KUMLAMA VE BOYA HAKKINDA


Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Bu sayfada kumlama nedir, nasıl yapılır gibi sorularınız için temel bilgiler vermeye çalışacağız.

Çelik oksijen ile temas ettiğinde zaman içerisinde oksitlenir. Yağmur suyu ve deniz suyu ile bazı asitler bu oksitlenmeyi daha da hızlandırır. Biz buna basitçe paslanma deriz. Ancak paslanma aslında basite alınacak bir konu değildir. Pas çeliğin direncini kırarak çürümesine sebep olur. Demir ve çelikten yapılan her nesne çürüdüğünde bir süre sonra kullanılamaz hale gelir ve sonu hurdalıktır.

Elimizdeki malzemeyi yıllarca efektif olarak kullanabilmek için malzemenin oksijenle temasını engellemeliyiz. Bunun için bazı yollar vardır:


1- Malzeme krom ile kaplanmalıdır.
Çok pahalı bir yöntem olup sadece küçük parçalarda yapılabilir.

Bir gemiyi yada çelikten yapılmış bir köprüyü krom ile kaplayabilir misiniz?


2- Malzeme boyanmalıdır.
Bu gün dünyada uygulanan en basit yöntem olup aynı zamanda fiyatı makuldür.


NASIL BOYANMALIDIR?

Çelikten yapılmış bir nesne ( ki bu bir gemi , çelik konstrüksiyon dan yapılmış bina iskeleti , konteyner , sacdan yapılmış bir depo yada silo, yakıt veya su tankı, hatta çöp konteyneri,iş makinesi[yani kısaca demir-çelikten yapılmış her şey] olabilir ) boyanmadan önce yapılması gereken en önemli uygulama boyanacak yüzeyin uygun şekilde her türlü yağ , pas ve boya artıklarından temizlenmesidir.


UYGUN YÜZEY TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Çelikten yapılmış bir nesneye uygulanacak en ideal yüzey temizleme yöntemi kumlama yapmaktır. Küçük parçalarda zımpara ya da tel fırça yapmakta sonuç verir ama kumlama ile karşılaştırıldığında bu iki yöntem son derece yetersiz kalır. Ayrıca büyük parçalarda zımpara ve fırça yöntemi vakit ve emek kaybına sebep olur

Bir gemiyi yada çelikten yapılmış bir köprüyü zımparalayabilir misiniz?


KUMLAMA NEDİR NASIL YAPILIR?

Kumlama; en basit anlatımı ile ; kum adı verilen , kum’a benzeyen ama aslında bildiğimiz kumdan farklı bu iş için özel olarak imal edilmiş silis, bazalt, grid adında çeşitleri olan ve kullanım yerleri farklı özel maddeler ile yapılır

Silis: Oldukça ince çeşitleri olan silis kumu genellikle ince saclarda hafif şiddetle kumlama yapılacağı zaman kullanılır.

Bazalt: Tozuması az denilebilecek bu kum genellikle kapalı ortamlarda kumun geri dönüşümlü olarak kullanılabileceği yerlerde kullanılır.


Grit: Tozuması en az ve kumlama gücü en iyi olan kum çeşididir. Aslında kum değil demir çürüfüdür.


KUMLAMA İŞLEMİNİN UYGULANIŞI

Kumlama yukarıda anlatılan KUM’un yüksek basınçlı hava ile metal yüzeye çarptırılması dır. Bu çarpma esnasında kum metal yüzeyi mikton seviyesinde aşındırırken aynı zamanda yüzeydeki her türlü istenmeyen maddeyi de kazır, temizler.

KUMLAMANIN ÇEŞİTLERİ:
Kumlama işlemi genel olarak ikiye ayrılır.

1-Otomatik kumlama
2-Manuel ( seyyar ) kumlama.

1. OTOMATİK KUMLAMA

Genellikle henüz üzerinde kesme veya kaynak işleri yapılmamış çelik konstürksiyon elemanlarının yada belli ölçülerde ki kesme kaynak işleri yapılmış çelik malzemenin kumlanması otomatik makinelerde yapılır .Bu sistemin avantajı makineye girebilecek büyüklükteki malzemenin hızla ve ekonomik olarak kumlanabilmesidir.Dezavantajı ise büyük malzemelerin kumlanamamasıdır. Örneğin bir iş makinesini,bir yakıt tankını bir konteynırı,bir çelik köprüyü yada yerinde kumlama yapılması gereken diğer büyük malzemeleri Kumlama makinesinde kumlayamazsınız.

2-MANUEL (SEYYAR) KUMLAMA

Seyyar kumlama yüksek tazyikli hava üreten bir kompresör, kumlama makinesi, hortumlar vb. donanım ile her yerde yapılabilir ve her cins malzemeye ( ve genellikle büyük malzemelere) uygulanabilir. Ancak bu metodun da dezavantajı toz çıkmasıdır. Aslında toz çıkarmadan yani tozsuz kumlama yapmakta mümkündür.Toz olmadan kumlama yapmak için sulu (ıslak ) kumlama yapılır. Bu sistemde kumlama yapılırken özel bir yöntem ile kumlanan malzemenin üzerine ıslak kum püskürtüldüğünden toz çıkmaz.
Sulu (ıslak) kumlama daha çok marinalarda, çekek yerlerinde fiber yada ahşap teknelere yapılır. Burada amaç toz ile çevreyi rahatsız etmeden tekneyi kumlama yapmaktır.
Ayrıca sulu kumlama şehir içinde inşaat ya da binalarda kumlama metodu ile sıva kaldırma- kazıma,duvar temizleme (boya kazıma-kaldırma), mermer veya benzeri doğal taş yüzeylerde kumlama ile eskitme yapılacağı zamanlarda tercih edilir.
Aslında çelik yüzeylerde de sulu kumlama yapmak mümkündür ama kumlamanın hemen sonrasında yüzeye uygulanması gereken özel boya oldukça maliyet getirdiğinden çelik yüzeylerde sulu kumlama tercih edilmez.

KUMLAMANIN DERECELENDİRİLMESİ

Kumlama işlemi çeliğin yüzeyinde istenmeyen oluşumların ne ölçüde temizlendiğine ve yüzeyin hangi ölçüde aşındırıldığına göre derecelendirilir. Bu konuda dünyada bazı standart derecelendirmeler vardır.Türkiye’de İsveç standardı olan “Swedish Standards For Ground Vibrations And Airblast” SA 1, SA 2, SA 2,5 ve SA 3 dereceleri kullanılır.Bu derecelendirme ölçüleri TSE kurumunca 8.4.1999 tarihinde TS EN ISO 8501-1 olarak aynen kabul edilmiştir.

Sa 1: Son derece yüzeysel bir temizlik derecesidir. paslanmış yüzeylerde son derece yüzeysel bir temizlik biçimi olup Piyasa da “süpürme “ olarak adlandırılır.

Sa 2: Çeliğin oldukça temizlenmiş, yüzeyin bir hayli pürüzlendirildiği, bir kumlama derecesidir. Amerikan SSCP ölçülendirme skalasında “commercial” (ticari); British BS 4232 ölçülendirme skalasında “3 st quality 80% Whole surface” olarak sınıflandırılır.

Sa 2,5: Çelik yüzeyin gayet iyi pürüzlendirildiği, istenmeyen oluşumların tamamına yakın bölümünün temizlendiği ve çeliğin kendine has gri renginin kolaylıkla görüldüğü ,piyasada en çok tercih edilen kumlama derecesidir. Amerikan SSCP ölçülendirme skalasında “Near White”; British BS 4232 ölçülendirme skalasında “2 st quality 95% Whole surface” olarak sınıflandırılır.

Sa 3: Çelik yüzeyin çok iyi pürüzlendirildiği, istenmeyen oluşumların tamamen temizlendiği, çeliğin kendine has gri renginin tamamen ortaya çıktığı bir kumlama derecesi olup piyasada tercih edilmeyen bir kumlama derecesidir. Çünkü uygulama zamanı ve maliyeti oldukça yüksektir. Amerikan SSCP ölçülendirme skalasında “White Metal”; British BS 4232 ölçülendirme skalasında “1 st quality 100% Whole surface” olarak sınıflandırılır.

Kumlama işlemi kuru havalarda mümkün olan en kısa zamanda yapılıp bitirilmeli ve boya işlemine geçilmelidir. Çünkü, üzerindeki pas ve istenmeyen oluşumlar temizlendikten sonra çelik, paslanmaya karşı daha da savunmasız haldedir. Eğer hava da rutubetli ise kumlanmış çelik derhal kararmaya ve paslanmaya başlar.


BOYAMA İŞLEMİ:

Çelik kumlandıktan sonra önce astar boyası (antipas) atılmalı daha sonra asıl boya yapılmalıdır.Bu konuda çeliğin kullanıldığı alan çok önemlidir. Örneğin bir gemiye atılacak boya ile bir konteynere atılacak boya birbirinden farklıdır. Ayrıca uygulanacak boyanın ne kadar kalınlıkta olacağı da yine çeliğin maruz kalacağı şartlar göz önüne alınarak karalaştırılmalıdır. Bu konu o kadar hassas ve önemlidir ki örneğin bir geminin hangi denizlerde daha çok seyir yapacağı, ( tuzluluk ve sıcaklık oranı değişeceği için) hangi süratlerde devamlı seyir yapacağı ( deniz suyunun sürtünme oranı değişeceği için) gibi faktörler göz önüne alınmalıdır.
Boyama işleminin ne tür bir aletle yapılacağı da son derece önemli olup en uygun metot airless boya makinelerinin kullanılması dır. Çünkü airless boya makineleri boyayı hava ile karıştırmadan yüksek basınçla çelik yüzeye yapıştırır. Eğer eskiden olduğu gibi havalı boya tabancaları kullanılırsa boyanın zerrecikleri arasında mikron seviyesinde hava kabarcıkları kalır ve boyanma işleminin kalitesi düşer.

Son olarak şunu söyleyebiliriz: Çelik kullanım alanı son derece geniş bir materyal olup zamana ve diğer dış etkenlere karşı en dayanıklı maddelerden biridir. Ama eğer kumlanıp uygun şekilde boyanırsa…


İZOLASYON HAKKINDA
Merhaba. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Bu sayfada yüzey işlem- izolasyon konusunda hizmetlerimizi anlatırken izolasyon (yalıtım), antibakteriyel kaplama nedir, nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

İzolasyon Fransızca bir kelime olup Türkçe karşılığı yalıtımdır. Yalıtımın Türkçe sözlükteki karşılığı ise tecrit olarak yer almakta olup tecrit : “ayırma, ayrı yerde tutma” anlamına gelir. İşte endüstride kullanılagelen izolasyon yada yalıtım kelimelerinin tam karşılığı budur.
“AYRI YERDE TUTMAK”

Eğer istenmiyorsa;

Ses, Hava,Nem (rutubet), Sıvı (yağmur yada deniz suyu),Isı, Statik elektrik, zararlı bakteriler izole edilmeli( yalıtılmalı) yani “ayrı yerde tutulmalıdır”
Ses ve hava yalıtımı şirketimizin faaliyet alanı dışında olduğu için bu konuyu uzmanlarına bırakarak yukarıda bahsi geçen konular hakkında basit fikirler vermeye çalışacağız.

Nem, izolasyonu (yalıtımı):
Nem yani rutubet aslında dış tarafın maruz kaldığı suyun aradaki ayırıcının (genellikle duvar) bünyesine girmesi ve iç taraftan belli olmasıdır. Hepimizin anlayacağı şekilde ifade edersek duvarın dışından gelen suyu duvarın emmesi ve içeriden belli olmasıdır. Bu basit gibi görünen sorun bazen ve genellikle evlerin kuzey duvarlarında yada çatılarda oluştuğunda kabusa dönüşebilir.
Nem ile mücadelede ilk yapılması gereken nemin kaynağını kurutmaktır. Yani su gelişini kesmektir. Ama bu yapılamıyorsa ( yağmur yağmasına engel olabilir misiniz) çözüm doğru izolasyon (yalıtım) malzemeleri ve doğru metotlarla izolasyon yapmaktır. Kullandığımız izolasyon malzemeleri TSE’li olup yüksek aderans’a sahiptir.

Aderans nedir:
Aderans basitçe yapışabilme, diğer maddenin üzerine tutunabilme demektir. İzolasyonda kullanılacak yalıtım malzemesinde en önemli özelliklerden biri .bu olup ayrıca malzemenin esnek olması su emmez olması, sıcakta,soğukta özelliğini kaybetmemesi, güneş ışıklarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

ETA ltd.şti. olarak bizler müşterilerimizin nem (rutubet) ile ilgili sorunlarını yerinde ücretsiz olarak inceliyor, çözüm öneriyor ve/ veya ücretsiz örnekleme yapıyoruz. Hizmet yelpazemizi görmek için lütfen “yüzey işlem-izolasyon” sayfamızı inceleyiniz.

Sıvı izolasyonu (yalıtım) :
Sıvı izolasyonu ya dışarıdan içeriye sıvı gelişini kesmek ya da içeriden dışarıya sıvı akışını (su kaybını) kesmek için yapılır. Genellikle yüzme havuzlarında kullanılan seramik kaplamanın aralarındaki derzlerin zamanla zayıflamasından kaynaklanan sızıntılar dekoratif, izolasyon(yalıtım) malzemeleri ile giderilir. Böylece yüzme havuzlarında eksiz tek parça halinde ve istenilen renkte izolasyon sağlanmış olur.Yine yüzme havuzlarında istenirse şeffaf kaplama yaparak hem seramik kaplama görüntüsü verilir hemde sorunsuz bir kaplama yapılmış olur.Bu kaplama istenirse antibakteriyel de olabilir. İnşaatlarda kuzey cephelerinin veya tüm cephelerin, çatı balkon ve banyo wc gibi ıslak zeminlerin su izolasyonu da yine aynı yöntemle yapılmaktadır. Ayrıca yüzme havuzları ile turşu,salamura ve zeytin havuzlarında,içme ve kullanma suyu depolarında mezbaha ve kesimhanelerde,besihane ve tavuk çiftliklerinde, yem depolarında ameliyathane ve laboratuar zeminlerinde ecza depolarında kısaca bakteri oluşumuna tahammül edilemeyen her yerde antibakteriyel kaplama ile zararlı bakterilerin oluşmasına sebebiyet veren ortamı yok ederek yalıtımı özenle yapıyor gerçek hijyenik ortamlar yaratıyoruz.

ISI izolasyonu-yangın geciktirici kaplamalar:

ISI İZOLASYONU
İnsanlarımız yazın dışarıdaki sıcaktan korunmak için kışın ise odalarındaki sıcaklığı koruyabilmek için evlerinin çatılarında, camlarda ve duvarlarda yalıtım yapmak isterler. Yıllardır ülkemizde kullanıla gelen bir yöntem ile kiremit çatılı evlerde kiremitin altına izocam adı ile bilinen camyünü döşenir. Oldukça uygun bir yöntemdir, iş görür.
Peki ama kiremit çatısı olmayan ev ya da apartmanlarda üst katlarda oturanların günahı nedir? Onlar yazın sıcaktan bunalmaya kışın ise yağmur suyundan kaynaklanan olası rutubete mahkum mudurlar? HAYIR. Böyle bir sorununuz varsa bizi arayınız.Yüksek U.V ( güneş ışığı) dayanımlı özel kaplama maddemiz ile çatınızı kaplayalım.Hem sıcaktan ve rutubetten korunun hem de çatı yaptırmak zorunda kalmayın.

YANGIN GECİKTİRİCİ KAPLAMALAR
Kontrolsüz ateşe yangın denir.
Yangın bir bina yada fabrikada depremden sonra başa gelebilecek en büyük tehlikedir. Ama yangınlar bir anda çıkıp bütün binayı, fabrikayı sarmazlar. Küçük bir alev yada kıvılcım ile başlar ve yayılırlar.
Yangına karşı alınması gereken ilk ve en önemli tedbir yangının çıkmasına engel olacak tedbirlerdir ve bunlar zaten yıllardır bir şekilde alınmaktadır. Ama yine de yangınlar çıkmakta can ve mal kaybına neden olmaktadır. Eğer yangının çıkmasına engel olunamıyorsa YAYILMASINA engel olunmalıdır.
Düşünün; Bacadan sıçrayan kıvılcımlar nedeni ile kaç evin çatısı yanmıştır.Eğer O evin çatısındaki tahta iskelet ve çatıya ısı yalıtımı maksadı ile önceden döşenmiş olan köpükler yüksek ısı dayanımlı yanmaz boya ile boyalı olsaydı basit bir kıvılcım dev bir yangına dönüşebilir miydi?
Fabrika yangınlarına karşı alınması gereken ilk tedbir eğitimli ve dikkatli personel ile çalışmaktır. Küçük bir ihmal, belki bir sigara izmariti veya teknik bir arıza dev bir fabrika yangınına dönüşebilir. Ama eğer O fabrikada örneğin yanıcı maddelerin depolandığı alan, çatı kaplaması, bürolar vb. mümkün olan her yer yüksek ısı dayanımlı yangın geciktirici kaplama maddesi ile kaplanmış olsaydı küçük bir yangın tüpü ile söndürülebilecek bir yangın bütün fabrikayı yakabilir miydi?

Biz yangını çıkmasına engel olamayız. Ama yangının büyümesine engel olacak tedbirler alarak sizin canınızı yakmasına engel olabiliriz. Çok geç olmadan bizi arayınız.

Epoksi-Poliüretan zemin kaplamaları:
Epoksi nedir? Neden epoksi zemin kaplaması? Niçin zeminler epoksi kaplanmalıdır. Epoksi zemin kaplamalarının avantajı (faydası) dezavantajı nedir. Epoksi ile poliüretan kaplamanın farkı nedir hangisi daha iyidir…Bunlar gibi pek çok soru sorulabilir.
Epoksi: Epoksi iki ayrı bileşiğin belli oranlarda karışması ile elde edilen, tam kuruma ( kürlenme denir ) sağlandıktan sonra gayet sert, suya ve asitlere, yakıt türevlerine dayanıklı reçine esaslı –aslında- bir tür yapıştırıcıdır.
Poliüretan : Poliüretan da aynı epoksi gibi iki ayrı bileşiğin belli oranlarda karışması ile elde edilen, tam kuruma ( kürlenme denir ) sağlandıktan sonra gayet sert, suya ve asitlere, yakıt türevlerine dayanıklı reçine esaslı –aslında- bir tür yapıştırıcıdır.
Önceki yıllarda epoksi kaplamalar yaygın olarak kullanılmış ve kabul etmek gerekir ki oldukça da iyi sonuçlar alınmıştır. Ama gelişen teknoloji yüzey işlem sektörüne poliüretanı hediye ettikten sonra biz müşterilerimize poliüretan kaplamaları öneriyoruz. Çünkü;

1. Kesinlikle su geçirmeyen, leke olmayan-kir tutmayan;
2. Tozumayan;
3. Darbelere, sürtünmeye dayanıklı;
4. Yapımlı kolay ve çabuk olan;
5. Antibakteriyel ve antistatik çeşitleri olan;
6. Kolayca temizlenen ve hijyenik hale gelen;
7. Binlerce m2 alanda hiç ek yapmadan ek yeri olmadan tek parça olarak uygulanabilen;
8. 280 derece Sıcağa ve - 40 derece soğuğa dayanıklı;
9. İstenilen her yüzeyde ve düzlemde (zift veya membran kaplama üzerine bile ) kullanılabilen;
10. Farika veya dükkan (atölye ) zemininden evlerde oda zeminlerine çarşı-Pazar zeminlerinden gemi-tekne içlerine( yaşam mahalleri, sintineler, makine daireleri yeke ve zincirlikler alabandalar ) kadar heryerde kullanılabilen;
11. Asitlere deniz ve tatlı suya, akaryakıt türevlerine dayanıklı, istendiğinde solvent içermeyen;
12. Rengi,görüntüsü,dokusu bozulmayan güneş ışığına dayanıklı
13. Ve nihayet istediğiniz her renk ve her desende uygulanabilen tek zemin ve yüzey kaplaması POLİÜRETAN kaplamalardır.
Zemin ve yüzeylerinizdeki sorunların çözümünü biliyoruz. Hizmet yelpazemizi görmek için lütfen “yüzey işlem-izolasyon” sayfamızı inceleyiniz.GEMİ BAKIM - DONATIM
 • Sac değişimi, kesme ve kaynak işlerinin yapılması
 • Gemi, tekne karinası kumlama (raspa) boya
 • Kinistin, şaft, pervane temizlik ve bakımı
 • Güverte kumlama (raspa) boya
 • Sarnıç (tank), sintine,alabanda bakımı (korozyonda kesin çözüm)
 • İçme suyu sarnıçlarına anti bakteriyel kaplama
 • Şamandıra kumlama, boya
 • Yağ ve yük şatı (ponton) kumlama, boya
 • Zincir kumlama, boya

ENDÜSTRİYEL KUMLAMA
 • Çelik konstrüksiyonlar
 • İş makineleri
 • Kamyon-tır dorseleri, tankerler ,dekovil, vidanjör,transmikserler, romörkler,hidroliftler
 • Akaryakıt,detarjan,asit depo ve tankları
 • LPG tankları ve tüpleri
 • Yük konteynerleri, ç öp konteynerleri, bidon ve varillerin kumlanarak temizlenmesi ve boyanması
 • Su depoları (sarnıçları) ve her çeşit gıda malzemesi deposunun kumlanarak temizlenmesi ve anti bakteriyel olarak kaplanması
 • Elektrik panoları
 • Elektrik motor ve jeneratörleri
 • Trafo silisli sacları ve gövdeleri
 • Her çeşit metal ve sac malzeme
 • Motor bloklarının ve her çeşit döküm malzemenin kumlanarak temizlenmesi ve boyanması
 • İnşaatlarda kumlama yöntemi ile sıva kaldırma-kazıma
 • Kaygan zeminlerin kumlanarak kaymaz hale getirilmesi
 • Tarihi eserlerde hassas kumlama ile emek ve zaman tasarrufu ve orijinal eserin korunması
 • Endüstriyel tesislerde her çeşit yüzey ve zeminin temizliği ve uygun şekilde kaplanması


YÜZEY İŞLEM - İZOLASYON
 • Fabrika, atölye zeminlerinin tesviyesi ve epoksi ile kaplanması
 • Turşu, süt, salamura, zeytin vb. gıda havuzlarının anti bakteriyel ploymer ile kaplanarak hijyen ve % 100 izalasyon sağlanması
 • İçme suyu depoları ve her çeşit gıda malzemesinin depolandığı tank veya siloların iç ve dışının kumlanarak temizlenmesi, boyanması ve ya depo içinin anti bakteriyel olarak kaplanması
 • Deterjan, asit ve akaryakıt türevlerinin ( benzin, motorin, gaz, yağ vb) depolandığı tank veya siloların kumlanarak boyanması
 • Besi çiftlikleri ve kesim hanelerde hijyen ve estetik zemin kaplaması
 • Yüzme havuzları içi ve kenarlarının hijyen ve dekoratif kaplaması
 • Hastaneler, okullar,iş merkezleri gibi yoğun yaya trafiğine maruz kalan yerlerde dayanıklı tozumaz ve estetik zemin kaplaması
 • Cami kubbesi gibi kavisli çatılarda komple izolasyon yada sızıntı onarımı
 • Laboratuar, hastaneler, elektronik malzeme imal atölyeleri vb. zemin tozuması istenmeyen yerlerde % 100 tozumazlık ve kolay silinebilirlik garantisi ile zemin kaplaması
 • Pazar yerleri, çarşılar vb. dış mekanlarda estetik ve dayanıklı zemin kaplaması
 • İnşaatlarda çatı, ıslak zeminler , balkonlar, seramik zemin üstlerine ve özellikle kuzey cephe duvarların yağmura karşı garantili izolasyonu
 • Hamamlar, sauna ve banyolarda (istenirse varlığı belli bile olmayan) zemin ve duvar izolasyonu
 • Tarihi eser veya orijinalinin korunması istenen parçalarda belli olmayan ama yüksek oranda koruyucu kaplama
 • Spor salonları ve sportif amaçlı kullanılan her mekanda estetik. Kolay temizlenebilen ve hijyen zemin ve yüzey kaplaması
Üstün yapışma ve yapıştırma özelliği sayesinde seramik, tuğla, mermer,gaz beton, fiber, ahşap, demir,strafor, köpük,eter net, ondülin, membran, şıngıl,plastik, PVC ve aklınıza gelen her çeşit malzemenin birbirine yada başka bir maddeye yapıştırılmasında
KULLANILAN ZEMİN KAPLAMA MADDESİ
HER TÜRLÜ ASİDE
AKARYAKIT VE TÜREVLERİNE
TATLI SU VE DENİZ SUYUNA
HER TÜRLÜ ATMOSFERİK ŞARTA VE UV IŞINLARINA
KASITLI VE AĞIR OLMAYAN FİZİKSEL DARBELERE karşı dayanıklı olup, 5 yıl fabrika garantisi, 20 yıl ürün dayanıklılığına sahiptir.

FİRMAMIZIN YAPTIĞI HER İŞTE OLDUĞU GİBİ Yüzey İşlem faaliyetlerinde de uygulama hatasından kaynaklanacak her arıza veya sorunun giderilmesi firmamız garantisi altındadır.

DİKKAT: Kullandığımız malzeme ile tek seferde tüm alan kapanabileceği gibi aralıklı zamanlarda da kaplama yapılabilir. Malzeme birbirine mükemmel yapıştığı için büyük maliyetlere girerek tek seferde büyük alanları kaplama mecburiyeti yoktur.

ÜCRETSİZ KEŞİF VE ÖRNEKLENDİRME İÇİN LÜYFEN ARAYINIZ…
RESİMLERLE ETAkyn:etakum.com