Nordsee 'denizleri aşan lezzet'

Almanya’nın en eski, Avrupa’nın en büyük deniz ürünleri fast food zinciri NORDSEE, dünyadaki 400’ü aşkın restoranına bir halka daha ekliyor... 24 Kasım’da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde Türkiye’deki ilk restoranını açıyor!

1896 yılında 7 balıkçı teknesi ile Kuzey Almanya’da balıkçılık ile yola çıkan NORDSEE, yöre halkının dondurulmuş balık yerine taze balık talepleri karşısında aynı yıl Bremen’de ilk balık marketini açtı ve kısa sürede Almanya’nın en büyük balık marketi zinciri haline geldi. Almanya’daki ekonomik gelişmeler sonucu, sağlıklı, lezzetli ve lüks yiyeceklere talebin artmasıyla da 1965’te ilk balık restoranını açtı. 1980’lerde ise değişen trendlere uygun olarak taze, sağlıklı balığı müşteriye güzel bir ortamda, uygun fiyata ulaştırmayı hedefleyen NORDSEE, deniz ürünleri fast food zincirinin ilk şubesini açtı.Almanya’nın en çok bilinen markalarından biri olan NORDSEE, bugün Almanya dahil Avusturya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Macaristan olmak üzere beş Avrupa ülkesinde 400’ü aşkın restoranı, yaklaşık 6.000 çalışanı ve yıllık ortalama 353.000.000 Euro üretimi ile Avrupa’nın en büyük deniz ürünleri fast food zinciridir.


Almanya’nın en eski ve en büyük deniz ürünleri fast food zinciri NORDSEE, Avrupa’daki 400’ü aşkın şubesi’ne Türkiye’de bir halka daha ekleyerek ilk şubesini 24 Kasım’da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde açıyor.
‘Denizleri Aşan Lezzet’ sloganını ile yola çıkan NORDSEE, non-burger fast food ile Türkiye'deki balık yeme alışkanlığını da kökten değiştirecek. Türk damak tadına uygun; zahmetsiz–kokusuz, en lezzetli ve sağlıklı balık ve deniz ürünlerini birbirinden değişik soslarla en uygun fiyata NORDSEE restoranları sunacak.


Restorandaki deniz ürünleri, dünyanın bir çok farklı denizinde yakalanarak ilk işlemleri anında NORDSEE gemilerinde yapıldıktan sonra Almanya’daki NORDSEE tesislerine naklediliyor.

Restoranlar iki konsept üzerine kurulurken daha çok self–servis şeklinde tasarlanan büfe bölümlerinde çabucak yiyip gitmek isteyenlere balık sandöviçleri, mezeleri ve garnitürlerinin yanı sıra ayakta atıştırmalık külahta karides, kalamar ve balık parçaları sunuluyor. Oturup balığın keyfini uzun uzun çıkarmak isteyenlere ise ızgara ve kızartılmış deniz ürünleri, marin atmosferinde düzenlenmiş restoran bölümünde porselen tabaklarda şık bir ambians ile porsiyon olarak servis ediliyor.NORDSEE, 24 Kasım 2009 Salı günü Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde açacağı restoranın ardından bir yıl içinde 20 restoran ile tüm İstanbul’a ulaşmayı hedefliyor.

22.11.2009