<font class="">Lüfer Indigogo Kampanya sayfası. Ister Bizi destekleyin? Lüfer Belgeseli SAYFAMIZ, Destekler misiniz? Indigoindiegogo.com/projects/bluefish-prince-of-bosporus--3/x/9543141

Lüfer (Lüfer) küçük ve büyük balıkçı için insanların gözünde bir ışıltı, büyük zaman paradır. Lüfer balıkçılık İstanbul Boğazı boyunca emekli, işsiz ve zaman kapalı işveren / hobi için bir bağımlılık günlük rutin olduğunu. Ekim ayında bir gün İstanbul sahil çevresinde seyahat için bir şans varsa, etrafında on bin balıkçı yollar, gündüz ve gece güvenebilirsiniz. Tüm kanal çevresinde masa konuşmalar için aileleri ve arkadaşlarıyla, toplanma nedeni demektir. Lüfer Boğaz sularında etrafında ikamet insanlar için bu gerçekleri ve daha birçok binlerce yıldır demektir. Ancak 1950 yılından bu yana ağır sanayi ve insan nüfusunun artışı ilerlemesi ile balık göç ve sayıları her geçen yıl azalıyor var. Bazı inividuals ve sivil toplum kuruluşları, kamu bilinçlendirme kampanyaları, reklam ile resimlere bu gerçeği çalışıyoruz ama kimse gerçekten Lüfer göç sualtı, ağlarına yakalanan balık, olta, en önemlisi, Marmara Denizi ve sualtı görüntüleri belgelemiştir; sakinlerinin gözünden gözünde lüfer ve Lüfer ile İstanbul halkı.
15 milyon kişi bırakın ve onların ağları, olta, onların mide doldurmak için ve onların akşam yemeği masaya katılmak için lüfer iadesi için bekleyin nerede bir kalabalık balık okul yıllık Boğaz'ın geçiyor.
belgesel, son on yılda overfished edildi bin yıl ve uzun imparatorlukları için bir bölge üzerinde büyük bir kültürel etkiye sahip bir balık, ilgili. Hemen hemen her balık cılız mavi balık agresif ve hızlı saldırılar, yakalamak zor. Balıkçılık kanca onu serbest bırakmak için çalışırken iyi bir çizik parmaklarını kaybetti ya da almak dikkatsiz balıkçı hikayeleri vardır. Aç yunuslar peşinde hatta bazı balıkçı hikayeler, lüfer okullar vardır. Balık çok bölgede istenen; Dünya hasat yaklaşık% 70, Türkiye & Marmara Denizi'ne olduğunu. belgesel, insan hikayeleri & buna bağlı hayatları (balıkçı, bilim adamı, restoranlar, STK'lar, yazarlar, şairler, blogcular, gazetecilere) ile birlikte su altında ve üstünde hem de Boğaz'ın boyunca Mavi balık yıllık göç takip ediyor. insanlar için balık kültürel ve ekonomik önemi değersiz ve hiçbir yazık ki denizcilik / mutfak kültürünün bir kaybı anlamına gelen bu inanılmaz türler için yok geri geliyor var!
Kadim Bir Ses, başlıyor anlatmaya 1900'lerin basındaki İstanbul'u; balığın bol Olduğu Zamanları, orkinosları, fokları, ıstakozları, orkinos pesinde gelen canavar balıklarını, uskumruyu, İstanbul sokaklarındaki balık mezatini, manzaraları, Haliç denizini Tamamen kapatan balıkçı kayıklarını, el birliğiyle naralar eşliğinde kıyaya çekilen Ağları ... onu Bir boyuna Verilen Adını (LUFERI A.Ş. defne yaprağı, Çinakop, Lüfer, kofana, Sırtıkara), balığın İstanbullu Click anlamını, anlatıyor yine ziyaretinde İstanbullunun ettiğine bu balığa, Sanayileşme, milyonlarca insan, atıklar, denize karsı bu öfke, NEDEN!
Birçok canlıyı kaybettik; canavar balıkları, fok, orkinos, lüfer Sıradaki mi ...?
Hikaye boğaza girişiyle başlıyor lüferin, sürünün sualtında Boğaz Boyunca karşılaştıkları, avlanması, küçük balıklara yaptıkları ataklar, balık sürelerinin akıntıları kullanarak panik Halinde Geçişi ziyaretinde İnsanlarla Karşılaşması, Sandallar, balıkçılar, büyük av tekneleri, Ağlar, kuşlar, Sürü Içinden elenenler, kıyıya gelen balıklar, oltacılar, Lüferi yakalayanlar, hikayeleri onlarin, onun gün sabah ağarmadan Boğazın sularına deliren kosan cins cins insanlar, nasıl avlanıyor, aksatmadan kıyıya gelip Oltan atan bir garip deliler, kime satılıyor, kim yiyor lüferi Bir Hafta sonu, niye yiyor nasıl yiyor A.Ş. hic? Restorancılar, rakıcılar, yiyiciler, lüferin evlerde birleştirdiği Aileler. Balık azalmaya yüz tutmuş, kimler koruyor bu BALIĞI, yapılan, kampanyalar (Greenpeace, Fikir Sahibi Damaklar), ne demek lüfer yazarlar ettik? Lüfer neden İstanbul demek, ne demek Click Lüfer İstanbullu? İstanbul, Boğaz Adalar, sualtından bakınca ettik ettik, lüferin gözünden bakınca nasıl gözüküyor, o insanlar o onu gün koşuşturan, donup bakar mi Lüfere insan 15 milyon? Hisseder mi acaba yitirdiklerimizi yitireceklerimizi ettik?