Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Samsung Ana Sponsorluğunda 17 Temmuz Pazar günü gerçekleştiriliyor.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) önderliğinde ve Samsung'un ana sponsorluğunda 23. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları gerçekleştiriliyor. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları ile ilgili basın toplantısı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) 1. Asbaşkanı Türker Arslan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Usta ve Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Lara Mutluay'ın katılımı ile Ortaköy The House Cafe'de gerçekleştirildi.


Avrupa ve Asya kıtalarının arasından süzülen, ve gerek bu özel konumu gerekse de güzelliği ile sadece İstanbul'un değil dünyanın incisi olan İstanbul Boğaz'ı, bu yüzme yarışını toplum sporu olarak düzenlemek için her anlamda elverişli ve cazip bir doğal ortam sağlıyor. Bu bağlamda İstanbul Boğazı'nda Dünya'nın ilk ve tek kıtalararası yüzme yarışı yapıyor.


Avrupa'dan Asya'ya yüzmek, katılımcılara ayrı bir heyecan sunuyor. Her sene dünyanın değişik ülkelerinden, her yaştan erkek ve bayan yüzlerce amatör ve profesyonel yüzücü yarışa katabilmek için başvuruda bulunurken, katılabilenlerse daha yarışı tamamlar tamamlamaz bir sonraki yıl yapılacak yarışın heyecanını yaşamaya başladıklarını ifade ediyor.


Yüzücü güvenliğinin ön planda tutulması nedeni ile, her yıl TMOK Yürütme Kurulu tarafından belirlenen kısıtlı katılımcı sayısına, son yıllarda birinci kayıt günü bitmeden ulaşıyor. Bu da yarışlara ilginin her geçen yıl arttığının en önemli göstergesi oluyor.Boğaziçi Kıtalararası Yarışları'nın Pazar günü saat 10:00'da Kanlıca'dan başlayacak ve Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı'nda son bulacak. Yarışlar Cemil Topuzlu Parkı'nda bulunan seyirci alanlarından da izlenebilecek. Yarışlara bu yıl 43 ülkeden 1000 sporcu katılacak. Yarışlar 12 kategoride gerçekleştirilecek.