3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: O taşı kuyuya ben attım.

 1. #1
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart O taşı kuyuya ben attım.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 40 kişi.jpg
Görüntüleme: 10
Büyüklüğü: 28.4 KB (Kilobyte)
ID:	16410
  40 kişinin çıkaramadığı o taş varya,işte o taşı kuyuya ben attım.

  Kim yazsa kim konuşsa herkes bir suçlu arıyor,suçlu..Hiç kimsenin suçu yok evet evet hiç kimsnin suçu yok ,bu denizlerin bu hale gelmesinde itiraf ediyorum ATADAN BABADAN BALIKÇI BENİM..! O kuyuya o taşı ben attım.

  O güzelim devasa heybetli alayları oluşturan orkinoslar vardıya, Marmara’nın gediklisi bekçileri orkinoslar onları ben yok ettim.Hergün çaparimle 4 numaralı iğneyle hemde rivaller dolusu yakaladım hemde,İğneleri misinaları da Japonlar hediye etti bende tuttuklarımı onlara parayla sattım ben uyanık adamım ticareti iyi bilirim? Yani suçlu benim o kuyuya o taşı ben attım..!

  Denizde düzen bozuldu bende paraya alıştım.Orkinosların yediği uskumru diye bir balık vardı,boşuna denizde oksijen tüketiyordu? Her gece ışık yaktım Marmara’da çaparimle misinamla ben tuttum rivaller dolusu uskumruyu banane benden sonra gelecekten aklıma bile gelmedi.Bekardım o zamanlar derken çoluk çocuğa karıştık çoluk çocuk derken çocuk geldi 35 yaşına yıl oldu 2018 balıktayız çapariye bir değişik balık geldi.Çocuk heyacanla baba bu ne dedi .Evet o çocuğun o uskumru balığını tanımamasının suçlusu bendim o kuyuya o taşı ben attım..! sadece benim çocuk değil ki kimler bizi yanıltmaya kalkmadı.Evet ben suçluyum.

  Ben mahkum ettim Milleti Norveç uskumrusu yemeye ben mahkum ettim sezon açılışlarında balıkçılık bayramlarında utanmadan Norveç uskumrusu yemeye bayram yapmaya bizim bir şehrimiz kadar Norveç balığına.Evet yarım ada ülkemizde 3 denizle çevrili birde kendimize ait denizde Norveç'ten balığı ben ithal ettim.Eminönü'nde İstanbul’un tarihi mekanında gelen turistlere ve yerli insanımıza ben yedirdim uskumruyu SUÇLUYUM.

  Ben var ya ben yatacak yerim yok o iki metrelik yerde ben tuttum binlerce satamayacağım irili ufaklı istavriti taşta kalıyor diye döktüm döktüm döktüm denize kasa kasa binler milyonlarcasını katliamın dibe vurdum insafsızca yazıklar olsun bana ve zihniyetime SUÇLUYUM.

  Ben tuttum bir kerede 10 bin kasa havyarlı kolyosu nam olsun merakım giderilsin diye buzhanesi bozuk teknemle döktüm sonra getiremeyince vicdanım sızlamadan reisliğimle övünerek evet suçluyum.

  Of of aklıma hamsi geldi nasıl ödeyeceğiz onun günahını fakir fukaranın aşı proteini hamsi bilemedik kıymetini gübre yaptık be ağaca bahçeye bostana yetmedi taşeronu olduğumuz Amerika AB Ülkelerine balık yetiştireceğiz diye kamyon kamyon balık yemi yapılsın diye yok pahasına 1 liraya döktük kapılarına.Kaçırdık sularımızdan erkenden çıktık tepelerine binlerce motor ha babam de baban verdik kurşunu mantarı toru gözüne gözüne kandırdık kendimizi küresel ısınma planton azlığı oksijen azlığı diye gittik Karadeniz’in öbür tarafına halk çepçeyle yakalıyor hamsiyi vah anam vah SUÇLUYUM.

  Kıymetli balıklarımız palamut lüfer onlar bütün balıkçının küçüğünden büyüğüne ekmeği neler yaptım onlara neler yazmakla bitmez .Ben yakalamazsam yunan yakalayacak diye verdim ayarı gelene gidene yapmadığımı bırakmadım yasak dediler uydurdum kitabına araştırma yapıyorum dedim markalıyorum dedim Dalyanda tuttum.Yasak dediler çaparide tuttum yasak dediler dalyanda toriğini tuttum onunlada kalmadım karnındaki 1 milyon yumurtayıda kürtaj yaptım sürdürülebilirliğe salladım bir selam yola devam.Marmara’nın çukurunada selam olsun.

  Boğazın Sultanı dişlisi lezzetlisi herkesin peşinden koştuğu lüfere yaptığımla övünmeden yapamam.alemin videolarında görür olduk kofanayı kokoş bile buzhanesini getirdi lüfer bayramına sonunu getirdim çok şükür torunlardan özür dileyerek ihanet ettim emanete hele lüferin başına gelenler tane oldu 60 70 sayemde dolara inat yükselişte alıp yiyene aşk olsun . Sarıkanata düşman oldum trolü gırgırı orta su trolü kıyıcı kamışcı onuda Maaşallah hallettik zaten ağları yiyordu balık neslini kurutuyordu bitirdik gibi bir şey.Geleceğinide 2017 av sezonunda defne diyorlar adına bayağı bir katlettik kimse suçlu aramasın SUÇLU BENİM.

  Hep bağırdım Bakanlık istiyorum balıkçılık bakanlığı ama hiç alçaklarda olmadı gözüm hep tepeden hallettim işi AĞLAYA AĞLAYA.
  Getirilmek istenen yasakların hepsine karşı çıktım her yasakta bağırdım 24 metre geldi istemedim ihlal ettim.Ada yasakları geldi istemedim.Aisleri ben kapattım bağisleri ben kontrol etmedim.Bütün yasakları ben dinlemedim sonra gene ben bağırdım bakın yasaklarla bir yere varılmıyor diye ben dağa taşa hayalet ağları bıraktım ihale size kaldı.Marmara’da ışığı ben yaktım ben çıkarttırdım tebliğde ışık yansın maddesini..ben izin verdim dalyanlara her kese yasak zamanda avcılığı ve katliamı.Marmara’da 8 ay ışığı ben yaktım 45 gün yasal 6.5 ay yasa dışı Trollerle ben indim kıyılara ortasu diye dibide hallettim çok şükür.Ben bastım yasa dışı trolün torbasını sarayburnunda bunların hepsinden ben suçluyum o kuyuya o taşı ben attım hadi çıkarabiliyorsanız çıkarın.

  Yalnız bir ricam var biraz sıkıntıdayım kredi borçlarım var batmak üzereyim tekne elden gidecek şu kredi borçlarını ertelemenin bir yolu yokmu?
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 2. #2
  Vıp üye İhtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  4.641
  Tecrübe Puanı
  958

  Standart Cevap: O taşı kuyuya ben attım.

  Ben seni tanıdım.

  Senin kısa adın BSGM.

  Evet, bu naneleri hep sen yedin.

  Sana son bir teklif, bunu yaparsan belki seni affederim.

  BSGM, Marmara'da daha önce zararı görülmüş ve yasaklanmış olan ışıkla avcılığı deneyeceğim diye hortlattın ve elli yıl sonra gelen uskumrunun yine kökünü kazıttın ya, şimdi bir deneme de benim için yapıver ve şu İstanbul Boğazını koruma alanı ilan et, bir mevsim dene, devasa gırgırları boğazın koylarına sokma, sadece küçük balıkçıların uzatma ağlarına ve oltaya izin ver, sonra bak bakalım ne oluyor.
  Hadi, bunu yapıver, gücüm yetmez, boyumu aşar deme, bir gayret dene, işe yaramazsa seneye kaldırırsın, ha! var mısın?
  Herkes, ne yaparsa kendisine yapar.

  M.Mahir Ersin
  İstanbul 1945

 3. #3
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: O taşı kuyuya ben attım.

  Alıntı İhtiyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben seni tanıdım.

  İstanbul Boğazını koruma alanı ilan et, bir mevsim dene, devasa gırgırları boğazın koylarına sokma, sadece küçük balıkçıların uzatma ağlarına ve oltaya izin ver, sonra bak bakalım ne oluyor.
  Hadi, bunu yapıver, gücüm yetmez, boyumu aşar deme, bir gayret dene, işe yaramazsa seneye kaldırırsın, ha! var mısın?
  Kesinlikle yokum.
  Bu denizlerde yasaklardan en büyük cezayı dürüst insanlar gördü. Hatta ben bütün yasakların kalkmasından yanayım denizlerde en kolay yolu bu gibi gözüküyor.Yalnız kimse kapalı kapılar arkasından iş çevirmeyecek ciddi yerlerdekiler el ele tutuşup sevgili pozu vermeyecek.

  Adalar yasaklandı endüstüriyel avcılığa ne oldu? Boğazda patlayan kanaldaki balığı çinekopu sarı kanadı nerede katlettiler? yasaklanan adalarda.
  24 metre yasağı varmı var peki uyan varmı? yok fırsatı kollayıp en küçük boşlukta mola. Engelleyen varmı? Aisler çalışıyormu? geriye dönük tarama yapabileceğiz deyip devreye sokulan hiç bir yararını göremediğimiz bir kısım balıkçıya ücret karşılığı verilen bağislere ne demeli.Adalarda yasa dışı trolcüler var mı var engellenebiliyormu yok? çevre illerden yasa dışı trolcüler gelip Marmara'da elini kolunu sallayıp av yapıyormu? evet.

  Misina ağ yasaklandımı yasaklandı.Peki ne oldu benim gibi salaklar Devlete karşı gelinmez yasaksa imha ederiz dedik ettik,ya etmeyenler yasağa uymayanlar para sattı.Ne oldu yasak işe yaramadı,dürüst balıkçı zarar gördü.

  Ne diyor sikülerde? 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğin 19. Maddesine göre; Tüm karasularımızda,1 Nisan-31 Ağustos tarihleri arasında,ağ dalyanları dahil,her türlü istihsal vasıtası ile palamut torik avcılığı yasaktır.Varmı yasak?
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: torik.jpg
Görüntüleme: 59
Büyüklüğü: 55.1 KB (Kilobyte)
ID:	16413

  Tutmuşlarmı anaç balığı katletmişler mi? bir daha yaşama ve üreme şansı varmı ? Karnındaki yaklaşık 1 milyon yumurta kürtaj yapıldımı? evet yasak değilmiydi? evet neden tutulmasına satılmasına izin verildi göz yumuldu? bunları binlerce kez yazdık yazmayada devam edeceğiz taki kalın kafalılar anlayana kadar.

  Bu Ülkenin denizlerinin birinci sorunu Kural kanun tanımayan yasa dışı ve limit altı balık tutulmasıdır.Hiç kimse kimseyi kandırmasın sorunlar var deyip toplanmasın.Toplantıların Tek maddesi yasa dışı balıkçılığı önlemek alınacak tebbirleri uygulayacak çözümler sunmak olacaktır.Bu yapılmadığı sürece hiç kimse sürdürülebilir balıkçılık ve yasakların işe yarayacağını söyleyemez.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Denizden gelen şifa eşkina balık taşı....!
  By greenlight73 in forum Forum genel konuları ile alaklı olmayan konular
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 10.09.10, 20:22
 2. Böbörek Taşı Için Limonata Için
  By Hıcaz in forum Sağlık Bölümü
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06.05.10, 10:04

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM