Merhabalar,

Türkiye'de sürdürülebilir balıkçılık ve denizlerimizin korunması adına yürüttüğümüz kampanyamızın bir projesi olan 'Denizin Tanıkları' fotoğraf sergisini bugün İzmir'de de açıyoruz.

Denizin tanıkları projesi, Türkiye'de endüstriyel balıkçılık, kirlilik, yasadışı avcılık, kıyısal yapılaşma gibi çok ciddi tehditler karşısında tahrip edilmekte olan denizlerimiz ile birlikte, yaşamı buna bağımlı olan kıyı balıkçılarının da gitgide yokolmaya yüz tuttuğu gerçeğini dile getirmeyi hedefliyor. Bu konuyu gündeme ve dile getirebilmek adına yaptığımız bu projede, Türkiye'de çeşitli bölgelerden kıyı balıkçılarını fotoğraflayarak ve roportajlar ile seslerini duyurmayı istedik. Umuyoruz ki sürdürülebilir kıyı balıkçılığı fotoğraflarda ve belgesellerde kalmaz ve geleceğin sürdürülebilir denizleri için çözümün önemli bir parçası haline gelebilir.

Ekte davetiyesini bulacağınız sergimizin bugün saat 18.00 deki basın tanıtımına ve açılışına katılmanızdan mutluluk ve onur duyarız. Sergi, 2-6 Ağustos arası aşağıdaki adreste açık olacak; İzmir Resim ve Heykel Müzesinde (AKM yanı) Adres: Mithatpaşa Cad. No:94 Konak/İZMİR Tel: 0232.482 03 93


Sevgilerimle,