Kepez Liman İşletmesi’nin tertiplediği, Kepez Belediyesi ve Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar ve Spor Okulu’nun katkılarıyla, Kepez sahilinde ki katı atıkları toplayarak; Çevre Günü’nde çevreye karşı duyarlı olunması konusunda mesaj verildi.
Kepez Liman İşletmesi Çevre Günü etkinlikleri dahilinde çevre temizliği etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan Kepez Liman işletmesi İşletme Müdürü Evren Beceren; " İster sanayici, ister birey olarak yaşadığımız çevreyi yaşamsal noktada tutmak için bir gün değil her gün duyarlılık göstermemiz gerekiyor. Tarihiyle yeri büyük olan bir ilde, dışa açılan bir noktasındaki işletme olarak, geçmişin korunması ve geleceğe sağlıklı ulaşması noktasında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İşletme olarak sintine atığı noktasında yeni aldığımız Kolin-3 gemimiz ve polamar botlarımızla denizimizi temiz tutmaya çalışıyoruz. Bu günde Kepez Belediyesi ve beldede bulunan okullarımızla böyle bir etkinlik yapmayı uygun gördük. Kepez Belediye Başkanı Dr Ömer Faruk MUTAN'nın desteği ile çevreye duyarlı bireylerle sahilimizi temizlemeğe çalıştık. Biz daha temiz bir çevreye sahip olma noktasın da desteklerimizi sürdüreceğiz" dedi. Kepez Belediye Başkanı Dr Ömer Faruk Mutan ise yaptığı açıklamada; “ Yaşam alanımız bizim, buna göre çevrenin sağlıklı ve temiz olması bireyden başlayan bilinçli hareketle sağlanacaktır. Burada beldemizde bulunan büyük bir işletmenin birey olarak sende duyarlı ol çağrısına cevap vermek üzere toplandık. Bu çağrılar bir gün için değil her zaman bir yerlerden yapılıyor. Birey olarak atılacak her duyarlı adımlar, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevreyi geleceğe taşımamıza neden olacaktır" diye konuştu.
Kolin Otel sahilinden başlayan Çevreciler, Kepez sahillerinde biriken katı atıkları Çanakkale Kepez Liman İşletmesi’ne kadar sahil boyu toplayarak; denizden de Kolin-1 atlı geminin katılımıyla etkinliğini tamamladı.