istiyorum. Türkiye karasularında gırgırın ışıkla avına derhal son verilmeli. Birinci biyolojik koridorda yani İstanbul liman hudutları Darıca Yelkenkaya, 9 ada içeride kalmak kaydıyla Yeşilköy, İstanbul Boğazı Karadeniz çıkışı üç mil açıkları dahil olta ile avcılık dışında derhal ava kapatılmalıdır. Burada önceden ilan edilerek para cezası değil doğrudan tekneye el koyma cezası uygulanmalı' dedi.

  Toplantıya ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de balıkçılıkla ilgili sorunların bir an evvel ülkenin gündeminde tartışılması gerektiğini belirtti.

  Genç, 'Benim ilçemde balıkçılıktan geçinen binlerce insan var. Tekneler borç içinde, balıkçıların sosyal güvencesi yok, insanlarımız ise pahalı balık yiyor. Biz yerel yönetimler olarak tüm kesimlerin bu toplantıda bir araya getirilmesine katkı sağladık' dedi.


  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

 2. #2
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.989
  Tecrübe Puanı
  2448

  Standart

  İstanbul Balıkçılık Kurultayı görüntüler...

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 3. #3
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  bunlarda benden.
  Müfit Çıkrıkçıoğlu
  İstanbul

  KIYI BALIKCISI


 4. #4
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Maalesef makine bende değil Koop ortağı bir arkadaştaydı,Gürol Hocam,bendeniz,Şaban Reis,Cengiz ve Defne Hanım var resimlerde ama bir okadar mücadele eden Rumelikavağına kadar gelen Banu Dökmecibaşıyı resimleyememişiz.Gürol Hocama etkili konuşması,Ramazan Başkanıma detaylara girmesi ve aydınlatıcı açıklamaları,Tuncay Şeker dostuma kirlilikle ilgili brifingi,Erdoğan Kartala kısa ve öz balıkçılığı anlatttığı,Sarıyer Belediye Başkanımıza misafirperverliği,Bayram Hocam ve Tüdava bu organizasyonun ortağı olduğu,İsmet Yalçına içten konuşması ve tüm katılan balıkçı dostlara mevsimin içi olmasına karşın katıldıkları için teşekkür ederiz.
  Müfit Çıkrıkçıoğlu
  İstanbul

  KIYI BALIKCISI


 5. #5
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesajlar
  272
  Tecrübe Puanı
  40

  Standart

  Arkadaşlar merhaba, çocuklar bana çıktı, bilgisayarı getirdiler, sabah alacak (alt katımdalar) ufaktan turluyorum. Söylediklerimi eksik yazmış gazeteci arkadaş, birlikte geldiğim arkadaşlar dönücez deyince aceleden olsa gerek, söylediklerim..,
  Acil yapılacaklar. Birinci biyolojik koridor, İst. Boğ.

  1) İstanbul Liman Hudutları, OLTA ile Avcılık dışında ava kapatılacak, (Darıca, Yelkenkaya, Tuzla Adaları, artı 9 ada içerde kalacak) Yeşilköy, İstanbul Boğazı
  Karadeniz girişi 3 mil açıkları dahil. İzmit Körfezi boyutunu pas geçemeyiz.

  2) İkinci Biyolojik koridor: Çanakkale Boğazı'da olta ile avcılık dışında ava kapatılacak. Bu 2 şıkta belirtilen sahalarda DALYANLAR tarih olacak, çarliston biber zamanları tarih oldu. Havyar zamanı labirent ha! Aç kucağını bekle oh ne ala.,,,

  3) Koruma şekli: Önceden ilan edilecek, bu sahada söylenilen yöntem dışında ava yeltenenin direk tüm tekne teçhizatına el konacak.
  Para cezası tekne, evrak eksiklikleri için geçerli olacak. Aksi tartışma konusu bile değil..,,
  Görüş açısı yüksek hakim tepelerden 24 saat gözlem yapacak mobese kameralarla donatılıp izlenecek. Kuş uçmayacak, kuş. Bunlar radyasyon gibi her yere sızarlar, en ufak taviz, gaflet uykusu yok.

  4) Marmara Denizi'nde TROL yasakmı, yasak. O halde sen niye limanlarda, Haydarpaşa'da bilumum heryerde varsın, sizlerde biliyorsunuz. Gece kürtaj yapacak onun için. O HALDE !!!!! Önceden ilan edilecek,, İst.Boğ. Karadeniz çıkışı Çanak. Boğ. Ege çıkışı, Marmara Denizi'nin tamamında,,,,

  Suçüstü değil, limanda bağlı veyahut karada kızakta dahi olsa ilan edilen saha içindekilere el konacak. Tam yetkili sahil Güvenlik, tümünü toplayacak, gelen ihbar telefonlarına nüfus memuru gibi davranmadan, ahiret soruları sormadan, direk ihbarla ilgilenerek.

  5) Türkiye Karasuları'nın tamamında Gırgırın ışıkla avına son verilecek. Uskumrumuda geri istiyorum. Uymayanların tek cezası, tüm tekne teçhizatına el konulacak.

  Bu yazdıklarım, para gerektirmeyen işler. Gelelim para gerektiren işlere.

  1) İst. Boğ. 57 m'ye verilen derin deşarj, Adalar'daki 3 deşarj, Tuzla'daki bir deşarj, Bahçe sulayacak hale getirildikten sonra Karadeniz'in 2000m. derinliğine, en az 2 km. ileri verilmelidir. Aciliyet gerektiren ilk aşamalar bunlar, daha tonla var. Bunların hepsini 2002'de yazdık, hala yazıyoruz. Anlıyana sivrisinek saz muhabbeti. Allah'ın sopası yok, kaykay, lez muhabbeti..,,

  Toplantıda konuşmadım, Endüstriyellerin ruhunu bildiğim için, sinirleniyorum, duydunuz Çinakop komedisini,,,,


  Not: Toplantı sonucunda burda yazılan maddeler yoksa toplantı sonucu,,SIFIRDIR...,,

  Benim kişisel görüşüm,, belediyenin o partinin, 34 projesinin 6cısı Uskumrumu geri istiyorum kampanyası idi slayt gösterisi, söylemler tamamen bu duruma aykırı, vekilde dahil şimdiden kafakola alınmış intibaı uyandırdı. Halkçı politika trilyonluk teknelerle trilyonluk balığı birseferde çevirenlerin yanında olursa diğer tarafa vereceği hiç bir şey yoktur. Racona ters, aradaki fark, Cennetle,Cehennem kadar farklı. Ne acı bir durum, Silivri'de de aynı intiba uyandı bende ufak bir yoklamada hemen anlaşılıyor. Bu siyasetçileri çözemedim. Ne ACI bir durum.


  Damat, kenardan izliyor, baba aynı şeyleri yazıyorsun dedi, doğru söylüyorsun oğlum bazılarının kafasına girene kadar yazıcaz dedim, o bile anladı, konusu olmasa bile, darısı kimin başına olsun onuda size bırakayım.

  Arkadaşlar önceki veda yazıma yazdıklarınıza yeni göz atabildim, beni duygulandırdınız, sizleri sevmiyen ölsün diyorum..,,,

  Saygılarımla
  Baba Yalçın

 6. #6
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesajlar
  272
  Tecrübe Puanı
  40

  Standart

  Lüfere başbakanlık koruması: 50 yıldır hiç birşey yapılmadı. Tek korktuğum yanlış bir karar alınması, onu düzeltmeyi hayal bile etmiyorum. Yukardaki maddeler ilk etapta eksiksiz hayata geçsin yeter.
  Baba Yalçın

 7. #7
  Balıkçı Kulek Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Yaş
  73
  Mesajlar
  1.854
  Tecrübe Puanı
  219

  Standart

  Alıntı aferin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Lüfere başbakanlık koruması: 50 yıldır hiç birşey yapılmadı. Tek korktuğum yanlış bir karar alınması, onu düzeltmeyi hayal bile etmiyorum. Yukardaki maddeler ilk etapta eksiksiz hayata geçsin yeter.

  Ailemize Tekrar hoşgeldin Baba Yalçın. Seni Özlemiştik.Sevgi ve Selamlar
  H.Hüseyin Külek
  1946-İstanbul-Ataköy-(A rh-)
  Bulutlar ağlamasa yeşillikler nasıl güler
  Söz veriyorum
  Çinekop tutmayacağım,satın almayacağım,Tutanlara engel olacağım

 8. #8
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesajlar
  272
  Tecrübe Puanı
  40

  Standart

  Selamlar Külek Reis, bu akşamlık girebildik benim kızla bilgisayarı köşe kapmaca oynuyoruz oda haklı sabah alacak, arasıra kaçamak yapabildiğim kadar, hasretinize dayanmak zor, tekrar selamlar.
  Baba Yalçın

 9. #9
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.989
  Tecrübe Puanı
  2448

  Standart

  Ali güneyin konuşması 5 nolu bot hakkında cok etkili olmuş olacaktır
  Ramazan baskanında konuşmaları bir cok iyidi ...
  İst birlik başkanı (sürmene) ERdoğan Kartal kestirme ve öz olarak sorunlarımızı anlattı..
  Misafirlerimiz Banu hanım ve Defne hanımda vardı cinekop hakkında İsmet yalcının konuşmasına Defne hanım cevap vermıştır.....
  Sarıyer ve özellikle rumeli fenerden gelen balıkcı camiyasıdan Saban reiş ve arkadaşları İsmet yalçin diyer arkadaşlara teşekkür derim......

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 10. #10
  İst Birlik Başkanı
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  116
  Tecrübe Puanı
  28

  Standart

  Toplantıya Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Sariyer Belediyesi Başkanından tüm personeline özellikle teşekkür ediyor, ev sahibi konumunda olan Birliğimiz Kooperatifi Rumeli Kavak Su Ürünleri Yönetim kurulu ve ortaklarına kendilerine yakışır mısafır perverliklerinden dolayıda kutluyorum.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Eksik tellefon ve emailleri tamamlar mısınız?
  By kenane in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19.09.10, 01:29
 2. İstanbul SU ÜRÜNLERİ KOOPARATİFLERİ
  By kenane in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 07.09.10, 04:52
 3. Amatör balıkçılık raporu.!!! (M.Zengin)
  By yeşil in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 19.05.10, 17:23
 4. Denizcilik bakanlığı için kampanya başlatalım...
  By sondakika1 in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 47
  Son Mesaj: 14.04.10, 06:01
 5. Balıkçı malzemesi üretenlerin listesi
  By kenane in forum Balıkçı Borsası
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 02.12.09, 20:34

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM